şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • bozulduğu ve bu şekilde tüketildiği takdirde çok vahim sonuçlar doğurabilen et türü.
 • hayatimda iki kez beni zehirleyen yegane besin maddesi. ozellikle son yillarda tavuk etine artan talep sonucu kullanilan hormon nedeniyle uzmanlarin cok tuketilmemesi yonunde aciklamalari dikkate deger ve hakli.
 • icimde tavuk agaci olu$acagini bilsem yine de yemekten kendimi alamayacagim et ce$ididir. lif yapisinin kirmizi et kadar sik olmamasi ve daha di$e gelir halde bulunmasi da buna en buyuk etkendir.
 • düzgün yapılmazsa hiç bir çekiciliği olmayan, yaratıcı renklendirmelerle**** süper durumlara getirilebilinecek bir et türü...
  yanlız uzun süre tükettikten sonra, kırmızı eti çiğneyememe, sindirememe gibi sonuçlar doğuruyor.
 • icimde agaci olustugu icin artik yemeyi biraktigim et. bi aralar "anne bizim acaba tavuk ciftligimiz var da benim mi haberim yok?" gibi sorular sormaya baslamistim. nedendir bu sevda anlamis degilim..
  (bkz: yeter ulan)
 • balık etinden farklı olarak kiloyla bağlantılı olmayan birşeydir
  sık sık ürperen kızlara tavuk eti kız denir
  tüylerin diken diken olmasıyla ne kadar bağlantılıdır bilinmez
 • eğer bozulmuşsa tüpgaz, doğalgaz gibi kokar.mutfağa girdiğinizde gaz kaçağı kokusu geliyorsa ama bir türlü kokunun nereden geldiğini anlayamıyorsanız bakmanız gereken ilk yer tavuğu koyduğunuz yerdir.
 • tatsız bir et çeşididir...
  ancak belirli türde yapıldığında güzel olabilmektedir... o da pizza pizza veya kentucky fried chicken gibi yerlerin yaptığı versiyonudur.... (bazen mudurnu'nun köfte vb... ürünleri de denemeye değerdir...)

  sosis salam versiyonları da bolca işlendiği için fena değildir...

  yani asıl meselesi iğrenç kokmasıdır...
 • eğer güvendiğiniz bir kasap yoksa kuşbaşı, biftek v.b. etler dışında aldığınız her türlü et ürününde karşınıza çıkacak et türü.

  marketlerde satılan hazır köftelerden herhangi bir kafede yediğiniz sosisli sandviçe kadar her şeyde kullanıyorlar bunu. ucuz çünkü. ama en sinir yönü sağlıklı diye lanse edilmesi. tavuk çiftliklerinde belediye otobüsü mantığıyla (metrekareye en az 100 tavuk) yetiştirilen, besin yelpazesinde kendi pisliği olan, hangi kimyasal işlemlerden geçtiği belirsiz yemlerle beslenen (köylerde arpa gagalayanları ya da topraktan solucan çıkarıp yiyenleri hariç tabii. onlar sağlıklı olabiliyor) bir kuş eti için sağlıklı demek zor. bu tatsız ama ucuz et çeşidinin her yerde karşımıza çıkması da kar hırsının ulaştığı noktayı gösteriyor. kırmızı eti seven tavuk alerjili kimselere de yemek yenecek tek yer olarak evleri kalıyor.
 • vahşi kapitalizmin ocağına incir ağacı dikeceği et türü.

  malum markaların kuşbaşı, göğüs, çöp şiş vs... türündeki etleri, pakette yazan son kullanma tarihini görmüyor zaten. iki gün önceden gidiyorlar, kokmaya başlıyorlar. tavuk etinin kokması da destansıdır, doğalgaz kaçağı gibin yusuflatır adamı. bugün, daha üç gün önce aldığım ve son kullanma tarihine iki gün olan paketteki kalan tavukları kullanmaya niyetlendim, o koku yavaştan yavaştan gelmeye başlamış. attım çöpe.

  hayır, ne yapıyor ne ediyorlar da bu tavuklar bu kadar tırt oluyor, etleri iki günde cortluyor, bilmiyorum vallaha. seri üretim diye, herhalde kıç kadar alana metrobüs gibin istifliyorlar ve bunları azıcık büyüdüler mi hemen kesiyorlar sanırım. lezzetsiz, tatsız ve dayanıksız etleri de güzelcene piyasaya veriyorlar.

  bu kadar hasta bir millet olmamızın nedenini uzaklarda aramamak lazım sanki. kırmızı et öküz parasına vardı, ucuz dediğimiz tavuk eti de sağlıksız ve dayanıksız bir hal aldı. sonumuz hayrola.
hesabın var mı? giriş yap