şükela:  tümü | bugün
  • fizyoloji uzmanı doktor. kendisi ile oturup muhabbet etmek ayrı keyif, kendisinden fizyoloji dinlemek ayrı bir keyif...
    adamın hası, kafa dengi, ayrıca da motorcu. daha nolsun lan...
  • zamanında biyokimya dersinde saygın demirel için söylenen "bütün biyokimyacılar saygın abin daşşağını yesin" sözü, fizyoloji için de tayfun abiye söylenmiş;
    "bütün fizyologlar tayfun abin daşşağını yesin"

iki dakka oturup muhabbet edin; size hayatı sevdirmezse, perspektif kazandırmazsa, pozitif enerji kazandırmazsa ben de adam değilim...

ayrıca daşşağını yesinler dedik de yenge hanım yanlış anlamasın lafın gelişi ;)

diğer daşşağı yenilecekler için;
    (bkz: saygın demirel)
    (bkz: emrullah beyazyıldız)
  • tusemden ayrılıp dataya geçtiği konusunda söylentiler var.ne kadar doğrudur bilinmez.tam kamp dönemi hiç olmadı.
  • eğer hoca olduğunu bilmesem okula ara vermiş, dünya turu yapmış, okula kaldığı yerden devam ediyor sanılacak bir abimiz. öğrencilerle öyle samimi *
  • abilerin abisidir. canımızdır.
    insanın yaptığı işte iyi olup da egosunu bi kenara bırakabilmesi zordur diye düşünürdüm hep. tayfun abi bunun hiç de zor olmadığını gösteren insandır bana. adam sıfır ego, ful samimiyet.
    kendi alanındaki bilgisini, konulara hakimiyetini, tecrübesini övmek benim gibi bir bebeye düşmez oraları pas geçiyorum o yüzden. fakültede ondan ders dinleyebilmiş olan şanslı insanlardan değilseniz, ki ben değilim, tus bahanesiyle kendisinden ders dinleyerek aradaki eksiği dört güne sıkıştırılabildiği kadar kapatabilirsiniz bence. bir şeyi iyi bilmek başka anlatabilmek başka diye klişe geyik var ya onu yapmak istiyorum. o kadar iyi bilir konuları ve iyi bildiği yetmiyormuş ki o kadar iyi anlatır ki dersini; tane tane, her cümlesini aklınıza çakarak hayran bırakır kendisine sizi. kendi bildikleri yetmiyormuş gibi sizin neyi bilip neyi bilmediğinizi de o kadar iyi bilir ki hayranlığınız bi ikiye katlanır. fakültede çoğu temel sayılan şeyi aslında hiç öğrenememiş olduğunuzu yüzünüze tokat gibi çarpar sorularıyla, ama kendisinin de aynı yollardan geçtiğini ilave etmeden geçemez, öğrencilik yıllarından anlattığı hikayeleriyle yalnız olmadığınızı da hissettirir her zaman. (uzun bir süre konkaların orta hatta olduğunu düşünmüştüm ben, sayesinde yalnız olmadığımı anladım örneğin.)
    ultra tridi ful eyçti çizimlere sahip kitabı sayesinde de hiçbir zaman anlayamadığınız şeylerin yalın bir dille anlatıldığı zaman o kadar da zor olmadığını anlamanızı sağlar.
    dersleri biraz geç biter evet, ama bence ne kadar uzun sürerse sürsün yine dersten kopmamanızı sağlaması da ayrı bir başarısıdır. her derste bir on beş dakika muhabbetini eder, yeri gelir abi tavsiyesi verir bu on beş dakikada yeri gelir bi anısını anlatır konuyla ilgili, tebessümle terk edersiniz dersi. dersin derste öğrenileceğini söyler, offline videosu da yoktur bu yüzden. yaptığınız ses kayıtlarının boşuna olduğu söyler hep, ki çok da haklıdır. ağzından çıkan her şeyin, anlamadan dinlemeden not alınmasına da karşıdır ki yine çok haklıdır. dersinde yapmanız gereken tek şey arkanıza yaslanıp keyifle ders dinlemektir. ağzından çıkan her şey dediği gibi kitabın bir yerinde de yazmaktadır. :)
    aralarda gidin sohbet edin kendisiyle, bir sigara için beraber falan. muhabbeti de on numaradır. şahsen ben ders arasında koşa koşa muhabbete gidiyordum yanına. böyle hocalar kolay bulunmuyor, faydalanın kendisinden.
    bu başlığın altına methiyeler dizmeyi planlıyordum tus sonrasında. tarihi öne çekme nedenim bugun kampta gittiğim fizyoloji dersi oldu. yeri bu başlığın altı olmadığı için tayfun abi yerine gelen hocayla ilişkili eleştirilerimi içimde tutuyorum. tus'ta bilmem kaç kere derece yapmaktan daha önemli şeyler olduğunu düşünüyorum hayatta. ismini anarak prim de kazandırmıcam ona. :p bugunkü dersin bana tek faydası, tayfun abinin değerini bir kez daha anlamamı sağlamasıydı.
    kamptan bir hafta önce son izmir dersinde kampa neden gelmediğini sormuştum, "bırakıyo musunuz yoksa?" demiştim. "hayır." demişti gerçi bana, ama dersaneyi bıraktığını duyduk kampın ilk günü başka bir hocadan. valla artık beni bağlayan bi şey yok gerçi dersane bitti, ama yalan yok yine de üzüldüm. kendine göre bi nedeni vardır eminim, ama yine de kampta son kez bi dinleyebilseydim keşke kendisini.
    efkar bastı yarın yine fizyo olduğu aklıma gelince, bi litrelik coca cola zero açayım da tayfun hoca'mı anayım ses kayıtlarını dinleyerek.
    buraları okuyor mudur bilmiyorum ama okuyorsa kendisini saygıyla, sevgiyle, hürmetle selamlıyorum. :)

eşi okuyorsa burayı ona da bir mesajim var. zaten farkındadır ama, ne kadar tatlış bir insanla evli olduğunun farkında olsun. böyle adamlar kolay yetişmiyor abla. sana da saygılar, sevgiler.
  • tusemde inatla ve ısrarla offline a karşı durması yetmezmiş gibi son dakika golüyle tusdata ya transfer olmuştur,iyi hocadır,işinde başarılıdır bu ayrı bir konu,ancak hem offline a karşı dur dersi nöbet yüzünden kaçırdığımızda ordan burdan ses kaydı arayalım bu da yetmezmiş gibi son dakika tusdata ya transfer ol ,teşekkürler tayfun hoca ne diyelim.
  • lüleburgaz'da bir kırtasiyeci
  • "aha al sana neuroscience !! nörobilim bu iste adamlar yapiyor biz bakiyoruz" sözlerini içtenlikle sarfeden adam ki katiliyorum, adamlar yapiyor bizimkiler seminerine katiliyor, ünlü görüp fotograf cektiriyor anabilimdali baskani oluyor canim ulkemin guziden universitelerinin hali ahvali
  • tusem öğrencilerini yüzüstü bırakan hoca. hele ki izmir şubesinde 1 hafta derse girip kitabı yarım bırakması ve tusdata ya gitmesiyle yılın kazığını atmıştır. offline ver bari insafsız mal gibi yarı kitapla kaldık ortada. aylardır napacagımı düşünüyorum sıfır kitapla oytun hocaya mı transfer olayım yoksa saçma sapan cızırtılı ses kayıtlarıyla kitabı mı tamamlayayım derken tus geldi çattı ve ben hala karar verememekteyim. eğer burayı okuyorsan bil ki çok pis ah aldın be hocam bunu bize yapmayacaktın.
  • kendisi yaklaşık 30 kilo vermiş, görünce tanımama ihtimaliniz yüksek.
    diyet yaptığını iddia etse de ben hala kelepçe taktırdığına inanıyorum*
    tanım yapmak gerekirse, saatlerce embriyoloji anlatan fizyoloji hocası.