şükela:  tümü | bugün
  • altın koza çerçevesinde gösterilen pus filminin galasında "neden güzel sonuçlanmayan filmler yapıyorsunuz, neden gençlere mesaj veren, çözüm önerileri sunan filmler yapmıyorsunuz" gibisinden sorulara kibarca "evet maalesef ben sıkıcı filmler yapıyorum, seyirciyi zorlayan, onu kolaycılığa alıştırmayan, yorumlama sürecinin içine katan filmler yapmayı tercih ediyorum. bahsettiğiniz tarzda filmler yapan yönetmenler de var, onların filmlerini izlemeyi tercih ediniz" yanıtını vererek gönlümü kazanmış yönetmen.
  • tedavi için her ay gitmek zorunda olunan çapa'dan,muayene bittikten sonra taksim otobüsüne atlanır iki sene boyunca her ay, istisnasız.taksime yaklaşırken otobüs,envai çeşit perukçu dikkatini çeker gözlerin.her ay o yol üstünde o perukçulara bakar gözler sıkılmadan.merak eder içlerini,perukçuları.daha sonra bir mecmuada bir haber ilişir aynı gözlere.tayfun pirselimoğlu'nun pus'tan sonraki filmi "saç".merakla okunulur haber çünkü pus'u çok beğenmiştir kişi.konusuna bakınca ise hafif bir tebessüm oluşur yüzünde,istemsiz.çünkü,yıllardır merak edilen o perukçuların birinde geçmektedir film.bu yüzden belki de pirselimoğlu ayrı bir yere sahiptir şu bünyede...
  • ölüm üçlemesi'nde yer alan riza, pus ve sac isimli filmlerinin herbiri nazarimda basyapit olan yonetmen. son filminin ismi ben o degilim'mis. sabirsizlikla beklemekteyiz.
  • bugün bir sohbet sırasında en çok sevdiğim yazar sorulduğunda, nedense bir an bile düşünmeden ismini verdiğim yazar. yarın kitap fuarında yeni kitabı hemen temin edilecek
  • 9-26 mart 2005'te milli reasürans sanat galerisi'nde "felluce"isimle resim sergisi acmis kisilik.
  • iz'in senaryo yazarı.
  • "cöl masalları" adlı akla zarar ama nefessiz okunası kitabın yaratıcısı, dahi ve fantastik kişilik. odtü mezunudur kendisi.
  • "şehrin kuleleri" adlı yeni kitabı bu ay ithaki yayınları'ndan çıkmıştır. dün okumaya başladım, leziz bir tadı var...

"gelecekteyiz, sıkıyönetim koşullarının hüküm sürdüğü istanbul’da...

bir kuleden şehri gözetlemekle görevli t. kara’nın, işiyle evi arasında sıkışmış, sıradan tedirginliklerle örülü yalnız yaşamı, aldığı bir emirle ağır ama kararlı bir değişime uğramaya başlar. yeni görevi, hiç kimsenin görmediği bir film çekmiş olan ferit göz’ü izlemektir. t. kara, göreve başladıktan sonra ortadan kaybolan bu garip yönetmenin ardından huzursuz kalabalığa karışıp sonu belirsiz bir karmaşanın içine dalar. tedirgin şehrin labirentlerinde yüzyüze geldiği ve bir türlü çözemediği bir muamma onu hiç ummadığı bir kapıya doğru götürmektedir..."
  • 7 ekim günü saat 18:00'de mithat alam film merkezi'nde öğrencilerle bir söyleşide buluşacak.
  • kendisiyle yaptığımız röportaj:

http://eksisinema.com/…taj-tayfun-pirselimoglu-sac/