şükela:  tümü | bugün
  • nasıl yakalandı, kim yakalattı sorularına cevap vermenin zamanı gelmiş. öncelikle bu tayfun'un peşine ilk düşen kişi benim ama farklı bir sebepten dolayı. benim ilgi alanıma ormanın dibindeki tarım arazine yaptığı kaçak villa ve bu bölgede başka yapılar dikip pansiyon yapma hedefini öğrenmiş olmamdı.

bu entry ilk kıvılcım oldu.

(bkz: #101771080)

tarım orman bakanlığındaki bazı tanıdıklara bu şahıstan bahsettim. videoları gönderdim. bir hafta kadar isimle araştırdık tayfun demir adına muğla'da bir ikamet bulunmadı.

gelelim 2. dalgaya

(bkz: #107538308)

bu entry sözlükte kendisinin kanıtlarıyla dolandırıcı olduğu tespit edildikten sonra yazıldı. ben de orada bu şahsın arandığını yatağan tarafında olduğunu bir yazarın tespit ettiğini yazdım. tayfun demir çok çakal bir tip. kendisini de o tarafta oturuyormuş gibi gösteriyordu. bu kez bulunduğu konumu öğrenince tekrar arama başlattık. yatağan tarafı köy köy, mahalle mahalle arandı doğal olarak bulunamadı.

şu iki entry'de bana ve apollo69, birgaripamelie, neseliolhayatınıyasa gibi yazarlara saldırıldığı için yazıldı.

gelelim işlerin kızışmaya başladığı zamana. kendisi bir video çekip ütücü mağdur vatandaş tayfun demir'in evraklarıyla kendini aklamaya çalıştı. burada apollo69 ve diğer yazar arkadaşlarım kendisinin ipliğini pazara çıkarttılar. ben o kısımlarla ilgilenmedim. videosunda bana mal dedi ve kendisini bulamayacağımı iddia etti. tabii yine adres vermedi. bende başına gelecekleri yazdım.

bu arada apollo69 da kendisiyle ilgili avukatlarla görüşüp dilekçe vereceğini belirtti.

üstteki entry'den sonra foyası ortaya çıkınca aklıma başka kimlikle gelmiş olabileceği düşüncesi geldi. hemen emniyete ve tarım orman genel müdürlüğüne bu konuda bilgilendirme yaptım. 1.5 sayfalık ek rapor hazırladım. sonrasında emniyet gereğini yerine getirmiş.

şahsın yakalanmasında sadece benim ilgim yoktur diğer apollo69 gibi bunun dolandırıcılık geçmişini ortaya çıkartan yazarların da emeği vardır. bu arada herif denizli il sınırında çıktı. millete yine yalan satıyormuş yatağan tarafı, milas diyerek. gazeller diye bir mevkide saklanıyormuş. denizli il sınırının dibinde.

burada insanlara hakaret etmeye gerek yok. herkesin hayat tecrübesi aynı değil. 20 yaşında bir genç ile 40 yaşındaki birisinin insan sarraflığı aynı olmaz. bazı gençler görüyorum yazmış "abi sana inanmıştım" veyahut tayfun demir'in suçlu olduğunu kabul edemeyen tarzda yazıyorlar. bunlar olabilir. onlar da bu olaydan gerekli ders ve tecrübeyi kazanmışlardır. youtube kanalında halen tayfun için "inanmıyorum. böyle biri olamaz. hayvan seven kötü olmaz" yazan ablalar ve abiler var. bunlar tayfunun ne olduğunu öğrendi. aslında bize inanıyorlar ama kendilerine inanamıyorlar. bu tamamen kendini savunma refleksi. böyle şeyler için kimseye hakaret etmeye gerek yok.

herkes şu anda ait olduğu yerde. tayfun olması gerektiği yerde. konuyu kapatabiliriz.
  • açıkçası kendisini bir arkadaşın tavsiyesi üzerine izlemeye başladım ve bir oturuşta saatlerce videolarını keyifle izledikten sonra gerçekten de ülkem adına böyle güzel insanların da olması ne güzel şey diye kendi kendime sevinir iken izledikçe videolarında ve kendi tavırlarında tutarsızlık olmaya, nasıl anlatayım gizli bir narsistlik farketmeye başladım ve bu video yorumlarını okudukça bir şüpheden ziyade artık kanaate erişti. çünkü hiçbir insan bu kadar mükemmel olamaz mutlaka zaafları ve menfaati vardır neticede tozpembe bir alice harikalar dünyasında yaşamıyoruz.
    netice itibariyle googleda ve ekşide yaptığım kısa bir araştırmada kazın ayağının hiç de göründüğü gibi olamayabileceği işin arkasında farklı hesaplar dönebileceğini farkettim.
    benim şahsı takip etme sebebim videolarını memleketimde çekiyor olması idi ancak gördüm ki kendisi iyiniyet adı altında büyük kötülük yapıyor muğla ve köylerine.
    öncelikle belirteyim muğlanın pek çok bölgesinde ev yapmak işleri büyük sıkıntıdır zaten ilin %60ından fazlası orman alanı olduğu için ve geri kalan kısmında da sit alanı ya da doğal koruma alanı(bkz: akyaka) ilan edildiğinden gerçekten ruhsat alma işlemleri çok zordur, kendimizden biliyorum. fakat bu şahıs güzelim orman alanında inşaat yapmış ve yaptığı yetmezmiş gibi tonlarca su kullanılan bir havuz yaptırıp bunun için sondaj yoluna başvurmuş. sondaj demek o mevkiideki bitkilerin, agaçların yeraltı kaynak suyuna el atmak demek ve asıl doğa tahribatlarından birisi budur ve sadeve keyif için. yine muğla'da kendince tavsiyelerde bulunup büyük bir kitleye arsa, arazi gibi konularda yol gösteriyor ve bundan menfaat elde etmeye çalıştığı apaçık ortada. zaten en başından tav olduğum noktalardan birisi bu ülkede bazı konuların çok kolay istismar edilmesi ve insanların bunu kullanıp mükemmel birisi imajı vermeye çalışması. bu şahıs da hayvan sevgisini istismar edip apaçık öncelikle kendisinin iyi birisi olduğu algısını kazandırmak ve sonrasında da "aa bak bu adamdan zarar gelmez", "şöyle iyi şöyle yardımsever" dedirtip kendisine bir zemin hazırlamak. youtube videolarından birkaç tanesine hoşuna gitmeyeceği yorum yaptım ve farkettim ki hemen silmiş. nasıl bir insan oturur da yüzlerce yorumu okur ve olumsuz olanları tek tek kaldırır. bu durum dahi şahsın genel profili ve karakteri hakkında apaçık yol gösteriyor. yine son olarak söylemek istediğim önceki entrylerde yazarlar etraflıca belirtmiş ve googleda da var hakkındaki dolandırıcılık iddiaları. hepsine katılıyorum ve can çıkar huy çıkmaz misali hala daha devam ettiğini düşünüyorum. uyanık olmak ve yaptıklarının yanına kar kalmamasını sağlamak lazım. bunun için belediye, çevre şehircilik ve savcılıkta yapılması gereken her ne var ise takipçisi olacağız. muğla sahipsiz değildir!
  • beni şaşırtmayan insan. ben bu adamı hiç samimi bulmadım, burada da yazdım. şakşakçılarından küfür bile yedim. uğruna tanımadığınız insanlara küfrettiğiniz herif bu, suç makinesi, alın. bu adam hayvanseverliği de göstermelikti ama işin içinde olmayan sizin gibi saflar yer tabii bunları. instagram hesabında arka bacakları tutmayan bir köpeğe sözüm ona engelli arabası yapmış ama omurga desteği yok. hayvanın beli yamuluyor. bunu kibarca söyledim, paşam hemen yükseldi, ağzıma edip bıraktı, engelledi. burada yazayım dedim, çünkü yaptığı işin hayvana faydası değil zararı var, buğulu sesle konuştuğu bir video çekip beni linç ettirmeye çalıştı. şakşakçısı burada geldi bana küfretti. ben onun gibi dolandırıcı veya şov insanı değilim. alnımın teriyle kazandığımın yarısını sokak hayvanlarına döken bir insanım. öyle video çekecek bol vaktim yoktu, uğraşmadım bıraktım. al "dalkavuk" kardeş, adamın bu.

edit: ama varolun cidden, en baş tayfun beyefendi siz. kendime inancım pekişti. ben hakkaten insan sarrafıymışım, adamı gözünden anlıyorum gözünden.

büdüt: bu entry bir sene sonra karşıma tekrar çıktı. gözünden tanımak kısmında çok samimiyim. bu adamın gözleri beni inanılmaz rahatsız etmişti. eski karateci olmam sebebiyle alışkanlıktır, hep insanların gözüne bakarım, çocukluktan beri. bazı insanlar böyle çok rahatsız eder, bakamam hiç. bazısının da iyiliği gözünden akar, o zaman içim hemen ısınır. bu vatandaş gözüne bakmadığım, rahatsız eden tiplerden tiplerden.
  • çok sevdiğim youtuber. arsa işi için de konuştuk, güzel bi yerden arsa çözecek bana. vekaletname ver parayı yolla tapuyu alıp ben gönderirim dedi sağolsun tüm işleri halledecek. tanıdıkları da varmış tapuyu hemen 1 günde yollarım dedi. bi de oturduğum yerden nasıl yurtdışı diploma alabilirim o konuda da destek olacak. kimlik falan kaybedersen de uğraşma ben çıkartırım dedi sağolsun
  • biraz önce hukukçu bir arkadaşımla konuştum.

bağış toplamak için valilik izni gerektiğini, tayfun demir'in de sabıkası olduğu için bu izni alamayacağını yani gayri hukuki bağış topladığı sabit olduğundan hakkında suç duyurusunda bulunabilecegimizi söyledi.

haftaya dilekçeyi savcılığa veriyorum. burada tayfun'u deli gibi savunan arkadaşları mahkemede de şahit olarak görürüz kim bilir... :)

-neden suçluyu savundunuz?
    - hayvan seviyor hakim bey, hayvan seven adam kötü olur mu hiç?
    -yaz kızım, aşırı derecede zeka geriliğinden cezai ehliyeti olmadığına...

çanina ot tıkanmasına az kalan kişidir.
  • dün bu adamı epey savundum, hala da hayvanlar konusunda samimi olduğunu düşünüyorum.

hayvan sevgisini kenara bırakırsak, ciddi bir sorun ve tehlike var ortada:

eğer bu adam, dolandırıcılıktan tutuklanan adamsa çıkıp açıklama yapmalı. gerekirse evet o benim, cezamı çektim, pişmanım, kendimi hayvanlara adadım demeli ve hayatına böyle devam etmeli. çünkü şu an estirilen iyilik meleği, insan-ı kamil görüntüsüyle çok tezat bir durum bu.

eğer bahsi geçen dolandirici bu değilse, yine bunu da izah ve ispat etmeli. nitekim yarın adaşi dolandırıcı bu adamın yaptığı iyilik hareketini kullanarak insanları dolandirabilir.

olayla ilgili şüpheli durumlara gelirsek:

1. en başta sözlükte bu başlıkta entry sildirmiş. bunun sebebi ne?

2. youtube yorumlarında konuyu soranlarin yorumlarını anında siliyor, asla cevap vermiyor, açıklama yapmıyor.

3. kendisi hakkında böyle çok ciddi ithamlar varken hala ev, çayır, çimen videosu paylaşıyor. şahsen biri bana bunun binde birini ima etse üç gün yemek yiyemem.

4. haberdeki fotoğraf gayet de benziyor.

5. haberdeki tayfun, normal şartlarda 2014 te tahliye olmalıydı. bu aynı zamanda entry sildirme tarihine de denk geliyor.

6. adamın işine, gücüne vs. dair nette bir şey bulamadım. yani sutcunun bile daha fazla bilgisini bulmak mümkündür. bilgisayar işi yapan birinin, kendi şirketi olan birinin bir sitesi vs olmaz mı?

7. kendisinin sosyal medya hesapları 2016 civarında açılmış. öncesine dair bir şey yok yine.

arkadaşlar mesele hayvan sevgisi olayı değil. bu adam insanlara telefon uygulaması yaptım hayvanlara yardım etmek için indirin diyor. haberdeki şahıs da kredi kartı, sahte kredi gibi suçlardan hüküm giymiş. iki şahsın aynı kişi olması durumunda o uygulama indirilen telefonlardaki hesap ve kart bilgilerinin patlatilmayacagini garanti edebilir misiniz?

çıkıp açıklama yapmalı, ama korkarım o entry sildirme yoluna gidecek tekrar. youtube'da uyguladığı politika yani...
  • bunu savunanların yazdıklarına bakılırsa kitlesi oldukça beyinsiz ve okuma özürlü. moron çıkmış adamın yaptıklarını açığa çıkartanlara boşsunuz yazmış.

adam aranmıyor. firar etmiş yakalanmış cezası 2014 yılında bitmiş. içeriden çıkınca ilk işi ekşisözlük başlığındaki entryleri sildirmek olmuş. adam sosyopatın biri. kimi nasıl dolandırdığı beni alakadar etmez. o çam ormanının içine, tarım arazisinin üzerine yaptığı havuzlu kaçak villasını yıktıracağım.

sığır olmayan aklıyla akıl vermiş tayfun demir iftiracıları mahkemeye versinmiş. gitsin versin mahkeme yolu açık. istediği savcıya şikayet etsin.
  • eğer gerçek buysa çiftlik bank'ın tosun'un milleti 1 milyar lira (eski parayla 1 katrilyon) dolandırmasına şaşırmamak lazım. ??
    tayfun demir bilgisayar yazılım uzmanı bir adam . yıllarca sahte belgeler ve kimliklerle başkaları adına bankalardan kredi çekiyor ve yiyor. bir türlü de yakalanamıyor, işinde uzman. ama bir gün bir banka görevlisinin dikkati sayesinde suçustü derdest edilip hapse atılıyor.

bizim dolandırıcı arkadaş, kaçma yollarını düşünürken bir bakıyor ki, açık cezaevinde yatan biri üniversiteye başlarsa, dışarı çıkıp üniversiteye gitmesine izin veriliyor. hemen üniversite sınavına giriyor ve kazanıp üniversiteye başlıyor. hapisane yönetimini işkillendirmeyip güvenlerini kazanmak için bir süre okul kodes arasını gidip geliyor, güven kazanıyor. nihayetinde zamanının geldiğini düşündüğü bir gün üniversiteye diye çıkıyor ve dönmüyor.

banka kredi dolandırıcılığına kaldığı yerden devam ediyor. kendisini arayan soran olmasın diye, adına sahte bir ölüm belgesi düzenleyip cinayete kurban gitmiş, ölmüş numarası yapıyor. kağıt üzerinde kendini öldürdüğü için, hakkındaki tüm suçlamalar düşüyor.

ancak, yine bir dolandırıcılığı sırasında bankadaki kameralara yakalanıyor ve emniyet birimleri bunun ölmediğini anlayıp tekrar aramaya başlıyorlar. ancak evine yaptıkları baskında binlerce sahte kimlik ve para bulmalarına rağmen, tayfun çoktan topuklamış, evi terkedip yeni maceralara açılmış durumda.

sahte kimliklerle yıllarca yaşayıp onu bunu dolandırıp para pul içinde yüzerken birden aklına daha büyük bir vurgun yapma fikri geliyor.

hemen bir köye gidiyor, yaralı bir sincap buluyor. sincabı iyileştirme serüvenini youtube kanalı üzerinden yayınlamaya başlıyor. başka sincaplar alıyor, yaralı hayvanları bulup iyileştiriyor vs vs derken bildiğin ünleniyor.

artık ünlü biri olduğu için trt'de hayvan sevgisi üzerine programlara katılıyor, kim milyoner olmak ister'de yarışıyor falan filan ama, bu arada ilginç birşey yapıyor.

tekrar kendi orjinal ismini, yani tayfun demir'i kullanmaya başlıyor. çünkü ülkede zaten bir yığın aynı isme sahip kişi var. geçmişte kimlik bilgilerini çalıp borç batağına sürüklediği, hatta tutuklanan zavallı konfeksiyon işçisi bir tayfun demir bile var üstelik.

neyse, bu arkadaşımız hayvanseverler arasında çok popüler oluyor. bir sevgi insanı, muazzam bir iyilik abidesi olarak görülmeye başladığında dolandırıcımız hemen ilk numarasını yapıyor:

hayvan dostlarımıza bağış yaparak mama hediye edin diyor ve bir mobil uygulama yayınlıyor. mobil uygulamaya girip kaydolup kedi köpek maması bağışlıyorsunuz. yalnız kimsenin ayıkmadığı bir şey var, uygulamadan bağış yaparken sizden ad soyadınız yanında tc kimlik no da istiyor. hooop uygulama üzerinden banka bilgileriniz dahil tüm kimlik bilgilerinize de sahip oluyor. gelsin paracıklar, gitsin paracıklar.

buradan gelen para yetmiyor olacak ki, aklına dahiane başka bir dolandırıcılık fikri geliyor. hemen nerede olduğu bilinmeyen bir köyde bir ev inşa ediyor. bunu da youtube kanalı üzerinden sürekli yayınlarla herkese gösteriyor. ev nerede diye soranlara ise, "bu doğa harikasının insanlarca işgal edilmesini, doğaya zarar gelmesini istemiyorum" cevabı ile tekrar mest ediyor. hayvanseverliğin yanında çevreciliği ile de gönüllerde taht kuruyor.

bir süre sonra köy evine ve yaşantısına özenen insanlar benzeri yerlerden araziler almak, ev yapmak için buna ricalarda bulunmaya başlıyor. tayfun kardeşimiz de bu kişileri kıramayıp, muğla civarlarında bazı araziler gösteriyor, ucuz olduklarını belirtiyor ve birer ikişer "imarsız" tarlaları satmaya başlıyor sahte belgeler ile.

ancak ilginç ve bir o kadar da normal bir şey oluyor. ekşi sözlük'te de adına övgüler düzülürken bir iki yazar bunun eski dolandırıcı tayfun demir olduğundan şüpheleniyorlar. ve entryler girerek şüphelerini dile getiriyorlar. örneğin diyorlar ki; "niye videolarda hiç yüzünü göstermiyor? niye evinin bulunduğu yer belli olmasın diye çevreyi hiç göstermiyor? niye mama bağışı uygulamasında tc no istiyor" falan filan.

tayfun ise, bu iddialara hayır o ben değilim, isim benzerliği, hakkımda açılmış davalar oldu ama mahkeme o kişinin ben olmadığını anladığı için serbest bırakıldım diyerek mahkemeden verilmiş beraat ilamlarını gösteriyor. ancak herkesin inandığı bu belgelere bazı ekşi yazarları inanmıyor. "bu beraat ilamları sana değil, dolandırdığın konfeksiyon işçisi tayfun'a ait" diyorlar.

tabii, sorgulayan bu arkadaşları ekşi sözlük'teki hayvansever sevgi pıtırcıkları linç ediyor ama, içlerinden biri inatçı çıkıyor. "seni yakalatmazsam şerefsizim" şeklinde bir entry yazarak, videolardan elde ettiği konum bilgileri vs her şeyi toplayıp 10 sayfalık bir dilekçe ile emniyete başvuruyor.

sonuç: başarılı dolandırıcımız tayfun demir, 2 gün önce muğla'da köy evine yapılan baskında kıskıvrak yakalanıyor. hakkında verilen, 52 yıllık kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle kodese tıkılıyor ama, eskisi gibi açık cezaevine değil.

şu anda internette hala bunu savunan, "böylesine iyi kalpli biri bunları yapmış olamaz, tayfun beye komplo kurdular" diye ağlaşan onbinlerce hayranı var.

sn dr taner akman paylaşımından

haber:
    https://www-milliyet-com-tr.cdn.ampproject.org/…922
  • aslında bir taraftan içten içe bu hikaye hiç bitmesin, zekice kurgulanmış dolandırıcılık olaylarini cekirdegimizle takip edelim ve yuruyedur tayfun demir demek istiyorum.

bu tip zeki adamları hep takdir etmisimdir ama yine de dayanamayıp kurcaladigimda;

şimdi ilk olarak bildiğimiz tayfun demir gazete haberinde görüldüğü üzere 2007-2011 yılları arasında hapis yatmış ve 2011 yılında hapisten kaçmış.

ikinci haberimizde ise 2012 yılinda gerçek mesleği ütücüluk olan fotoğrafını gordugumuz farkli bir tayfun demir'in kimlik bilgilerinin çalınarak mağdur edildiği belirtiliyor.

bu haber videosunda ise açık olarak 2007-2011 yılında hapis yatan gözümüzle gördüğümüz üzere tayfun demir'in üniversite okumak için açık cezaevine aktarıldığı ve hapisten kaçtığı sonrasında ise başkalarının kimlik kartını kullanarak yeniden yakalandığı bilgisi ve yeniden tutuklanırken çekilen videosu mevcut.

haberleri birleştirdigimizde çok komik bir durum ortaya çıkıyor;

bugün youtube kanalinda açıklama yaptığı videoda kullandığı beraat belgeleri eğer gercek ise aklanan ütücü tayfun demir'e ait muhtemelen?

suçlamalardan kurtulmak için yerine geçtiği ütücünün aklandigi belgeler ile kendini aklamak. hahahahshdhdhsh. sen nasıl bir kralsın.
  • geveleme tayfun tarım arazine su elektrik çekiliyor. daha düne kadar millete köye nasıl kaçak ev yapılır tarifi veriyordun bugün bana ne ya gidin bir emlakçıdan bakın yer kiralayın, satın almayın ayağı çekiyorsun. benim yazdıklarımdan sonra yaşadığın korkuyu ses tonundan alıyorum.

senin peşini bırakacağımı düşünüyorsan çok yanılıyorsun. ben senin için çok yanlış bir adamım. senin ormanın içindeki işini bitirecek olan adam benim. sokağa çıkma yasağı kalkınca göreceğiz. adres veririm demişsin o video altına yaz adresini cesaretin varsa tabii. yatağan'ın köylerini gerekirse karış karış gezip o tarlayı bulacaklar. oralarda insan konaklatıp sana o ormanı yaktırmam.

şimdi aklıma geldi bir de artezyen açtırmışsın. ağaçların suyunu çalıyorsun, havuz dolduruyorsun. senin o kedici, köpekçi ayaklarını başkaları yesin ben ormancıyım kimseye benzemem.

not: aşağıdaki dallama sokağa çıkma yasağı kalkınca tarım ve orman müdürlüğü ekipleri gidecek arkadaşın yanına onlara yapar açıklamalarını.

aşağıdaki dallamaya ikinci not: neden bu başlığa yazdığım diğer mesajları da yazmıyorsun. ne demiştim tarım ve orman bölge müdürlüğünden 3 kez aradılar şahsın adresi neresi bulamadık diye. hiç endişelenmeyin. arkanıza yaslanın. adamın sırf orada yaptığı 4-5 farklı yasal olmayan iş var. hepsiyle tek tek ilgilenecekler.

not: ormancı memur değilim arkadaşlar. doğa sevdalısı, marmarisli bir turizmciyim. bu adam hayvan sever olduğunu gösteriyor ama ormana artezyen vurdurup çamların suyunu çalıp havuz dolduruyor. ormanın kıyısında pansiyon yapacakmış. oralar hep dikenli çam. ağaçların dibi kuru diken dolu. yarın orada bir ateş yakılsa rüzgar alıp yangın çıkartacak bu kesin. adamın orada sadece ekip dikmeye hakkı var. gerekli işlemleri başlatacağız. kedinin köpeğin canını düşünen adam ormanı, ağacı ve ormanda yaşan canlıları da düşünür. sırf şovsun tayfun işin bitti. game over.
hesabın var mı? giriş yap