*

şükela:  tümü | bugün
 • süper fikir verici metinlerini bulduğumda (ki metinlerin sağ üst köşesinde hotmail adresi de bulunuyor zatın) bir teşekkür edeyim diye mail adresini listeme ekledim. ki bu işi mayıs 2006'da yapıyorum ben... sonra kısa bir araştırma yaptım ki fikir teati etmek istediğim insan hakkın rahmetine tam benim kontak kurma talebimin bir ay öncesinde kavuşmuş.

  kendimi çok garip hissettim. hayata dair iç burkan detaylarımdan en burkucusuydu... hissettiğini anlatamıyor ki insan. tam buldum sandığın anda bir ay önce yitirmiş olduğunu, zamanın geçmişe sonuç doğurduğunu... anlatamıyor...

  sonra misal öksüzün teki ava çıkacakmış da ay doğmak için gece yarısını beklemiş...

  özgeçmişi şöyle, kendisi yazmış:

  1948 doğumluyum. 1967 yılında gazeteciliğe tercüman gazetesinde polis muhabiri olarak başlarım. daha sonra yeni istanbul, bugün ve son saat gazetelerinde çalıştım.1970 yılında kendi adıma "magazin haberler ajansı" adıyla bir haber ajansı kurdum. 1973 yılında istanbul belediyesi şehir tiyatrolarına basın danışmanı olarak girdim. 1975 yılında radyoda oyun yazarlığına başladım. ilk oyunum "şeytan saklambaç oynuyor" adlı polisiye romandan uyarlamaydı. bu güne kadar özel radyolar da dahil bine yakın radyo tiyatrosu, arkası yarın, çocuk bahçesi ve skeçlere imza attım. ayrıca trt 1 televizyon kanalında "küçük şahitler", "üçüncü kattaki at" ve çok sayıda "dikkat", "püf noktası", "hayatın pınarı", "yangın" gibi eğitici dizilerin senaryolarını yazdım. ramazan dolayısıyla yazdığım "geçmiş zaman televizyonu" adlı otuz bölümlük dizi de üst üste – yeni bölümleriyle- iki ramazan daha trt 1 kanalında oynandı.

  tgrt televizyonunda da "deli balta" ve "annemi arıyorum" adlı dizilerim yayınlandı. yine 2000 yılında tgrt' de yayınlanan "hey gidi günler" programının 97 ünlü konuğun metin yazarlığını yaptım. 1998 yılında şehir tiyatrolarından emekliye ayrıldım. halen genel sanat yönetmenliğini gencay gürün'ün yaptığı "tiyatro istanbul"da basın danışmanı olarak görevimi sürdürüyorum.
 • tgrt fm için muhteşem oyunlar yazmış, şehir tiyatroları'nda da yazarlık yapmış muhteşem bir insandır. çocukluğum onun yazdığı, tgrt fm'de yayınlanan oyunları dinleyerek geçti. çok güzel anılar biriktirdim o günlerden. şimdi üniversite öğrencisi oldum o oyunları hala dinliyorum. allah izin verdiği sürece dinlemeye devam edeceğim.
  ruhun şad olsun.

hesabın var mı? giriş yap