• herkes (bkz: uber) diye ölüp biterken bir atak yapip ulkemize girisini bekledigim uygulama

tanim: taksicilerin kökünü kurutacak olan mucizevi yazilimlardan birisi

ps: (bkz: orospu cocugu taksici)
  • baltık ülkelerinin uber'i.
  • yerine ve zamanina gore uber'den ucuz oldugu gibi pahali oldugu anlar da var. bu zamana kadar yaklasik bi 20-25 yolculuk yapmisimdir bir yanlisini gormedim.
  • estonyalı eski skype çalışanlarının geliştirdiği uber muadili aplikasyon.
  • prag'da kaldigimiz yerin resepsiyonistinin onermesi ve 100 koruna indirim kodu vermesine istinaden kayit oldum. (arkadasini davet edince hem sana hem ona 100 koruna indirim yapiyormus zaten) kart bilgilerimi girdim ve tam taksi cagiracakken hesabiniz bloke oldu dedi. kartimda cok sayida provisyon islem varmis. kartimla ulkede harcama yaptim, hepsi provizyondaysa ben ne yapabilirim. neyse, destek kismindan mesaj attim, donen olmadi. simdi de sinirlendim, isim de bittigi icin hesabimin silinmesini istedim. ona da 3 gundur cevap gelmedi. boyle bir uygulamada hizli destek yoksa zaten at cope gitsin.
  • aldıkları yatırımlarla sadece baltık ülkelerinde değil, yakında adını türkiye'de de duymaya başlayacağımız über'imsi ulaşım uygulaması. bundan 6-7 ay önce fiyatları aşırı uygundu ama bunu kendilerini pazara kabul ettirmek için yapıyorlardı. şimdi fiyatları yüzde 30-40 arası arttı ama hala uber'den uygun. 50'den fazla kez kullandım ciddi bir sorun yaşamadım. ama çok ibne bir özelliği var, talep çok taksici az olunca fiyatları otomatik yukarı çekiyorlar anlık. büyük puştluk.
  • bugün varşovada bir arkadaşımın tavsiyesiyle centrumdan modlin havaalanına gitmek için kullandım ilk defa . fiyatı uber in yarısından da ucuzdu tabi cazip geldi çağırdık. araç geldi şoför bırak ingilizceyi lehçeyi bile düzgün bilmiyordu. havaalanına yaklaşık 15 dk mesafe kala arabanın benzini bitti şaka gibi olay uçağı kaçıracaz 50 dk ya uçak var diyoruz boş boş bakıyor suratıma. kaç tane benzinliğin önünden geçtik arabaya bindiğimden beri benim bile gözüme gözüme vuran yakıt lambasına rağmen yakıt almadı ve kaldık yolda. bir çözüm de bulamayınca arabadan inip uber çağırdım çevre yolunun ortasında neyse ki kaçırmadık uçağı
  • özlediğim application.

yurtdışında yaşadığım zaman içinde bol bol kullanırdım. büyük rahatlıktı. özellikle taxify sürücülerinin sohbeti bir harikaydı.
  • adini bolt olarak degistiren uygulama. vergiden mi kacionuz lan
hesabın var mı? giriş yap