şükela:  tümü | bugün
  • çok pis bir andır.

o ana değin bir sürü tavuk göğsü tatlısı yemiş, fakat bunun içinde gerçek tavuk parçacıkları olduğu aklınızın ucundan bile geçmemiştir. rengi ve kıvamı nedeniyle tavuk göğsü ismi verildiğini zannetmişsinizdir, oysa ortada mecaz falan yokmuştur meğersem.

çok pis bir andır, çünkü akla evvelden yenilen kol börekleri geliverir.

(bkz: kol böreği) (bkz: allahım lütfen)
  • yiyicisini hanim göbeği, vezir parmağı gibi kadavralı tatlılara yönelten andır.
  • insanı hayatı sorgulamaya iten andır. senelerdir bilmeden neler yemişiz diye...

(bkz: vezir parmağı)
  • oldukça travmatik olan, hadi ordan tatlının içinde tavuk olduğu nerde görülmüş nidalarıyla ortalığı yıktığım andır.. sonra bir daha yemedim galiba..

ama benim değil de bir arkadaşın hikayesi daha can alıcı olabilir zannımca..olay ankara'da meditasyon yapan bu ilme gönül vermiş bir arkadaş ve hindistan'dan gelen n+1 kuşaktır (17 diye hatırlıyorum yalan olmasın) bir gram dahi et yememiş 3-5 yogi arasında zeynel'de geçmiştir..adamlar tavuk göğüslerini tatlı tatlı yedikten sonradır ki bizim söz konusu arkadaş içinde gerçekten tavuk olduğunu öğrenmiş ve hassiittir ben ne yaptım diyerek dizlerini dövmüştür..(bkz: yalanim varsa iki gozum onume aksin)
  • kangal sucuğun sivas kangal köpeğinden yapıldığının öğrenildiği andan daha az şok edici durum.
    (bkz: yok devenin bale pabucu)
  • tavuk gogsu yemeyi kestigim an oldu o gun, zira coktan tavuk mavuk yemeyi birakmistim, tavuk gogsunu ise sevgili ailem bana "kazandibinin ustu kizarmamis olani" diye kakalamaya devam ediyordu epey zamandir. simdi tam hatirlamiyorum ama, sanirim yemekteki misafirlerden biri mi agzindan kacirdi ne olduysa, yigrenerek banyoya kostum. o gun bu gundur tavuk gogsu yemiyorum. ama turkiye'yi ziyaret eden turist taifesine yediririm: etli tatli, vandirful, otentik falan diyerek.
  • d: düşünsene bunu harbi tavuktan yapıyolarmış uuağağa
    x:(boş bakış) öle zaten..danadan yapacak değiller heralde
    d:ne alakası var lan yemişler seni tavuktan tatlımı olur bee ahahah...
    x:(boş bakış)....
    d:hadi ya...

şeklindeki diyalog eşliğinde yaşanmış an...
  • bir de sözlükte öğrenildiği an, işte o daha da ilginçtir. sözlükte verilen her bilginin doğru olması gerekmediği düşünülünce "hadi len yemeyin bizi" denir. fakat aynı anda beynin bir başka yerinde "ya gerçekse bu, yıllardır tatlı niyetinde tavuk yemişsem" diye düşünür. bu arada tabi tavuk göğüsüne bayılan bir bünye için, içinde tavuk olması veya olmaması çokta bağlamaz, çünkü başlığın okunmasıyla birlikte, o ağzınızda bıraktığı tat ve his gelir ve o anda en çok istediğiniz şey bir tavuk göğsü oluverir. * *
  • su an beni tam anlamıyla soklara sokan ilk an.

saka dimi. kamera nerde el sallayım.