• türkiye'de çalıştığım 21 senem medya sektöründe geçmiştir.

kendisiyle 9 sene çalıştığım gazetede birlikte çalışma şansızlığına eriştim.

kendisi herkesin malum kulübün köpeği olduğunu bildiği ve konuştuğu zavallı bir insancıktır en kibar tabirle.

bugün erden timur'un beyefendiliği karşısında nasıl bir kişi olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

türk futbolunda azalarak bitmesini dilediğim kişilerden.
  • ayıptır yahu. az önce ntv spor'da konuk olduğu program sırasında tabata transferini değerlendirdi ve apaçık bir şekilde doğru olmayan bilgiler beyan etti.

tabata'nın beşiktaş'a gelerek kendisi açısından rahatladığını, çünkü, takımda portekizce konuşan iki üç oyuncu ve ayrıca portekizce bilen tercüman olduğunu bu imkanların gaziantepspor'da olmadığını söyledi. gaziantepsor'un kadrosunda tabata ile aynı dönemde oynamış portekizce bilen oyuncular; ivan de souza, beto, eduarda pacheco, juilo cesar, yeni alınan julio cesar, ispanyolca konuşabildiğinden dolayı anlaşabildiği zurita gibi oyuncular vardı. yetmedi, gaziantespor'un hocası portekizce konuşan bir portekizlidir, gaziantepspor'un dört portekizli yardımcı hocası vardır.

bütün bunlar da yetmediyse gaziantepspor'un portekizce bilen tercümanı vardır hatta beşiktaş ile transfer görüşmeleri sırasında dahi tabata'ya yardımcı olmuştur. bu tercüman hocayla beraber takıma katılmamıştır, neredeyse bir senedir takımla beraberdir ve o'ndan önce de tabata'nın yanında başka bir tercüman vardı. yeterli bulunmayıp daha iyisi ile değiştirildi. lig tv yorumcusu olan tayfun bayındır, lig tv izlediği takdirde hemen her maç sonrası hocanın ve oyuncuların tercümanlığını yapan bu arkadaşı farkedecektir. bütün bunların üstüne beşiktaş, bir süre önce portekizce bilen tercümanının görevine son verdi. bir süredir portekizce bilen oyuncuların tercümanlığını, aslen ispanyolca bilen ve tello'nun tercümanı olarak görev yapan tercüman yapıyor.

bu imkanlar gaziantepspor'da yok diyerek, yeteri kadar portekizce konuşan oyuncu, hoca ve tercümanın olmadığını söyleyen bir kişidir. konu portekizce bilen kişi sayısı ise gaziantepspor'un tek rakibi fenerbahçe'dir. böyle olduğunu ise biraz ligi takip eden herkes biliyor. bilmeyen bir kişi var. bu adam televizyon ekranlarında spor yorumcusu olarak hayatını idame ettiriyor.
  • sabah trafiği ancak radyo ile çekiliyor. bazen müzik, bazen ise konuşma programlarıyla 1,5 saatlik yola başka türlü katlanmak mümkün değil. aksi gibi, spor ve özellikle de futbol ile ilgili boş dinlemelere en uygun bu vakit diliminde ntvspor'da yorumculuk yapan zattır tayfun bayıltır.

her sabah konuşur ama hiçbir şey söylemez. verilebilecek en diplomatik cevabı bulur, ne etliye ne sütlüye dokunur, nadiren bir görüşü olur, genelde en orta ve en bayık yorumları yapar. üstüne üstelik insanlar sanki bir cevap alacaklarmış gibi programa bağlanıp soru sorarlar, aldıkları cevap elbette de kimseyi tatmin etmez, sadece programa katılıp veya mail gönderip soru soranlar kısacık şöhretlerinin tadını çıkarır.

günümüz futbolunun, "adalet değil denge" gibi özetlenebilecek garip sistemiyle fevkalade uyum sağlar tayfun bayıltır ve yorumları. "aman tarafsız olduğumu alenen göstereyim" kaygısıyla hiç bir şey söylemez. kendisiyle şöyle bir konuşma geçmesi muhtemeldir:

- günaydın, benim tayfun abiye bir sorum var. tayfun abi sizi çok seviyorum, her sabah takip ediyorum. sorum şu tayfun abi, dışarısı -5 derece ve sert bir rüzgarla birlikte kar yağıyor. sizce hava gerçekten soğuk mu?
    - e tabi, bazı kriterlere bakıldığında havanın soğuk olduğunu iddia edebilecek kişiler olabileceğini anlıyorum. yine de başka açılardan da değerlendirildiğinde havanın soğuk olmama hatta sıcak olma ihtimalini de yok saymamak gerekir. sonuç olarak bunlar gerçekten kişiye göre değişebilecek kavramlar. bazen öyle olur ki kimine soğuk gelen hava kimine sıcak gelirken, kimine sıcak gelen hava bazılarına soğuk gelebilir. önemli olan bir soruna mahal vermeyecek şekilde hava durumuyla ilgili görüşlerimizi belirtmek.

yoğun trafiğe maruz kalarak radyolara sığınan dinleyicilere ise sadece birkaç gün, bilemedin bir-iki hafta sığınak olur herhalde. zira kendim daha fazla dayanamıyorum böylesine görüşsüz, suya sabuna dokunmayan muhabbetlere.
  • az önce* ntvspor'da shakhtar donetsk'in kadrosunun, bildiğimiz jadson'lu, syrna'lı, razvan rat'lı, fernandinho'lu, ilsinho'lu, chigrinskiy'li, luiz adriano'lu, willian'lı kadrosunun beşiktaş, fenerbahçe ve galatasaray kadrolarından çok aşağıda olduğunu iddaa eden futbol yorumcusu. kendisine bir önerim var; maçları arada bir de gözünle izle, yeminlen bak bambaşka bir tecrübe!
  • haber kaynağı mehmet baransu deniyor. (bkz: kılavuz) (bkz: karga)
  • futbol bilgisi zayıf, anlatım gücü zayıf, ses tonu iç bayıcı, geçtim büyük bir gazetenin spor müdürü, çok izlenen televizyonlarda yorumcu olmayı kahvede bile sohbetine 5 dakika katlanılmaz, varsa yoksa dedikodu, sansasyon, ortalık karıştırıcı haberler, algı çabaları, onu bile yapmakta zorlanıyor

arkasında nasıl bir güç var bilmiyorum ama aynı güç ali ece, mert aydın, okay karacan kapasitesinde birilerinin arkasında olsa şimdi fifa başkanıydılar
  • iyi niyetli mülayim bir insan gibi duruyor ama futbol dünyasında kendisi kadar boş yorum yapan az gördüm, doğru-yanlış değil bildiğin bomboş yorum yapıyor.
  • birkaç hafta önce euro 2032 evsahipliği seçmelerinde ingiltere için "biz uygarlıklar beşiğiyiz ingiltere'nin ne tarihi var" diyerek beni benden almış öküz.
    izleyen dinleyen sığır olduktan sonra, istediğini söyle bu ülkede, devir onun devri.
  • biraz kafası karışık galiba.

26 nisan saat 00:34 "hazırladığı ilk raporda şikenin varolduğuna dair kanaati oluşan etik kurulu, dosya ve belgelerin tamamını inceledikten sonra durumun “vahim” olmadığına karar verdi"
    http://haber.gazetevatan.com/haber/446282/1/gundem

26 nisan saat 22: 32 "etik kurulu dün vatan’ın yazdığı gibi ana mütalaasını tff başkanlığı’na teslim etti, ortaya çıkan sonuç vahim"
    http://haber.gazetevatan.com/…e-var/446494/1/gundem
  • abboovvv fena saçmalamış. link

tayfun bayındır: "maddeler diyor ki eğer bir takım ligden çekilirse topladıkları ülke puanı toptan silinir. ne olacak? hiç bir takım gelecek sezon avrupa'ya gidemeyecek."

fenerbahçenin tüm avrupa puanları silinse ne olacak. lig şampiyonu direkt katılmak yerine bu sene olduğu gibi iki üç ön eleme oynar.

buna kalsa hiçbir takım gidemeyecek avrupaya. kimler kimler bu sektörden ekmek yiyor. inanılmaz
hesabın var mı? giriş yap