şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • zerre kadar acıdıysam ne olayım kendin kaşınmışsın. resmen aranmışsın.

edithor: sanırım yanlış anlayan çok oldu, öküz haklı demiyorum öküzü seçtiği için kadın hatalı diyorum anlayın artık yeter ya.

2. edithor: arkadaşlar bu kadar kıt anlayışlı olamazsınız bilerek mi yapıyorsunuz, kalbinizi kırarım özelden yazıp durmayın.

hala kadının yaptığını bla bla adamın yaptığını görmüyon mu diyen anlama özürlüler için, ben böylesine adam demem böyle bir hayvana da ancak semer vururum.

3. edithor: ya arkadaş şu konuya gösterdiğiniz ilginin 10'da 1'ini (bkz: muhalefet istifa) konusuna gösterseydiniz ya. ülke elden gidiyor siz neyin derdindesiniz.
  • aslında tayt giydiği için değil, bir barzo ile çıktığı için öldüresiye dövülen kızdır. kendi tercihidir. sevgilisidir, döver de, sever de. araya girerseniz ya yuva yıkıcı olursunuz, ya da kadir şeker.
  • ey babalar size sesleniyorum. özellikle kız çocuklarını yetiştirirken avrupalı ebeveynler gibi olun. bağırmayın, azarlamayın. ben babayım dediğim dedik, astığım astık demeyin. sonra ileride kendilerince doğru erkek seçimi yaparken ne yazık ki sizi baz alıyorlar...
  • abi ben

ben maço erkek seviyorum
  • iş arkadaşım olan kızı anımsattı bu başlık bana . nişanlısıyla buluşmaya gitmiş antalya gibi bir memlekette kız tayt üzerine uzun bi tişört giymiş oturmuşlar sohbet muhabbet çocuk bir anda elindeki soda şişesini kırıp kızın bacağındaki taytı kesmiş!! evet insan içinde evet durduk yere hiçbir şey söylemeden... ve evet bu kız bu insan müsveddesiyle yakın zamanda evleniyor...
  • özür editi: polise şikayette bulunulması halinde özür dileyeceğimi belirtmiştim. polise şikayette bulunulduğu belirtildi. bunu ıspatlayan somut bir delil olmamasına rağmen, kızın sevgilisinin "sadece iki tokat" attığını kabul ettiği için bir özür borçluyum. böylesi bir durumda kim haklı, kim haksız, olay nasıl çıktı, olaylar nasıl gelişti kim kime dedi? bunlardan ziyade sonuç önemli. diğer detaylar önemsiz. şiddet olayına inanmadığım için özürlerimi sunmayı bir borç bilirim. şiddetin her türlüsü ve her formuna hayır!
    --

takipçi kasmak amacıyla kurgulanmış düzmece bir video.
    şiddetin her türlüsüne karşı biri olarak dayak yediğine zerre kadar inanmadığım kızdır.
    görüntüleri izledim ve fotoları inceledim. yüzüne, vücuduna ve elbiselerine bulaşan kanın akabileceği tek bir yara yok. tamamen düzmece.
    (bkz: attention whore)
    gerçekten dayak yiyen ve bunu kabul etmeyen insan bunu tiktok'tan mı paylaşır? gider polise şikayette bulunur.
    kendisini dövdüğünü iddia ettiği adama 3 aydır bakıyormuş.
    tayt giydiği için "öldüresiye döven" adam, bikinili ve mini etekli paylaşımlarıdan dolayı onu öldürebilme potensiyeline sahiptir ki bunu yapmamış. baştan sonra kurgulanmış bir video.
    umarım bunun gibiler, gerçekten şiddet mağduru olan insanların inandırıcılıklarını yitirmelerine sebep olmazlar.
    edit: yanılıyor olabilir miyim ve bu şekilde kadın şiddetine bilmeden ön ayak oluyor olabilir miyim diye kızın twitter hesabını yeniden inceledim. ve fikrim değişmedi.
    kız dün saat 12 dolaylarında "anlık" başlığıyla sevgilisi olduğunu tahmin ettiğim birinin ağzında sigara bulunan bir kediyle çekilmiş fotolarını paylaşmış. benim gerçekleştiğine nedense pek inanmadığım şiddet videosu da 20 saat önce yayınlanmış. kızın twitter'ını incelediğimiz zaman tayt giymenin yanında tessettür sayılabileceği kıyafetlerle çekilmiş fotoları var. adam böyle bir piskopat olsa öncesinde daha büyük bir tepki gösterirdi.
    bakın ben bir feministim ve kadına şiddete sonuna kadar karşıyım. kadına şiddettin ne demek olduğunu annem şahsında çok iyi bilirim. şiddetin yaratabileceği tahribatları da çok iyi bilirim. ben aile içi şiddetle büyüdüm. babamın annemi dövüşüne ve annemin çaresizliğine tanıklık ettim. o küçük halimle karşı çıkmaya çalıştım ama barışamadım. babam annem bana hamileyken bile onu bayılıncaya kadar dövmüş. bunun psikolojimde yarattığı tahribatları hala tam olarak aşabilmiş değilim. kısacası kadına karşı şiddeti savunabilecek son kişilerden biriyim.
    benim bu olayla bu kadar ilgilenmem, insanların şiddete karşıtlığı ve iyi niyetlerini suistimal eden bu tiplerden dolayı gerçek şiddet mağdurlarının inandırıcıklıklarını yitirmeleri.
    bu kıza ve benzelerine söyleyebileceğim tek söz: "gidin başka yerde oynayın. gidin başka şeyler üzerinden pirim yapın ve takipçi kasmaya çalışın."
    bu kız gitsin kendisini dövdüğünü iddia ettiği kişiye karşı şikayette bulunsun, ben de buradan hatta farklı kanallardan kıza özürlerimi sunayım.
    edit: kızın giyiniş tarzından dolayı böyle düşündüğümü düşünenlere kısa bir cevap: ben de kadınım ve ben de mini giyiniyorum.
    edit: "kızın sevgili seçimine değil, şiddete odaklanın" diyenlere de bir çift lafım olacak. diyelim ki kızın iddiaları ve olay doğru ve kız şiddet mağduru. şiddeti kınamanın yanı sıra sevgili seçimine dikkat çekmenin bir sakıncasını görmüyorum ben. tabi ki bunu (bkz: victim blaming)'e dönüştürmemek kaydıyla. bu tür vakalarda sevgili seçimine dikkat çekmek, kadına şiddeti engellemenin bir parçası olabilir. çünkü siz istediğiniz kadar kadına karşı şiddete hayır kampanyaları yürütün, kadınları bilinçlendirmediğiniz dolasıyla bilinçli tercihler yapmaya yöneltemediğiniz sürece, onlar şiddete meyilli erkeklere prim vermeye devam edeceklerdir. şiddete meğilli erkek de, kadınlardan ilgi gördüğü sürece kendini değiştirme gerekliliği duymayacaktır. kızlarımızın sevgili seçimlerini mercek altına almak ve onları doğru seçimler yapmak konusunda eğitmek de kadına şiddete karşı mücadelenin bir parçasıdır.
  • geçmiş twitlerine bakınca bir anda duygu değişimi yaşadığım kızdır efendim.

svihs.
  • kızın diğer fotoğraflarına bakan yok gördüğüm kadarıyla. baktığınız zaman, dövülme sebebinin bu olmadığını, yalan söylediğini siz de göreceksiniz.

yine de kadına şiddete karşıyım. yalan söylemeye de karşıyım.

let the linç begin
  • yarrak gibi tipleri seve isteye yemesini içmesini bilmemnesini karşılayacak düzeyde hayatınıza sokup sonra ağlandığınızda inanın ne diyeceğimi bilemiyorum.

dolu tabancayla oynamak bu abi değilse değil deyin. şu adamın bir sike derman olmayacağı 500 metreden anlaşılabilecekken neyinize güvenip iphone'unu falan alacak kadar seviyorsunuz.
  • önceki twitlerin de keko barzo erkeklere olan ilgisinden bahsetmiş. sonunda bir kekoyla sevgili olup dayak yemiş kız. çevresi de o kekodan ayrıl yoksa cinayet haberlerinde görürüz seni demiş yine de dinlememiş.

https://twitter.com/…mis/status/1401304019285467146

hesabın var mı? giriş yap