şükela:  tümü | bugün
  • mersin üniversitesi arıcılık bölümü’nden mezun olduktan sonra trakya üniversitesi tekirdağ ziraat fakültesi zootekni bölümünde lisans eğitimini tamamlamış, mezuniyetten birkaç yıl sonra bünyesine katıldığı bal firmasında uzun yıllar projeler takım lideri olarak görev yapmıştır. bu görevi süresince pek çok ulusal ve uluslararası projelerde yönetici olarak da yer almıştır. arıcılığa dair birçok yayın, kitap ve sunum hazırlamıştır. sonuncusu “arı ürünleri üreticileri için iyi hijyen uygulamaları rehberi” olmak üzere 4 farklı kitabın da yazarları arasındadır. aynı zamanda türkiye’nin 7 bölgesinde 55 ilde çok sayıda arıcılık eğitim çalışmaları organize etmiştir ve yürütmüştür.

    uluslararası bal komisyonu, tse ayna komite ve ıso arı sütü standardı oluşturma komisyonu üyesidir. arı ürünlerinin tarladan sofraya izlenebilirliği ve iyi tarım uygulamalarının sağlanmasından da sorumlu olan samancı, uzman olduğu konularda çok sayıda ar-ge projesi geliştirmekte, yürütmekte, yaptığı çalışmalar ile sektöre ve bilime katkı sağlamaktadır.

    bee’o arı ürünlerinin kurucularından olan taylan samancı, uluslararası genç liderler ve girişimciler derneği’nin düzenlediği toyp - türkiye'nin 10 başarılı genci yarışmasında “iş dünyası, ekonomi ve girişimcilik kategorisi”nde birincilik ödülüne layık görülmüştür. anadolu propolisini bir dünya markası yapma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.