• redhack davasında tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen insan.
  • serbest kalmıştır.
  • bilgiler doğruysa, tekrar gözaltına alınmış kişidir.
  • redhack'ten tepki

taylan k.'nın yeniden gözaltına alınmasına tepki gösteren redhack, twitter'dan şu açıklamayı yaptı:

"susmayacagiz. sabrimizi zorlamayin. eger baskilariniza boyun egecegimizi zannediyorsaniz yaniliyorsunuz.
    sucsuz insanlari serbest birakiyorlar aradan iki gun gecmeden tekrar tutukluyorlar. sizin hukukunuza...
    redhack bir fikirdir,hemide tehlikeli bir fikir.korkulari halka umut dagitmamizdir. sucsuz insanlara gozdagi verip bizi susturmak amaclari.
    kamu vicdanini yaralayanlara karsi savas vermemiz rahatsiz etmis ki; halen azginca saldiriyorlar masumlara"

link
  • tutuklanmıştır.

yok bilişim suç polisi bilmemne. öffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

https://twitter.com/…tus/406115229933006848/photo/1
  • şimdi bu insan evladının istiklal caddesinde ablasıyla beraber işlettiği bir restoranı var. (bkz: çin çin restaurant) ne zaman oraya gitsem kendisi tabiri caizse it gibi çalışan bir adam. ne ara bu kadar vakit bulup orayı burayı hacklemiş anlamadım. biz facebookta 2 tane sikimsonik paylaşım, mesajla falan uğraşırken onca vakit gidiyor. bu kadar kolay mı bi redhack olmak anlamadım.

kaldı ki kendilerini az buçuk tanıdığım kadarıyla fikren gezici olsalar da, gezi olaylarında ticari olarak anaları en fazla ağlayan esnaflardan biridir. yani o ticari bunalımda bile orayı burayı hackleyecek kadar motive olacağını hiç sanmıyorum. bence yine bikaç abuk sabuk soru sorar sonra da bırakılar.

neyse çin çin demişken gidek bi noodle yiyek bari. bizim de dolaylı da olsa desteğimiz olur belki.
  • gezi gözaltıları ilk başladığında, babam alınma ihtimalime karşılık şöyle bir cümle kurmuştu:

12 eylülde hapse girdiğime hiç üzülmemiştim şerefli kaldım diye, sende üzülme sakın, şerefinle gider, şerefinle dönersin kızım.

taylan sende üzülme sakın... susmuyoruz... yanındayız...

#taylankulacogluyalnizdegildir
  • "deden ölmüş, askerlikle de sorunun varmış, üstüne de bilgisayarı iyi kullandığını duyduk. o halde kesin redhack'sin!" gibi bir tümdengelme adalet (!) yöntemiyle tekrar gözaltına alınmış günah keçisi. adında adalet taşıyan akp'nin adalet anlayışından başka bir şey beklememek lazım. gene ismin içinde geçen kalkınma anlayışı için de bkz : hükümet yetkililerinin mal varlıkları.
  • redhack in kurucusu olan manyak olduğu iddiiiaaa edilen kişi.

ben şunu anlamadım;
    yurtdışında bir süre yaşamış
    dedesi ölmüş
    bilgisayar iyi kullanıyor

gayet seçkin ipuçları bunlar bravo !

redhack 1997 de kurulmadı mı?
    http://tr.wikipedia.org/wiki/redhack
    bu çocuk kaç yaşında gibi ?
    30 küsür gibi görünüyor.
    ya da daha genç .....
    32 yaşında desek, 1981 doğumlu olacak.
    bu arkadaş 14-15 yaşında mı redhack i kurmuş ?
    öyle oldu ise üç bin kez bravo diyorum !
    paralel evrenleri ziyaret eden, gelecekten gelen genç bir kurtarıcı .....
    çok iyi oldu bu .....

...

başka da bir şey demiyorum.

yaşasın adalet !
    süreeel günlerimiz kutlu olsun
    bakalım kaç kişi ruhsal olarak sağlam çıkacaz bu süreçten ?
    toplumsal travmaya uğratma cezalarını acaba kimler çekecek ?
    ilahi adalet
    ilaaahiii
    adalet !

....
    gelecekte durum iyice acaip olacak;

şu an 2 yaşında ipad de çatur çutur işler yapan bebeler var ....
    bilemiyorum artık
    3 yaşında hangi hacker grubunu kurar bunlar.
    aman aman evlerden uzak
    bak şimdi
    çok korktum
    hemmen önlem alalım.
hesabın var mı? giriş yap