şükela:  tümü | bugün
  • istanbul trafiğinde zamandan tasarruf etmek isteyenlerin tercihi olabilecek motor taksi fikri ile yola çıkmış girişim örneği.

ios veya android'deki uygulamayı indirerek motor taksi çağırabiliyorsunuz.

km başına 2 tl de ücretlendirmesi mevcut.

https://www.taximono.com/
  • scotty'ye rakip olarak ortaya çıkan yeni girişim. her ne kadar kendini uber'e rakip olarak tanımlasa da... scotty km başına 1 lira, taximono kilometre başına 2 lira. arada ne fark var da daha pahalı acaba?
  • bugün motorun arka tarafında oturan bir kızın motordan indikten sonra, motoru kullanan kişiye kaskını teslim edip para verdiğini fark etmemle birlikte yaptığım araştırma sonucu öğrendiğim uygulama.
  • deneyimimi aktarıyorum.

geçen hafta kullandım, çok rahat ve hızlı bir şekilde istediğim yere gittim. işim çengelköy'de, şişli'de oturuyorum. 13 km lik yol için 26 tl ödedim. taksi ile gittiğimde bu tutar 35-40 tl arası olabiliyor. sürücünün dediğine göre tüm ekip maxi scooterlardan oluşuyormuş. en az 5 yıl deneyimde aranan unsurlardanmış. ayrıca tüm güvenlik ekipmanları da veriliyor. aradaki fiyat farkını oluşturan şey bunlardır diye düşünüyorum. yoksa koltukta masaj seçeneği yoktu :). sadece kredi kartıyla ödeme alıyorlar. fiyat, hız ve konfora göre gayet iyi.