şükela:  tümü | bugün
 • vatan gazetesinde futbol yazarı.haftanın analizi bölümü yazmaktadır.parmak bastığı konular ilgi çekicidir.
 • lig tv nin random yorumcularindan biri.studyoda saffet sancakli ve mustafa dogan la paslasarak maclar uzerine konusmaktadir.
 • 7 yıl öncesine dair ortada olan bir olayı, üzerinden onca yıl geçtikten sonra galatasaray aleyhine ortaya çıkan "büyük bir sır" olarak lanse eden haberiyle ne kadar kolpa ve güdümlü bir gazeteci olduğunu kanıtlamış şahıs. basın ahlak ve ilkerinden yoksun bu kişilik yüzünden vatan gazetesi'ne galatasaray kulübünün tüm kapıları kapatılmıştır.
 • 19 aralik 2008 konyaspor fenerbahce maci 'ndan sonra -nedense- rıdvan dilmen'in yerine yüzde 100 futbol akonuk olmuş, iki saat kafa şeyederek memleketin en büyük gastelerinden birinde ve en önemli spor kanalında calışmasına rağmen neden ekşi sözlük'te üç entriden öte gidemediğini bir güzel anlatıvermiş adam. güntekin abiciğim, rıdvan yoksa yalnız çık. adnan aybaba'yı da mı bulamadın?

  hakemin düdüğünü çalıp kararını ilan ettikten sonra o karardan dönmesinin kural hatası olduğunu iddia edecek kadar cahil, fenerin bilmem kaçıncı haftada 12., şimdi lider olmasının ligin kötülüğüne delalet ettiğini beyan edecek kadar aymaz degildir en azından adnan. öyle olsa bile en azından eğlendiriyor.
 • az önce* ntvspor'da shakhtar donetsk'in kadrosunun, bildiğimiz jadson'lu, syrna'lı, razvan rat'lı, fernandinho'lu, ilsinho'lu, chigrinskiy'li, luiz adriano'lu, willian'lı kadrosunun beşiktaş, fenerbahçe ve galatasaray kadrolarından çok aşağıda olduğunu iddaa eden futbol yorumcusu. kendisine bir önerim var; maçları arada bir de gözünle izle, yeminlen bak bambaşka bir tecrübe!
 • kendisini izleyeceğime sex and the cityyi izlerim daha iyi. hatta yaptım ordan biliyorum.
 • ayıptır yahu. az önce ntv spor'da konuk olduğu program sırasında tabata transferini değerlendirdi ve apaçık bir şekilde doğru olmayan bilgiler beyan etti.

  tabata'nın beşiktaş'a gelerek kendisi açısından rahatladığını, çünkü, takımda portekizce konuşan iki üç oyuncu ve ayrıca portekizce bilen tercüman olduğunu bu imkanların gaziantepspor'da olmadığını söyledi. gaziantepsor'un kadrosunda tabata ile aynı dönemde oynamış portekizce bilen oyuncular; ivan de souza, beto, eduarda pacheco, juilo cesar, yeni alınan julio cesar, ispanyolca konuşabildiğinden dolayı anlaşabildiği zurita gibi oyuncular vardı. yetmedi, gaziantespor'un hocası portekizce konuşan bir portekizlidir, gaziantepspor'un dört portekizli yardımcı hocası vardır.

  bütün bunlar da yetmediyse gaziantepspor'un portekizce bilen tercümanı vardır hatta beşiktaş ile transfer görüşmeleri sırasında dahi tabata'ya yardımcı olmuştur. bu tercüman hocayla beraber takıma katılmamıştır, neredeyse bir senedir takımla beraberdir ve o'ndan önce de tabata'nın yanında başka bir tercüman vardı. yeterli bulunmayıp daha iyisi ile değiştirildi. lig tv yorumcusu olan tayfun bayındır, lig tv izlediği takdirde hemen her maç sonrası hocanın ve oyuncuların tercümanlığını yapan bu arkadaşı farkedecektir. bütün bunların üstüne beşiktaş, bir süre önce portekizce bilen tercümanının görevine son verdi. bir süredir portekizce bilen oyuncuların tercümanlığını, aslen ispanyolca bilen ve tello'nun tercümanı olarak görev yapan tercüman yapıyor.

  bu imkanlar gaziantepspor'da yok diyerek, yeteri kadar portekizce konuşan oyuncu, hoca ve tercümanın olmadığını söyleyen bir kişidir. konu portekizce bilen kişi sayısı ise gaziantepspor'un tek rakibi fenerbahçe'dir. böyle olduğunu ise biraz ligi takip eden herkes biliyor. bilmeyen bir kişi var. bu adam televizyon ekranlarında spor yorumcusu olarak hayatını idame ettiriyor.
 • sabahları ntvspor'u izlememe nedenim. bayık, saçma yorumların insanı.
 • sabahları ntvspor radyo dinlememe nedenim. o boğazını daha az temizle be tayfun abi, sabah sabah hiç çekilmiyor radyoda.
 • sabah trafiği ancak radyo ile çekiliyor. bazen müzik, bazen ise konuşma programlarıyla 1,5 saatlik yola başka türlü katlanmak mümkün değil. aksi gibi, spor ve özellikle de futbol ile ilgili boş dinlemelere en uygun bu vakit diliminde ntvspor'da yorumculuk yapan zattır tayfun bayıltır.

  her sabah konuşur ama hiçbir şey söylemez. verilebilecek en diplomatik cevabı bulur, ne etliye ne sütlüye dokunur, nadiren bir görüşü olur, genelde en orta ve en bayık yorumları yapar. üstüne üstelik insanlar sanki bir cevap alacaklarmış gibi programa bağlanıp soru sorarlar, aldıkları cevap elbette de kimseyi tatmin etmez, sadece programa katılıp veya mail gönderip soru soranlar kısacık şöhretlerinin tadını çıkarır.

  günümüz futbolunun, "adalet değil denge" gibi özetlenebilecek garip sistemiyle fevkalade uyum sağlar tayfun bayıltır ve yorumları. "aman tarafsız olduğumu alenen göstereyim" kaygısıyla hiç bir şey söylemez. kendisiyle şöyle bir konuşma geçmesi muhtemeldir:

  - günaydın, benim tayfun abiye bir sorum var. tayfun abi sizi çok seviyorum, her sabah takip ediyorum. sorum şu tayfun abi, dışarısı -5 derece ve sert bir rüzgarla birlikte kar yağıyor. sizce hava gerçekten soğuk mu?
  - e tabi, bazı kriterlere bakıldığında havanın soğuk olduğunu iddia edebilecek kişiler olabileceğini anlıyorum. yine de başka açılardan da değerlendirildiğinde havanın soğuk olmama hatta sıcak olma ihtimalini de yok saymamak gerekir. sonuç olarak bunlar gerçekten kişiye göre değişebilecek kavramlar. bazen öyle olur ki kimine soğuk gelen hava kimine sıcak gelirken, kimine sıcak gelen hava bazılarına soğuk gelebilir. önemli olan bir soruna mahal vermeyecek şekilde hava durumuyla ilgili görüşlerimizi belirtmek.

  yoğun trafiğe maruz kalarak radyolara sığınan dinleyicilere ise sadece birkaç gün, bilemedin bir-iki hafta sığınak olur herhalde. zira kendim daha fazla dayanamıyorum böylesine görüşsüz, suya sabuna dokunmayan muhabbetlere.