şükela:  tümü | bugün
 • 13 ekim 2016 tayland kralının ölümü sonrasında tayland'da ülkeyi yöneten monarşiye tepki gösteren kadının polis zoruyla eski kralın fotoğrafı önünde diz çöktürülmesi.

  hakikaten insan tiksiniyor , ölüsüyle dahi zulm devam etmiş.

  tayland'da krala ve ailesine yapılan eleştiriler büyük cezaları getiriyor.

  kaynak

  video

  edi..imla
 • "çomar her yerde çomar" dedirten ceza. kralınızın amk!
 • tanrı olarak görüyor olabilirler kralları.
 • türkiye'de bir kesim bunun benzerini atatürk ile diğer bir kesim de rte ile yapıyor zaten. gücü olsa öbür kesim de abdullah öcalan ile yapmazsa da hiçbir şey bilmiyorum.

  bir de gelip, kendinizi burada taylandlılardan üstün görüyorsunuz.

  edit:
  tanım: geri kalmış toplumlarda görülebilen cinsten bir olay.
 • kralın fotoğrafı önünde diz çöktürmenin
  kadının inandığı düşüncelerini doğrulayan bir zorlama eylemdir.

  orada bulunan kalabalığa karşı bir görevlinin "bunun cezasını alacak" gibi kamuoyu vicdanına ki, vicdan değil bu zorlama ile hitap etmesi çoğunlukta güzel kafalar yapmış .

  monarşinin ve kralın canı cehenneme
 • geri kalmış toplumlarda görülen olay veya olaymış...

  bu kadar olmasa da bir benzeri birleşik krallık'ta yaşanıyor, 'hahaha hihihi ay ne kadar güzeeeel' diye kraliyet mensuplarının hayatına iç geçiren ezik kitle, bu gibi trajikomik olaylara pek bi duyarlı nedense... çok mu farklı sanki ingiltere'deki durumla, buradaki durum... bence çok değil... gerçi avrupa'da birçok ülkede sembolik de olsa krallık var ama gelişmemiş denilen ülkelerde bunun cılkı çıkıyor...

  saygı duymak, sevmek farklı bir şey... tapmak farklı...

  ek: ülkede pipini çıkarıp bi işeyim desen, ya bu adamın portresine denk gelirsin, ya heykeline... abartısız adam her yerde!

  ek ıı: bazıları yazılanları anlamakta zorlanıyor ya da anlamak istemiyor sanırım... gelişmekte olan bir ülke olan türkiye'nin bile gelişmişlik için daha çok yol alması gerektiğini düşünüyorum kaldı ki, tayland, türkiye'nin yanında birçok alanda geri kalmış bir ülke... ister ona say ister buna, ama gerçek bu... yakında bunu yazdım diye 'tayyipçi mal' diyecek saflar bile çıkacaktır onlar da, bi zahmet akp ve erdoğan hakkında yazdklarkma bakabilir...
 • eski kralı öpüp başlarına koysunlar.

  yeni tayland kralı bu olacak.

  artık yeni kral önünde diz çökecekler.
 • bizim memleketin durumu düşünüldüğünde hafif kalmıştır. hadi o monarşi. bizde demokratik seçimle gelmiş cumhurbaşkanını eleştirince adamın götünden şırıngayla kan çekip "götürürler merkeze, gösterirler herkese" ayağı çekerler.
 • birilerinin iştahını kabartmıştır eminim..