şükela:  tümü | bugün soru sor
791 entry daha
  • işini iyi yöneten bir kadın. kafa zehir gibi. benim ilgimi çeken yönü ise söz yazarlığı ki meğer o da kendini her şeyden önce bir söz yazarı olarak görüyormuş. pop müzikten beklemeyeceğimiz derinlikte ve parlaklıkta sözleri var şarkılarının. eski sevgililerini anlatıyor hep diyenlere de "erkek söz yazarları da kendi hayatlarından etkilenerek yazıyor; benimki mi kusur" minvalinde ayar vermişliği de var. tabi ki bir şarkı sözden ibaret değil, ancak en azından o kısmında takdire şayan. yeni albümünde müzikal açıdan da riske girmiş -bana pek hitap etmese de- ve söz yazarlığında "level atlamış".

    albüm kartonetinde şöyle bir şey yazmış, bana bu entryi yazdıran da o oldu esasında. pek beğendim. tespit gibi tespit:

    "ultimately, we post photos online to curate what strangers think of us. but then we wake up, look in the mirror at our faces and see the cracks and scars and blemishes, and cringe. we hope someday we'll meet someone who will see that same morning face and instead see their future, their partner, their forever. someone who will still choose us even when they see all of the sides of the story, all the angles of the kaleidoscope that is you."
  • kendini işine adayan kadın. her yaşadığını şarkılarına yansıtmasını eleştirenlerin kendileri bile anlamsız olduklarının farkında bence.

    taylor swift kalbinin ritmini değiştiren, içini kıpır kıpır eden, gözlerini dolduran, kafasını karıştıran, ve hatta canını sıkan, her şeyden beslenen bir kadın. gözüne hırs bürütenlerden de besleniyor ve onun sonucunda ortaya çıkan işleri bile seviliyor. insanlar kendilerinden bir şeyler bulabiliyor.

    bu yetenek diyerek geçiştiremediğim, çok başka bir şey.
75 entry daha