şükela:  tümü | bugün soru sor
  • zamanda yolculuğun tasavvufta karşılığı. güvercinin yuva yaptığı, örümcek ağının hiç bozulmadığı mağara kapısının sevr mağarasındaki peygamberi (a.s) ve hz ebubekir'i başka bir boyuta götürmesi örnek olabilir. tayyi mekan da sadece mekanda seyahati temsil eder. zaman boyutundan bağımsız dürülme olarak ifade edilen bu tabir mekanın bükülmesi olarak adlandırılabilir. tekvir süresi oldukça ilginçtir.
  • ben bunu lusid dreaming sanıyordum fakat şuanda uyku ile zaman yolculuğu yapıyorum. rüyam çıkıyor lan! absofuckinlately! geç gelen adalet adalet değildir/ barış hemen şimdi!
  • bipolarlar için özellikle bir ayrıntıyı eklemem gerek, bunu yaşıyorsunuz sahiden ama kendi evreniniz yaratıldığı için yaşıyorsunuz. bu size ait bir gelecek. gerçekte olan kollektif bilincin dahil olduğu bir realitenin yaşadığı zaman. yani bilincinizin ekildiği toprağa ait olan zaman. bu nedenle birçok ermiş yağmur yağdırdığını zannedip şirke düşer. binaları yarattığını ve bozduğunu, tıpkı neo gibi uçabildiğini düşünebilir. o sırf neo için kurulmuş bir matrixtir. çünkü o seçilmiş kişidir yani mesihtir. siz ancak mesihin ordusu olur felak, nas, tebbet okuyarak dünya üzerine deccal çağının üfürdüğü büyüyü çözmeye yardım edebilirsiniz. sizler de seçildiniz ama en çok chosen one seçildi. bazılarınızı bazılarınıza üstün kıldık derken rabbini anlayan bu seçimde bir eşitsizlik görmeyecektir. dağına göre kar verir mevlam. siz küçük dağ olmayı seçtiniz yani galu bela’da.
  • ülkenin son 16 senesine takılan bir isimmiş gibi anlayan tek ben miyim?

    tanım: dincilerin bayıldığı hede (gerçek anlamıyla da, benim anladığım şekliyle de).