şükela:  tümü | bugün
  • taxman=vergi memuru
  • beatles'ın revolver albümünün açılış parçası, aynı zamanda en iyi parçalarından biri
  • the power station'in living in fear albumunde gayet coverlami$ oldugu beatles $arkisi.
  • hazırlık sınıfının ilk günleri.. sıra arkadaşım (acep nerelerdedir şimdi) dinlemem için revolver ı vermişti bana -ki o günlerde offspring, bad religion vb. dinler, okul gömleklerimi yırtıp çengelli iğnelerle tutturarak dolanırdım, ne utanıcam canım, öyleydim işte... ulan ne manyak albümmüş diyordum ama sağda solda da benim gibi sözde punk kankişlerimden çekindiğimden beatles dinlediğimi söyleyemiyordum. taxman de en vurgun olduğum şarkıydı. lakin ingilizce hocamın 'which job do you think to choose in the future?' sorusuna da utanmadan kalkıp -biraz da punklığımın verdiği 'sikerim lan' haleti ruhiyesiyle- taxman diye cevap vermiştim. kadıncağızın boş nazarlarla suratıma baktığını hatırlıyorum:) birkaç gün sonra da haftalık projemin konusu, violence in the dreams olunca, paşa paşa haftada 2 saat rehber hocasıyla okul sonrası terapiye başlamak zorunda kalmıştım. vay be anarchy in the u.k. den all you need is love a... hepsi güzel, hepsi özel....
  • bunu stevie ray vaughan'dan dinleyen bünye şiddetle sarsılmıyorsa söylenecek birşey kalmamıştır.

(bkz: orjinalinin eline veren coverlar)
  • (bkz: #18636238)
  • sözleri aşağıdaki gibi türkçeleştirilmiş, sevgili bir beatles şarkısı:

sana şimdi
    nasıl olacağını söyleyeceğim.
    bir sana,
    on dokuz bana

çünkü ben vergi memuruyum.
    evet! vergi memuruyum.

yüzde beş
    epey az görünüyor olmalı.
    şükret ki
    hepsini almıyorum.

evet! vergi memuruyum.

araba sürüyorsan
    yoldan vergi alırım
    oturmaya çalışırsan,
    oturduğun yerden vergi alırım
    eğer epey üşürsen,
    sıcaktan vergi alırım
    eğer şöyle bir yürüyeceksen,
    ayağından vergi alırım.

vergi memuru!

evet! vergi memuruyum.

bana ne için istediğimi sorma,
    (a-ha, bay wilson)
    eğer daha fazla ödemek istemiyorsan.
    (a-ha, bay heath)
    evet! vergi memuruyum.

ve teklifim var
    şu ölenlere
    (vergi memuru!)
    o paraları
    gözlerinize sokun.
    (vergi memuru)

evet! vergi memuruyum.
    ve sen kimse için değil, sadece benim için çalışıyorsun.
    (vergi memuru!)
  • iskoçya'da bir dj'in kovulmasına neden olmuş. bambaşka bir rekabet anlayışı var demek ki oralarda...

http://tr.eurosport.com/…sak_sto3490685/story.shtml
  • müthiş bir george harrison imzalı beatles şarkısı. başlıkta 2-3 kere vurgulanmış stevie ray vaughan coverı beatles'inkinin eline vermiş falan diye. afedersiniz ama bok veriyor yani. orjinalinden şaşmamak lazım.

ayrıca orjinali haricinde bir de concert for george'da tom petty and the heartbreakers'in versiyonunu severim.