şükela:  tümü | bugün
  • hava hakimiyeti ile dikkat çeken, defanstan bozma konyaspor santroforu. yükselişini sürdürürse milli takımda oynar kanaatindeyim.
  • zonguldakspor'un yeni teknik direktörü. daha önce antalyaspor, gençlerbirliği ve azerbaycan liginde de görev yapmış
  • turkcell süper liginin hava topu hakimiyetine sahip en iyi 2-3 forvet oyuncusundan biri. anadolu takımlarında da iyi futbolcular olduğunu görecek milli takım teknik heyetleri olsaydı forvet sıkıntısı çeken milli takım için bir alternatif olabilirdi.
    ömer gündostu veya el saka oynayamadığı zaman (ki ömer gündostu 4 maçta bir cezalı duruma düştüğü için sık sık oluyor bu) defanın göbeğinde de başarıyla oynayabiliyor.
    bir de ilginç bir detay. mersin-anamurlu (forma numarası 33) bu abinin asıl mesleği meteoroloi teknisyenliği.
  • kasap tipli forvet.
  • konyaspor'dan eski hocası aykut kocaman'ın takımı ankaraspor'a transfer olmuştur...
  • 2008-2009 sezonu için eskişehirspor ile anlaşan futbolcu. ilginç bir kariyeri var.

kendisiyle yapılan bir röportajdan alıntı şöyle:

"ankara'da meteoroloji meslek lisesi'ni bitirdikten sonra direkt devlette göreve başladım. kura çektim ve memleketim anamur'a tayin oldum. hedefim bir sene meteoroloji'de memurluk yapıp ankara'ya tayin istemek ve meteoroloji genel müdürlüğü'nde görev almaktı. aynı zamanda ankara üniversitesi jeoloji mühendisliği'ni kazanmıştım. okulumu bir sene dondurdum. hem ailemin yanında memuriyetime devam ediyor hem de anamurspor takımında amatör düzeyde futbol oynuyordum. ama ileride futbolcu olmak gibi bir hedefim yoktu. anamurspor'la mersin şampiyonu olduk ve 3.lig'e yükselme maçlarına gittik. grup maçları konya'daydı. ilk maçı kazandık, ikinci maçta berabere kalsak bile 3.lig'e çıkıyorduk ama 90. dakikada gol yiyerek 2-1 yenildik ve elendik. ileriye dönük "futbolcu olur muyum?" gibi düşüncelerim de o kötü yenilgiyle iyice soğudu. ankara'ya tayin oldum ve jeoloji mühendisliği'ne devam ettim. 6-7 ay futbol oynamadım. sonra anamurspor yine amatör kümede şampiyon oldu ve 3.lig'e terfi maçlarına beni de çağırdılar. 1.5 ay izin aldım. o sezon 90. dakikada attığımız golle 3.lig'e çıktık. artık bir karar aşamasına gelmiştim. memuriyetten istifa ettim, okulumu dondurdum ve 3.lig'de anamurspor'da oynadım. o sezon 23 gol atınca da ankaragücü'ne transfer oldum."

geçtiğimiz sezon ankaraspor’da forma giyen tayfun 1.89 cm boyunda 89 kg. forvet ve stoper mevkilerinde görev almış.ankaragücü,k.erciyes,konya ve ankarasporda oynamış.

kendisiyle ilgili yapılan geniş röportaja aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

http://www.tff.org.tr/…t.aspx?pageid=286&ftxtid=489
  • tayfun türkmen ankarada `anadolu meteoroloji meslek lisesi`nde benim bir üst sınıfımdı. sürekli basketbol oynardık birlikte. basketbolda da oldukça başarılıydı, hatta masa tenisinde de çok iyiydi. yani adam o zamandan süper sportmen bi adamdı. yanlış hatırlamıyorsam daha lisedeyken gençlerbirliği'nden, sanırım altyapıdan teklif almıştı. şimdi yaşadığım şehirde, eskişehirde yaşıyor ve top oynuyor. ben de memuriyete devam ediyorum:)
  • önümüzdeki sezondan itibaren konyaspor takımı formasını giyecek olan 1978 doğumlu tecrübeli forvet.
  • konyaspor'dan gönderilmiştir.
  • tff 2.lig takımlarından buğsaşspor'da top koşturmaktadır bu aralar.