şükela:  tümü | bugün soru sor
  • böyle bir durum var maalesef.

son bir haftada, uzun bir süre sonra 2 kez tavuk döner yedim. mekanlardan birinin çok yüksek bir yemeksepeti puanı var, diğeri ise gerek et gerek tavuk döneriyle her gün yüzlerce insan çeken, nezih bir semtte yer alan bir dönerci.

yanlış anlaşılmasın ikisi de gayet güzel bir servisle belli bir hijyen ve kalitede olduklarını hissettiriyordu fakat o 2006-2012 döneminde yediğim tavuk dönerlerle alakaları yoktu.

neyden kaynaklandığını anlayamadım ama bir şeyler eksikti işte... nerede o eski, pilav ve ayranla birleştiğinde muhteşem üçlüye dönüşen tavuk dönerler, nerede bunlar.

:(
  • tavuk dönerle pilav hiç birleşir mi yav . bence senin damak tadında bir sorun var *
  • ne eski tadında ki tavuk döner eski tadında olsun kardeşim
  • çünkü tavuklarda tat kalmadı. ne tür kimyasallarla büyütülmüş tavuk yiyoruz kim bilir.
  • 15 günde tavuk olan civciv'den nasıl bir lezzet bekliyorsunuz amk. gelişen teknoloji ile yakında yumurtadan tavuk çıkaracak duruma geldiler. demem o ki, yediğiniz o beyaz madde tavuk eti değil.
  • uzun yıllar tavuk dönerle beslenmiş, beslenmekte olan veteran bir döner yiyicisi olan benim de fark ettiğim gerçek. tavuğun artık nerelerini atıyorlarsa lastik, kauçuk, naylonumsu şeyler geliyor ağzına. tavuğun tadı da kireçli su gibi. eski tadı kalmadı artık tavuklarım. küçükken ankara'da yediğim tavuk dönerleri arıyorum.
  • alman usulu tavuk dönerler eski-yeni her türlü tadındadır.