• insanın kendine yapışanı giymesidir.
  • tayt giyen kızlar lafım size; (ki giymeyen kalmadı)

sadece tayt giyip, üzerine bir şey giymeden veya kısaca kalçalarınızı kapatmadan dışarı çıktığınızda etrafınızdaki tüm erkekler kalçalarınıza bakar, bakacak, baktılar. sizin de bunun farkında olmama ihtimaliniz, ihtimaller dahilinde olmadığına göre hepiniz teşhircisiniz.

külotlu çorap giyip dışarı çıkmakla, sadece tayt giyip dışarı çıkmak arasında (içini gösterme durumu dışında) mantıksal olarak en ufak fark göremiyorum. ''onlar bakıyor diye giymeyecek miyim?'' şeklinde düşünüyorsanız şayet, giyeceksin tabi ki. çünkü; herkesin hayatına kimse garışamaz. ha nasıl garışamaz; ben bu şekil geyinirim , bu bayan şu şekil geyinir , şu şekil geyinir. ha heç kimse kimseye bi garışma hakkı yoh. özgürlüğü bi dir.

fakat bakarlar...
  • tayt giyen erkekler lafim size;

rockstarlik donemi kapandi beyler dagilin.
  • trend setter'ların, modacıların kadın cinsine attığı en büyük kazık. yazın babetle de tatlı oluyor, kışın çizmenin üstüne de yakışıyor. topukluyla da giyebiliyorsun, spor ayakkabıyla da. eh, üstüne de daha dökümlü, tunik gibi, kalçayı örten uzun bluzlar/gömlekler/t-shirtler tercih ettiğimiz için nasıl kilo aldığımızı anlamıyoruz hacı. eskiden kazık gibi kotlarla, 1 kilo bile alsak hisseder, kendimize ayarı derhal çekerdik. tayt dediğin esneyen bir nane, taytın içinde hep aynı bedendesin. kışlıkları çıkarıp, işe gelirken kumaş pantolona elini ilk attığın an anlıyorsun yediğin zokayı zira o pantolonun içinde artık bumbar gibisin, yeni spor salonu üyeliğin hayırlı olsun bacım.
  • sözlük erkeklerinin yeni nefret nesnesi.

babet giymesinler, tayt giymesinler, bol kazak giymesinler, alttan çıtçıtlı body giymesinler, bere takmasınlar...

olm açık açık söyleyin lan, kızlar çıplak gezsin istiyosunuz siz.

not: erkeğim.
  • üstüne kaseyi kapatacak şekilde gömlek, kazak vs. giymeyin. şöyle kabak gibi açılsın ki giydiğinize değsin. off göte bak diyebilelim.
  • ''fazladan bi tane aldım, mızmızlanma, evde falan giyersin işte..'' diye söze başladı annem. bense bu cansız nesnenin hayatımın aşkı olacağını bilmeden mal mal burun kıvırdım; '' ömpfs ömppsf bildiğin kezban işi bu ya hhhft biz alay ediyoz bunlarla ömppfs '' diye dalga geçtim.. ve allah belamı verdi sevgili okurlar. ben bir tayta aşık oldum.

onu ilk giyişim rahatsız edici bir pantolon sonrasıydı..elime birşey geçmeyince , nasıl olsa evdeyim, diye geçiriverdim taytı.. o an hissettiğim şey rahatlama ve esneklikten çok çok öte birşeydi.. hayata olan bakışım değişti; bu kadar sert olmaya ne gerek vardı? hayat bu gözyaşları için değer miydi? ya benim güzel canımı üzecek ne olabilirdi ki hayatta? evet.. bana bunları yaşatan bir kitap, bir flm, bir sanat eseri değil, bildiğin naylon ipliğinden yapılmış 15 tl'lik tayt.

o akşam üzerimden çıkarmadım..ertesi gün oldu, işim vardı ve dışarı çıkmalıydım. hava sıfırın üzerinde kırk derceyi gösteriyor, ve bütün bunların yanında pantolon bu hava için çok kalın görünüyordu. sonra içimden bir ses; 'neden olmasın?' dedi. evet! neden olmasındı, çünkü bu namussuz tayt pantolon gibi görünüyor, fakat pantolon gibi sıkmayıp vücudunun şeklini alıyor, kumaşından dolayı da bacakları yeldir yeldir estiriyor, bacaklara tropikal bir esinti getiriyordu. giydim.. giydim ve sevgili okur, kızılay'ın ortasında dancing queen eşliğinde dans etmek istedim.

bugün taytla geçirdiğim 14. gün.. annemin; 'ver onu yıkıycam!' demesi haricinde de üzerimden çıkarmadığım daha.. kurutmalığın başında bekledim, baktım rüzgar kurutmaya yetmiyor, hohlaya hohlaya kuruttum, boğazımın *mına koydum.

şimdi nerede bir kadın görürseniz yüzünde salakça bir sırıtma, ve altında tayt var, işte o benim. yadırgamayın, siz de bir tayt giyin, siz de bu tarikata katılın. hayat taytla güzel.
  • insanın götüne yapışanı giymesidir.
  • tayt giymeyen kızlar lafım size;

tayt giyin lan. hakkaten çok rahat. soğuk havalarda da çok iyi kurtarıcı hem. üstüne uzunca bir tunik, altına da çizmelerinizi çekin. bitti. süper.
  • 2012 erövizyon temsilcimiz atiye'nin yapmasını beklediğim şarkının ismi.
hesabın var mı? giriş yap