• eski karavanı swan karavan tarafından alınıp yerine (hem içinde yaşaması hem de eksik ve hataları firmaya bildirmesi için) yepis yeni bir karavan verilen gönlü de kendisi de güzel insan.

eski karavanı verip yeni karavanı aldığı videosunda ki coşkusu görülmeye değerdir.
    o yeni karavana kavuşunca sanki kendim almışçasına sevindim. güle güle kullanasın abi. inan kendim alsam bu kadar mutlu olmazdım.
  • küçükyalı'da kirada otururken, ev sahibi olan tiyatrocu arkadaş kişisi kirayı arttıracağını söyleyince, ödemeye gücüm yetmez diyerek -kendi deyimiyle çaresizlikten- bir karavana geçmiş ve 7 yıldır bilfiil mütevazı karavanlarda yaşayan, asil, kaliteli ve sempatik tiyatrocu.
    aynı zamanda, taylan erler trio ve kargalar kafeste grubuyla birlikte müzik yapan, trompet çalan, caz/jazz sanatçısı.
    kanalına abone olun, pişman olmazsınız.
  • evcilik oyunu'nda kendisini görünce dumur oldum. hayat saçmalıklarla dolu galiba.
  • ruhsar dizisinde nikah memurunu oynayan oyuncu.
  • mis gibi swan karavan'da (borsaya açılsa, evi/arabayı satıp basarım) yaşarken; hangi akla hizmet bilmiyorum, nuh nebi'den kalma bir mercedes alıp karavana dönüştürdü ve başına gelmeyen kalmadı. yolda giderken bildiğiniz arka tekerlek çıktı ve taylan beyi allah korudu. o kazadan kendisine ve bir başkasına zarar gelmeden kurtulması resmen mucize, kurban kesip dağıtsa yeridir.

kendisi motokaravan kararından pişman olmadığını söylese de gözleri hiç öyle demiyor. üstelik hayalindeki gibi bir motokaravan da olmadı, her şeyden önce bombeli tavan yüzünden cücük kadar bir banyosu oldu. aracın eski olmasından mütevellit yaşadığı yedek parça sıkıntısı ve sorunlar da cabası. biliyorum, maddi durumu el verse fiat ducato vb. daha güncel ve sorunsuz bir modeli karavana dönüştürürdü ancak milattan önceye kadar gidip mercedes almak zorunda mıydı? bunu küçüklüğünde almanya'da yaşamasına bağlı olarak alman araçlarına olan sevgisine bağlıyorum aslında. keşke kredi mredi çekip daha güncel bir volkswagen caravelle ya da volkswagen california tercih etseydi. veyahut da dört çeker bir araç alıp swan karavan'ı çekme karavana dönüştürseydi.

bundan sonraki tek temennim, halihazırdaki aracıyla daha fazla aksilik yaşamaması. çünkü bunları hiç hak etmiyor. onun gibi neşeli, güler yüzlü, nüktedan, pozitif, sanatçı ruhlu birini, karavanının bin bir derdiyle uğraşıp enerjisini ve moralini tüketirken görmek üzücü. dilerim en kısa sürede daha iyi bir karavana sahip olacak maddi imkanlara erişir ve yüzünden gülücük, yüreğinden pırpır eden kelebekler hiç eksik olmaz. seviliyorsun taylan abi.
  • 20 sene önceki komşumuzdur.

istanbul maltepe ilçesi altıntepe mahallesi cihadiye caddesi’nin minibüs yolu tarafında sağdan 4. ya da 5. bina olan bizim oturduğumuz apartmanın yanında güzel mi güzel, büyük mü büyük bir konak vardı, hani böyle mahallenin piçlerinin küçük çocukları “bak bu evin içinde hayaletler varmış” diyerek korkuttuğu türden bir yer. etrafı duvarlarla çevrili, kimsenin kolay kolay giremediği...

koskoca konakta 3-5 kişi yaşıyordu. konağın sahibi yaşlı bir teyze vardı, bir de onun kardeşi veya kızı zannettiğimiz ve torunu iki kişi daha vardı.

bir de bu konağın arkasında “çimenlik” diye isimlendirdiğimiz bir yer vardı, mahalle maçları yaptığımız full çim bir alan, bizim apartmandakilerin arabalarını parkettikleri. çocukluğumuz burda yaptığımız maçlarla geçti. ha bir de bu çimenlikte kurban bayramlarında kurban kesilirdi, hayvanın iç organları falan buraya gömülürdü.

taylan erler de konağın sahibi yaşlı teyzenin yeğeni miydi, torunu muydu neydi öyle bişeydi işte. ara sıra gelirdi. onu gördüğümüzde ruhsar dizisiyle ilgili espriler yapar, ordaki bazı replikleri söylerdik ama o bizi hiç siklemezdi, öyle de havalı bi abiydi.

bize ne amk bunlardan, taylan erlerle ne alakası var lan diyorsunuz büyük ihtimal. konunun perde arkasını bilin diye yani.

sonra, bir gün, konağın sahibi yaşlı teyze rahmetli oldu, aradan kısa bir süre geçtikten sonra, bazı adamlar gelip gitmeye başladı böyle lüks arabalarla, taylan bey de geliyordu.

derken bir gün sabah bir kalktık koskoca tarihi konak yıkılıyor. 8-9 ayda konağın olduğu arazi ile çimenliği kaplayan, devasa ve yüksek bir apartman yapıldı oraya. çocukluğumuzun ve ergenliğimizin birçok hatırası da o inşaatın temeline gömüldü. sonradan öğrendik ki yaşlı teyze hayattayken de buraya inşaat yapmak isteyen çok kişi olmuş, mirasçıları da hevesliymişler ama yaşlı teyze “ben hayattayken buranın bir çivisini bile sökemezsiniz” dermiş hep. kolay mı, kadının hayatı orada geçmiş.

tabi yaşlı teyzenin mirasçıları olarak taylan bey ve diğerleri de inşaattan hakları olan daireleri almışlardır illa ki. hatırlıyorum o zaman bütün komşular kaç daire almış olabileceklerini hesaplıyorlardı sürekli, zenginin malı züğürdün çenesi muhabbeti.

şimdi bakıyorum da taylan bey şehir hayatına dis atmış, karavanda yaşamaya başlamış.
    e be adam o zaman niye güzelim konağı yıktın, hatıralarımızı yok ettin, ha, neden ?!?
  • yeni karavanıyla yaptığı gezileri izlemek keyif veren sanatçı. hoş sohbet biri olması ve eğlenceli tavırları youtube kanalındaki videoları kaçırmadan izleme sebebim. umarım bir kampda karşılaşıp tanışma şansımız olur kendisiyle.
  • tahminimce bugünleri düşünüp planlamadan açmış olduğu youtube kanalı, pandemi dopingi ile birlikte çok güzel bir noktaya konumlanmış, kendisi de mesleki becerileriyle kanalı gayet güzel bir biçimde götürmektedir.

yolunun açık olması dileğiyle
  • arkadaş, adam yeni karavanında çocuklar gibi şen... allah mutululuğunu daim ettirsi. swan karavana da teşekkürler...
  • aklına moto karavan fikrini kim soktuysa onla muhabbetini kes.

hele o hurdayı sana kim tavsiye ettiyse ondan da koşarak kaç.

o arabanın masrafı biter mi?

t: kendine eziyet eden insan.
hesabın var mı? giriş yap