şükela:  tümü | bugün
  • bunlar hep egonun işi...
  • adam hayatında yurtdışında yaşamamış. sen yıllarca yurtdışında yaşamışın ve fakat adam şunu rahatça söyleyebilir:

- dönmeyeceksin kardeşim hayat avrupa'da.

bu tavsiyeye verilecek tek cevap ise şu olabilir bu saatten sonra:

-haklısın abi.
  • ebeveyn hastalığıdır
  • malesef bende bu hastalık var,benim yaşadığım sıkıntıları başkasının yaşamasını istemediğim için uygun ortamı yakaladığım an bu hastalık nüksediyor,tavsiyeyi alan kişi bunun iyi ya da kötü bir şey olduğunu anlayabilecek kapasitede ise sorun yok fakat algı sıkıntısı varsa o zaman sıkıntı olabiliyor.
  • aynen abi, haklısın abi demekten bitap düşmeme sebep olmuş hastalıktır.

herkes tavsiye veriyor, şurama tavsiye burama tavsiye derken tavsiyecik havuzu oldum artık. yaşıtım adam işsiz haliyle bana kariyer tavsiyesi veriyor, sonra gidip evinde lol atıp yatıyor. otobüste yanındaki adam, kapıcı ismail, manav hüseyin ve plaza matmazeli selin; artık tavsiye vermeyin. bir saniye olsun tavsiye vermezseniz götünde kurtçuk çıkan çöl bedevisine dönüşmezsiniz. sizi temin ederim. tavsiye vermediğiniz gün dünya güzelleşecek ve hep beraber kahkahalarla yükseleceğiz. sizin yüzünüzden kelime dağarcığım soğan cücüğü oldu. aynen, haklısın, doğrudur ekseninde titan uydusuna döndük. saati sorana aynen diyorum. babam adımı onay koymayı düşünüyor. kapıcı geceleri babamı arayıp, oğlan askere gitsin önünü görür iyi olur diyor. bazen manavla birleşip arıyorlar.
  • herkes en iyisini bilirin başkanı bu coğrafyada
  • sizin naif durusunuz, alcak gönüllülügünüz cogu zaman baskalari tarafindan zayiflik olarak algilanir. sesinizde, durusunuzda bir özgüven yoksa; hayatinizda zorlandiginiz seyleri samimiyetle (degmeyecek insanlarla) paylasiyorsaniz hele... siz kendinizi bu pozisyona sokar ve "tavsiye almaya" baslarsiniz.

evinde lol oynayip 31 ceken issiz size kariyer tavsiyesi vermeye baslar cünkü siz is yerinizdeki veya kariyerinizdeki bir takim dertlerinizi acmissinizdir.

milletin sizi evlat kendilerini ebeveyn rolüne sokmasina ön ayak olmayin. yoksa hayatinizin her alaninda bunun yarattigi "ezik imaj" in altinda kalirsiniz. isler bir türlü iyiye gitmez, hayattan hakkinizi alamazsiniz. cünkü gözlerde "evlat" kalirsiniz.

igneyi kendimize batirmakta fayda var. samimiyetiniz degerlidir. herkesle paylasmayin.

-bak benden de tavsiye aldin. ama üzülme, ben de sendenim. kendime de söyledim.
  • çok nadir bulunan bir tür olan, kendine faydası olmayan ama başkasına akıl verirken einstein kadar akıllı ve aristo kadar mantıklı olan tiplerden birine denk geldiyseniz, dalga geçmek yerine kulak vermenizde fayda olabilir. evet, var böyle hasta tipler. *
  • tavsiye alıp pohpohlamazsa ölecek organizmalar tarafından türetilmiştir.
  • kendi tavsiyesi elinde patlamış insanın olmazsa olmazıdır.