şükela:  tümü | bugün
 • gta vice city, gta san andreas ve gta iv gibi oyunlarda çok güzel yamalar yapan yetenekli herif. ancak gel gör ki ülkemizde bilişim teknolojisine ve oyun sektörüne gereken destek verilmediği için böyle pırlanta gibi adamın da kıymeti bilinmemiştir orası ayrı.
 • acilen rockstar bünyesine alınıp, bir daha da dışarı salınmaması gereken adamdır.
 • türk teknoloji/oyun haber piyasasının çekirdekten yetiştirdiği isimlerden biridir. gençtir, bir çok şeye heveslidir. mod yapmakla, çeviri yapmakla uğraşır. gta ve call of duty hastasıdır. aral, merlinin kazanı, technopat gibi bünyelerde çalışmıştır.

  tek sıkıntısı ara sıra su kaynatır. gençliğine vermek gerekiyor diye düşünüyorum. bir de ingilizcesini ilerletirse, ilerleyen 10 yıl içerisinde adını daha da sık duymaya başlarız.

  edit: imla
 • kendisini geç tanıdığım ve yaptığı sağlam işlerden geç haberim olduğu ülkemin anlaşılamamış degerlerinden birisi. ülkemiz diyorum ama ülkemizde bu kalifiye elemanın kendini gösterebileceği alanlar sınırlı. ileride güzel yerlerde göreceğimizi düşündüğüm başarılı insan.
 • hemen hemen tüm gta serisini bu lavuk türkçeleştirdi ve gta turkish city falan gibi modları çıkardığını biliyorum.

  şu an ara sıra shiftdelete'de yazılarını görüyorum. bi de site açmış kendisine, reklam tıklatıyo paso www.tayfunkumas.com *
 • kendisi türk oyun ve teknoloji sektörürün kıymeti bilinmeyen editörlerinden biridir.
  zamanında gta modlarıyla özellikle gta:türk city moduyla hafızlarımızda yer etmiş aral, merlinin kazanı, shiftdelete gibi yerlerde çalışmıştır.
  iyi bir yazar olmasının yanında trollükleri de meşhurdur. gece saat 12'de eminünü köprüsünde balıkçı amcalardan birine "amca kerhane ne tarafta memleketten yeni geldim de " demişliği vardır.
 • oyun/teknoloji ölüsü.. "ne iş olsa yaparım" kafalarında dolaşıp, genellikle parası olan veya ciddi bir şeye emek gösterenleri sömürmek amaçlı hedefleyip, "hesap kitleyerek nasıl hayatta kalınır?" isminde bir kitap çıkarabilecek seviyelerine ulaşmış zanaatsiz elemandır kendisi. borç ödememe üzerine "bağışın/hediyen olsun ya nolacak arkadaşız" şeklinde ya da "ödemiyorum naapcan he ödemiyorum" şeklinde mizahsal bir tonda, çevresine tipik bir yurdum insanı olarak enteresan bahaneler uyduran tayfun bey alkollü ortamlarda çekemediği insanları yumruklamasıyla huzursuzluk çıkartıp, bilmediği tuhaf yerlere kız var diye atlamasıyla beraber, parası varken çevresine hesap kitlediği de çok rezil bir şekilde ortaya çıkmıştır. kolpadır, bildiği yabancı dil etrafına çeviri yaptırdığı insanların tarzancası olup bitirdiği tek gerçek okul hayat okulunun en dip versiyonudur bu yüzden üniversite bitirenleri pek sevmez. pendik'in gülüdür.

  hadi yine iyisin isimli sanat yoksunu tek şarkısıyla bilinen tayfun duygulu'dan ismini alması en büyük gururudur.

  son * başarısı gta turkish city modu olup, emeği olmayan oyun olan beat the game üzerinden prim yapmak için çalıştığı yere korsan reklam vermeye çalışmasından dolayı işine son verilmiştir.