şükela:  tümü | bugün soru sor
 • televizyonda izleyip izleyip "way be çingeneliğe bak! ya ne biçim adamlar bunlar, millet bunları nasıl seçmiş" dediğimiz, ama kendi parlamentomuzdan farklı olmayan olayların yaşandığı mecliscik.
 • uzakdoğu'nun adana adliyesi gibidir. olay, kavga eksik olmaz.
 • az önceki haberlerde, parlamentoda birbirlerine öğlen yemeklerini fırlatarak kavga etmelerini kahkahalarla izlediğim şenlikli parlamento. zaten bu parlamentoyla ilgili bir kere olsun "bilmemne kararına imza attılar" şeklinde bir haber duymadık. ne zaman tayvan parlamentosundan bir haber gelse bilin ki kavga etmişlerdir. memleket meselelerini bu kadar ateşli tartışmaları da insanın aklına "acaba adamlar memleketlerini bu kadar çok mu seviyorlar" sorusunu getirmiyor değil
 • televizyonda gıptayla seyredip "bizim niye böyle bir parlamentomuz yok?" dediğim, yedi cihana örnek parlamento. ayrıca, paso kavga ettikleri halde kimse ölmez, sakatlanmaz. hatta havada bardak çanakların uçuştuğu son kavgada, delegeler birbirlerine yeterince zarar verememiş, bi sonraki görüşmeler için hakaret yollu rövanş talepleri bile göndermişlerdir.
  kısaca a takımı seyretmek gibi birşey.
 • herhalde tartismalarin dunyadaki bircok parlementodan daha durust gectigi parlamentodur. parlamenterlerden biri bir laftan hoslanmadi mi? oyle alttan alip kendi konusma sirasini beklemez. ele gelen ilk sert, koseli nesne direk soz sahibine savrulur.
 • parlamentomuzun örnek alması halinde, vatandaşın üzerindeki büyük vergi yükünün azalacağını düşündüğüm, aksiyon parlamentosu. zira eğer parlamenterlerimiz tayvan'daki meslektaşlarını örnek alır ise meclis tv ratingleri tavan yapacak, bu da kanalın kurtlar vadisi kadar gelir elde etmesini sağlayacaktır. bu gelir kaynağı da hükümetin, geliri artırmak adına, yeni vergiler icat etmesini engelleyecektir. üstelik kanımca bizim karakteristik yapımız dolayısıyla seyirciyi ekrana bağlayacak, kapıcı tekmesi, kapıcı yumruğu, emmi vuruşu ve benzeri teknikler dolayısı ile dünya genelinde de şansımız tayvan parlamentosundan daha yüksek.
 • sinan şamil sam'ın kapıdan girer girmez meclis başkanı olacağı yer. ondan büyük rocky var, o onursal başkan.
 • kavgasiz oturumu olmayan parlamento.
 • lan arkadaş şu adamların kavgalarına bakıyosun, böyle bi ilkokul havası başka hangi milletin kavgasında var? yok biri öbürüne su atıyor, diğer yandan birisi tükürüyor, arbede esnasında bi bakmışsın adamlar birbirine kene gibi yapışmış.

  ne diyim olm size? dünyanın en güzel savunma sanatlarını, dövüş sporlarını üreten coğrafyanın kavgası bu mu lan? insan da bekliyor ki tayvan parlamentosu'nda kavga haberi deyince haberde şöyle emmeli gömmeli kavga olacak; biri aikido yaparken diğeri karateyle karşılık verecek, aradan ninjlar sıyrılırken judocular sahne alacak. arkadaşım az ilerisi japonya, hemen sol tarafın çin. hiç mi feyz almadınız be?