şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uludağ üniversitesi uluslararası ilişkiler bölüm başkanı. belki değişmiş olabilir. tayyar arı'nın uluslararası ilişkiler konusunda kitapları vardr. alfa yayınlarından çıkar kitapları. alfa da zaten bursa orijinli bir yayınevi. ırak işgali başladığı dönemde ya da o zamanlar işte "önleyici savaş" diye bir kitabı çıkmıştı. amerikan think tank kuruluşları hakkında bilgi sahibidir.
  *
 • odtü idari bilimler fakültesi mezunudur.1991 de doktorasını vermiştir.1996 da doçent olmuştur.epeyce bir araştırması vardır.(amerikada ve ortadoğu'da) önemli eserleri: "uluslararası ilişkiler teorileri","uluslararası ilişkiler ve dış politika","2000'li yıllarda basra körfezinde güç dengesi","global politika ve güney asya","amerika'da siyasal yapı,lobiler ve dış politika"
 • bir günde okumak zorunda kaldığım 600 sayfalık kitabın yazarı, kitabı kullandığım dersin hocası olmasının yanı sıra, en enteresan özelliği ; sınavlarını test yapmasıdır. her sorunun en az 6-7 şıkkı olduğunu düşünürsek ve bu şıkların herbiri ayrı bir paragraf izlenimi verdiğinden can sıkar, sinir bozar.
  (bkz: kelebek gibi uçarım arı gibi sokarım)
 • bir finalde "balistik füze nedir?" gibi bir soru sormuş hoca.klasik soruları kadar çoktan seçmeli sorularıyla da ünlüdür.cevaplar çeldiricilik unsurunun bokunun çıkarılması sonucu mistik hale getirilerek mana alemine geçmenize dahi sebep olabilir.ancak değerli bir hocadır.bıyıkları ve gülüşü 10 numaradır.
 • sacma test sistemi sebebiyle ogrencilerin calısmaktan vazgecip sayısal loto bagımlısı olamasına sebebiyet veren sahis
  (bkz: asagidakilerden hangisi asagidadir)
 • gene kitap yazmıştır. gene yazmasından korkulmaktadır.
 • uludag universitesinin gulec suratli uluslararası iliskiler profesorudur. kendisi -merhaba hocam nasılsiniz tumcesine bile kahkahalarla gulerek ne kadar espirisinas bir insan oldugunu kanıtlamistir. ''uluslararası iliskiler teorileri'',''ırak ,iran ve abd''ve''amerikada siyasal yapı lobiler ve dış politika'' kitapları akademik cevrelerde hayli takdir gormustur.gelgelelim hitabet yonunden son derece basarısızdır.
 • sınav sonunda artizlik olsun diye "hocam kitabınızı imzalar mısınız" diye uzattığınızda, dersten kalacağınızdan o kadar emindir ki; "daha burdasın, imzalarım" der.
 • pek bahsedilmiyor ama hocalarımız arasında en kazık sınavları yapan hocadır.vizelerde yaptığı sınavla birçok öğrenci yaz okulu programına teoriler dersini eklemiştir.
 • ders anlatırken sürekli gülen,arada espirler patlatan,yazdığı kitapları kelime kelime ezberlenmesi talebinde bulunan, ihtiyaç sahibi arkadaşlara ücretsiz kitap sağlayan yegane hocamız.

  ama şunuda söylemek lazım : 'sınavlarda öğrenciye boru nasıl döşenir?' adlı soruya baya bi güzel cevap verme yeteneğine sahiptir kendisi.