şükela:  tümü | bugün
  • üstadların üstadı yalçın küçük'ün bomba iddiası. soyadına bakmayın, kendisi çok çoook büyük düşünürdür. not: link gelince ekleyeceğim.

edit: (bkz: yalçın küçük'ün muhalefete operasyon çekmesi)
  • (bkz: t a m a m)
  • "çünkü artık taht istiyor" şeklinde devam edesi olan cümle.
  • hoca’yı bugün iyi görmesem de tespiti doğrudur. bunu 2 haftadır yazıyoruz. başkanlık koltuğundan yakan top gibi kaçılmaktadır şu an
  • üstad yalçın küçük, zaten önceki röportajında da entresan yorumlarda bulunmuştu.

"haa, bana göre, bunlar, şu sırada parçalanmış ordunun bir parçasından ihtilal endişesiyle karşı karşıya geldiler. birisi dürttü bunları. tayyip bey ne dedi meşhur konuşmasında, “eğer” dedi, “bir başka grup parti kazanırsa veririz iktidarı” dedi. bu, tayyip beyin sözü değildir, daha doğrusu yanlış söyledim, tayyip beyin bize bir sözü değildir, başkasına sözüdür, “iktidarı veririm” diyor. şimdi onu söyledi."

https://odatv.com/…mu-ona-verecegim-25041804_m.html
  • gerçekse artık durumun ne kadar vahim olduğunu siz düşünün.
  • valla isteyip istememesi çok ta önemli değil, bu millet isterse değil koltuktan indirmek ülkede oturacağı taburesi bile kalmaz.

tamam.
  • ülke şizofrenik olarak 2 uzaya bölündüğü için bu ve benzeri olasılıkları anlamak bile zor olacak ama mümkündür.eğer ki işler gerçekten düzelemeyecek/düzeltemeyeceği derecede kötüye giderse ne yapacak peki!rte sevicilik ve anticiliği duygularından öyle bir hale gelmiş ki ülke mantıklı bir insan duyunca sarılasım geliyor.ülkedeki sorunların çoğu teknik ve ekonomik esaslara dayalıdır.bu esaslarda lafla bir yere kadar yürür eninde sonuna çözümü bulmanız lazım yoksa sistem çöker.işin tuhafı her iki taraf çözeceğini iddia etmekte hele ki bu seçim öncesi ve fakat nasıl yapılacağını söyleyen daha kötüsü bunu merak eden insan yok ya da yok denecek kadar az.en basit örneği, tüm ülke papağan gibi dolar yükselişinden bahsediyor ve fakat bunu mantıklı bir çerçevede anlayan tartışan çözüm önerisi olan yok.kurcalıyorum, okuyorum belki gözümden kaçmıştır diye ama yok, mantıklı insan kalmamış gibi hissediyorum.oscar wilde'ın ölüm döşeğindeki son sözü aklıma geliyor ya bu duvardaki resim gidiyor ya ben.tam olarak bu his içindeyim.
  • katıldığım önermedir.
    şuanda ekonomi saatli bomba, kimin kuçağında patlıcak belli değil.

rte ve bahçelinin söylemleride bunu gösteriyor.tamam, gariban vb. söylemlerinin bilinçli yapıldığını düşüyorum.en geç ekim ayında bomba patlıcak gibi gösteriyor.

muhalefet para dağıtmayı bırakarak ekonomi stratejisi çizmeliler acilen. özgür demirtaş, kemal derviş vb. iyi bir ekonomik ekip kurmalılar.ohal kalkıp ve insanlara güven verilirse zararın neresinden dönersek kardır diyebiliriz belkide.