şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bitaksi benzeri android uygulaması.

  https://play.google.com/…tails?id=com.taxi724&hl=en
 • ortaklarından birisi (bkz: turkcell) olan uygulamadır. kullananlara reklam izleterek taksicilere ek gelir oluşturacaklarını belirtmişler, haberler içinde kulağa hoş gelen en güzel yanı türkiye'de diğer şehirlere daha çabuk gelecek bilgisidir.
 • turkcell'in uber'e alternatif olarak geliştirdiği mobil seyahat uygulaması. tayyip erdoğan'ın uber'in artık türkiye'de olmayacağını açıklaması ve ibb'nin aldığı kararlar sonrası istanbul'daki yaklaşık 7.000 adet uberxl (vito, caravelle, transport) aracı da bünyesine alacak mı yoksa sadece taksi plakalarıyla mı çalışacak bunu zaman gösterecek.
  eğer sadece taksi plakalarına hizmet verecekse hiç bir işe yaramayacak olup xl araçları da kapsayacaksa son 10 yıldır her yerde söylenen 'yerli ve milli' söylemini ilk kez yerine getirecektir. çünkü halkımız taksicilerden sonuna kadar şikayetçi fakat aynı hizmetin uber yerine turkcell tarafından verilmesine ses çıkartmayacaktır.
  burada hem taksicilerin tek haklı olduğu taraf olan uber'in türkiye'de vergi vermeme problemi aşılmış hem de özellikle 7.000 adet uber araçlarının sahipleri mağdur edilmeyerek böyle bir barış sağlanacaktır.
 • biz yürürüz ama taksiye binmeyiz diyoruz, bunlar uygulama yapmış.
 • sikko taksi uygulaması. dün bindiğim 2 takside de ön sağ koltuğun arkasına ve şöförün karşısına 2 adet ekran yerleştirmişler. şöförün karşısındaki navigasyon ve ücret göstergesi görevi görüyor. yolcunun karşısında duran ise sabah 4te taksiye binen insanın gözünü kör etmek dışında bi sike yaramıyor. açma kapatma opsiyonu yok, ışığını kısmak mümkün değil. dokunmatiği berbat ve sadece habertür'ün sitesi açık. en azından ekranın bir köşesinde saat/tarih yazsa da bir işe yarasa.