şükela:  tümü | bugün soru sor
 • seba'nın yeğeni olmasaydı beşiktaş'ta malzemeci bile olamazdı diyenlere bir çift sözüm var. o cümledeki bile götünüze girsin. süreyya abi siksin hepinizi.
 • seba'nın yeğeni olmasaydı beşiktaş'ta malzemeci bile olamazdı diyenler var. ben bu fikre kesinlikle karşıyım. malzemeci olabilirdi.
 • basın toplantısında "bütün maçları izleyerek oyuncuları seçiyoruz, saygı duyun" dedi. biri de çıkıp demiyor ki hangi maçı izleyip arda'yı kadroya aldınız?
 • şöyle bir on sene öncesine gidip, kendisine ''tayfur olm ilerde beşiktaş'ın başına geçecen emrinde guti hernandez falan olacak. yanında da şimdilik çömez tanımazsın ama quaresma, forlan, simao falan var'' demek isterdim. sakin sakin bakardı heralde.
 • 1 gram anlamadığı teknik adamlık meziyetleri ortadayken utanmadan "başarısız olacağımı anlarsam gerekeni yaparım" diyen şahıs.

  yahu arkadaş sen geçen sezon "beşiktaş'ın bek sıkıntısı yok" diyebilen bir futbol cühelasısın!

  sen günümüz futbolunda toraman ve egemen'in bekte oynayabileceğini, ekrem dağ'ı süper bir adam zanneden bir futbol cühelasısın...

  sen geçen sezon iskender alın ve ibrahim akın'ı beşiktaş'ta oynayabilecek kalibrede zanneden bir futbol cühelasısın.

  sen kendi futbolcun jose maria gutierrez hernandez'e ne idüğü belirsiz menajer bozuntuları ile olan sohbetlerinde "ibne" diye hitap eden bir şahsiyet(!) abidesisin.

  sen kendi futbolcun olan ersan adem gülüm'ü dedikodulara meze eden bir şahsiyet(!) abidesisin.

  sen ne idüğü belirsiz menajer bozuntularının sana futbolcu çakma girişimlerine "hallederiz" minvalli laflar edebilecek derecede beşiktaş'ı düşünen(!) şahıssın.

  sen ne idüğü belirsiz menajer bozuntuları için kulübü kullanarak vizeydi, yurdışı seyahatti ayarlamaya çalışacak derecede küçülebilen bir şahsıyet(!) abidesisin.

  bu adam gelecek sezon takımın başında kalırsa inönü'deki fenerbahçe maçı haricinde -ki, fenerbahçe maçları benim için gelenektir- beşiktaşım için 1 lira para harcarsam cümle alem üstümden geçsin.

  beşiktaşlı duruşu'nu yeniden canlandıracağını iddia ederek gelen fikret orman da eğer bu şahıs ile seneye devam etmeyi ciddi ciddi düşünüyorsa "adamlık" konusunda çapının ne olduğunu göstermiştir.

  yazıklar olsun!

  def ol git tayfur, içinde bir gram adamlık varsa def ol git!
 • doğruydu, milli takımın ve beşiktaş'ın penaltıcısıydı ama bu penaltılarda çözülemeyen bir sırrı vardı. penaltıyı hep aynı köşeye, aynı yere ve aynı hızda atardı. istatistiklerini bilmiyorum ama penaltı kaçırdığı tek bir maç bile hatırlamıyorum. işin daha ilginci ise, attığı penaltıların yarısından çoğunda da kaleci ters köşe olurdu. bunu nasıl başarırdı, nasıl fark edilmedi, bilmiyorum ama öyleydi.

  hayatı da zaten böyle bilinmezlikler üzerine kuruluydu. neden fenerbahçe'ye geldiği pek anlaşılamadı. kendisini ortasahada kabul ettirdikten sonra da, neden defansa çekildiği de anlaşılamadı. fenerbahçe'de "üç büyük takim futbolcusu değil" dediler, kocaelispor'a gitti, oradaki performansıyla şaşırttı, oyunun iki yönünü oynayan bir orta saha olmuştu. o performansla beşiktaş'a gitti. gene kimseyi memnun edemedi. yıllarca beşiktaş'ta oynadı. "yasin ve tayfur yeaa" diye başlayan sitemli cümlelere özne oldu ama gene de tayfur futbolu bırakana kadar hep oradaydı.

  futbolu bıraktı, yardımcı teknik direktör oldu. 5 senedir orada. şimdi de hasbel kader beşiktaş teknik direktörü. gene "emaneten" koltukta olduğu söyleniyor. tayfur bu, o koltukta 3-5 sene oturmadan kalkmaz. demedi, demeyin.

  o 3-5 sene de yeterliliği tartışılır durur.
 • sen bekle 85 dakika sonra gol yiyince pektemeki al. basketbol mu bu? şutu mu iyi mustafanın? kaldırıp 3lük mü atıcak son saniye? bunları bana dedirten eski futbolcu.
 • hakkında laf edilip bu kadar yüklenilecek en son adamdır. beşiktaş için sembollüğü senelerce her hangi bir takım arkadaşıyla dalaşmadan başarıyla jübilesine kadar sürdürdüğü kusursuz kaptanlığından ve ispatlanmış centilmenliğinden gelir. cefakardır, mülayimdir. başarısını ispat şansını sabırla beklemeyi kocaeli'den gelişi gibi eskiden beri bilen bir adamdır. beşiktaş'ın guardiola'sı olmaması için hiç bir sebep yoktur. yolu açık olsun.

  güncelleme:
  bu şike davaları yüzünden futboldan tamamen uzaklaşacağını söylemiş... yani, bu adamı bile uzaklaştırdıysak, eğer ki suçsuz da çıkarsa gerçekten, onu küstürenlerin vicdanına ne denir bilemiyorum.
  hakkında hayırlısı...

  carvalhal sonrası güncelleme:
  o kadar zaman yok yere bu takım için hapis yatmış, çıkmış, aklanmış, yine de düzen bozulmasın diye, güzel giden takımı bozmamak için başa geçmemiş.
  ben demişim ki adam beşiktaş'ın guardiola'sı olacak, şimdi carvalhal toparlanmayacak hale getirince kovuldu; kör öldü badem gözlü oldu, tayfur zorunluluktan geri geldi günah keçisi yapılmaya çalışılıyor.
  insaf...

  takımdan ayrılması ve cezasının onaylanması sonrası güncelleme:
  göt oldum, diyecek bir başka bir şey bulamıyorum.
  muhtemel temyiz sonrası güncelleme yapmıyım artık, çünkü malum, ateş olmayan yerden bu kadar da duman çıkmaz.
  üzgünüm.

  yargıtay kararı ve cezasının bozulması ve hukuken aklanması sonrası güncelleme:
  lan göt oldum dedim, bişey demiyim dedim ama maymun ettiniz. aradan da bu kadar zaman geçmiş sonra da bu şekilde bitti. artık umarız böyle de kalır, o bile kesin değil; aha işte ülkenin durumuna kısa bir özet, insanların itibarları ve bu konudan bile anlaşıldığı üzere.
  geçmiş olsun tayfur'um gıyabında. kime neye ne diyelim artık herşey karıştı.
  bir daha sana ve vicdanlı suçsuz insanlara bulaşmasın da...

  şu da çok sonradan kendisiyle yapılmış bir röportaj:
  http://www.fanatik.com.tr/…udan-ormana-sitem-633250
 • tutuklanmış. ama şunu bilmelisiniz ki suçu ispatlanana kadar masu... tamam vurmayın öldüm.
 • öyle müthiş bir taktik deha ki, sivoku kesip yerine ibrahim toramanı koyunca beşiktaşın tüm dertleri bitti.

  adam o kadar anlıyor ki futboldan inan biz bunu nasıl görememiştik hayretler içerisindeyim. forvette her hafta ayrı bir futbolcuyu denemesi de ne kadar cesur ve yenilikçi olduğunun kanıtı.

  ben tam 2 senedir, toramanın takım içi ayrılık yarattığını, schusterin sisteminin çökmesinde başrollerde olduğunu falan iddia etmişimdir. bu sene de carvalhalin takım içi ayrılıklarla yollanadığını iddia etmişimdir. entrylerim var. toraman kaptanlığın quaresmaya gidişinden falan rahatsızdı çok. yedek kalmaktan da rahatsızdı. schuster zamanında takımın tüm hatları ile atak yapmasından da rahatsızdı. çünkü öyle olunca ne kadar yetersiz bir stoper olduğu ortaya çıkıyordu.

  tayfurun şu tutumundan, carvalhalin toramanı yedek bırakışından (ve schusterin), carvalhalin harika giden takımının tayfurun hapisten çıkışından sonra anında çökmesinden, sivok-toraman değişikliğinden sonra falan çok kötü komplo teorileri kurar oldum.

  neyse, ben kötü niyetliyim. ancak beşiktaş futbol takımı tarihinde hiçbir teknik direktörün bu derece yollanmasını istememiştim. hatta yollanmasını istediğim tek teknik direktördür. (ha çok olmasa da mustafa denizlinin de gitmesini istemiştim aslında çünkü o çeşme adamıydı. beşiktaşta misyonu dolmuştu. kariyerine 3 takımla şampiyonluk eklemek istiyordu ve başardı. amacı beşiktaş başarısı değil kendi kariyeriydi. misyonunu doldurdu. takımı sallamaz olmuştu)