şükela:  tümü | bugün
 • arapçadan türkçeye geçmiş uçan, uçmuş olan ve mecaz olarak melek anlamına da gelen bir erkek ismi.
 • (bkz: tayyare)
 • (bkz: tayyar ağa)
 • (bkz: tayyar özkan)
 • (bkz: seyyare)
 • babamın ismi.
  o donemler(ki su an pek yok tayyar isminde cocuk,tayyar isminde bi cocuk da dusunemiyorum nedense sadece buyuklerin kullandigi bi isimmisgibi geliyo,tayyar isminde bi cocuk cok feci ya neyse)ucak gecerken dogan cocuklara boyle bi isim koyma modası varmıs.
  tren gecseydi okuz mu yada makinist mi koycaklardı acep o da ayri bi konudur ama hep bu espriyle karısık soruyu sormak istemisimdir babanneme,tiye almak istemisimdir bu ismi ama peder oyar diye tırsmıstım,sozluk vasıtasıynan icimi bosaltayım simdi.
  bi kere bu isim hic bi zaman ciddiye alinan bi isim degildir hep bi tiye alma durumu mevcuttur turkiye de bu isimle alakali olaraktan.bunu duyan kisilerde nedense bi tebessum etme durumu peyda olur aniden.
  ilk olarak bu isim aysecik denen kızın oynadıgı dizideki bi karekterin adıydı,o donem millet baya dalga geciyodu bu isme sahip olanlarla.dolayisiyla peder icinde ve dolayisiyla benim icinde zor yıllardı.hatta pedere kimse bi sey diyemezdi ama babanın ismi tayyar mı lan cidden diye bi tek benle dalga gecerlerdi.
  sonra okan bayulgen sardi buna, * karekteriyle.
  _selale hanim telefon
  _peki canimmm,alooo kim ariyo bakkal mi,n'oldu bakkal bey,tayyar mi ne almis cukelata,tamamben oderim parasini canimmm.
  tayyar ismine sahip olanlarin makus talihi bi kez daha anlasildi,falan filan..
  en komigide pederin erkek cocugum olursa kendi adının konması gibi gurur meselesi yaptıgı eski bi alıskanlıgı vurgulaması surekli.
  bana koymaz valla israr ederse koyariz ismini,biraz da ben dalga geciyim bizim oglanla,dedesiylen gecemedik zati.
 • $elale hanimin tuhaf sevgilisi olan tayyar elindeki nokia n-gage ve kocaman papyonuyla mukemmel bir psikopat goruntusu cizmektedir. ismi de karakterini cok guzel tamamlamis dogrusu. tebrik ediyoruz bu dizayni cizenleri...