314 entry daha
  • varoş değil, akıllı kızdır. takım olunması gereken kızın ta kendisidir. nadir bulunan taştır.
  • ona varoş buna varoş siktir lan godoş
  • antalya düğünlerin vazgeçilmezi düğün çorbasının tarifidir. içersin terbiyeli, limonlu tavuk çorbasını oynarsın teke zortlatmasını.
  • her yıl 1.3 milyar ton gıda israf ediliyor.
    dünyada 124 milyon çocuk ve ergen obez.
    üretilen meyve ve sebzenin yüzde 50'si çöpe gidiyor.
    gıda israfı ,iklim değişikliğine sebep olan en büyük 3.etken .
    bugün neredeyse 1 milyar kişi aç .
    etin yüzde 20'si, deniz ürünlerinin yüzde 35'i israf ediliyor .
    sera gazı emisyonlarının yüzde 8'i gıda israfından kaynaklanıyor .
    gıda israfı her yıl 990 milyar dolara mal oluyor.

düzeltme : birkaç etken madde daha eklenmiştir .

teşekkürler.
  • tost yapıp işine götüren varoş kız, tavuk pişirince suyunu çorba yapan varoş kız. bırakın artık şu saçma sapan başlıkları ya
  • -soğanları küp küp kesiyoruz, pembeleşinceye kadar yağda kavuruyoruz.
    -ardından üzerine salça ekleyip kavurmaya devam ediyoruz.
    - salça da kavrulduktan sonra tavuk suyunu boca edip üzerine şehriye ekliyoruz.
    -son olarak damak tadına göre baharatlarımızı ekliyoruz.

baharat tercihim;
    -nane (olmazsa olmaz)
    -pul biber
    -reyhan

edit: beyler ayıp oluyor ama, bir yemek tarifi yaptık diye hemen sikini kaldıran mesaj atmış. erkeğim ulan ben de erkek!
    edit 2: erkeğim dedim hala mesajlar yağıyor, makine mühendisi adamım beyler ayıptır ya hu. 1-2 mesaj aklımı çeliyordu neredeyse, ulan ya doğruysa diye düşündüm. kızlar işiniz çok zor :)
    edit 3: bana fark etmez diyen arkadaşlar geldi şimdide. senin için fark etmez ama benim için fark ediyor kardeşim.
  • kurban ol sen o varoş kıza.
  • bütün bir tavuğun hangi parçasından ne yemek yapılır biliyorum.
    çünkü varoşum. teşekkürler.
  • tavuk suyunu değerlendirmek varoşluksa evet o varoş benim.çok da güzel olur.uğraşmak istersem unlu,kekikli çorba; istemezsem şehriyeli çorba yaparım.ama bazen farklı varoşluk yapıp tavuğun kaynamış suyuyla makarna yapıyorum.lezettli oluyor.
  • akıllıdır o yanlışınız var.
1260 entry daha
hesabın var mı? giriş yap