şükela:  tümü | bugün
  • bir abdullah öcalan beyanatı. tam olarak şöyle bir şey:

''başkanlık sistemi düşünülebilir. biz tayyip bey’in başkanlığını destekleriz. biz akp ile bu temelde bir başkanlık ittifakına girebiliriz.''

şayet tutanaklarda yazan doğru ve öcalan ciddiyse, kürtler özerklik karşılığında tayyip'in başkanlığını destekleyerek, türkiye soluna kazığın alasını atmış olurlar. hani bu öyle bir kazık olur ki, ne özgürlük aşkıyla ne siyasi manevra yapıyoruz zırvalarıyla ne de aymazlıkla açıklanabilir.

45 yıldır halkların kardeşliği diye kıçını yırtan ve devletin ezber siyasetine her koşulda kafa tutan, bu uğurda canlar veren ve bu topraklarda sadece barışa değil, dürüstlüğe de inanmış olan, sürüsüne bereket nesilden herkesle açık açık alay etmektir bu.

bir de aba altından sopa göstermiş haspam. ''bu (barışı kastederek) olmazsa 50 bin kişiyle halk savaşı olacak'' demiş.

işe bak amına koyayım ya. terör durur ve kürt sorunu çözülürse tayyip ülkeye başkan olacak, ebemiz mezarında ters dönecek. yok, şu ''barış süreci'' sekteye uğrar ve rafa kaldırılırsa, bu sefer de kan akmaya devam edecek. aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık misali. adaletini sikeyim dünya.

http://t24.com.tr/…ki-gorusmenin-tutanaklari/224711

edit: bu entry dünün en beğenilen entry'lerine girince, o listeye göz gezdirirken benim entrymi okuyan insanlardan çokça mesaj aldım. birçok yazar ''sen pkk'ya solcu mu diyorsun'' minvalinde hafif iğneleyici mesajlar attılar. hassasiyetlerini anlıyorum. bu entrynin söylemindeki amacı açıklığa kavuşturmak amacıyla şuradaki yazıyı okumanızı öneririm. nitekim mesajla herkese anlatmaktan dilimde tüy bitti: (bkz: #30951050)
  • malumun ilamı olan terörist başı ifadesi.
    anayasanın da gene bu malum şahsın istekleri doğrultusunda yazılacağı çok açık.
    tahminim o ki, özerklik ve terörist başının serbest kalması şartı ile, rte'nin başkanlığı desteklenecek.
    akp'ye oy veren sözde milliyetçiler de bu durumun üstüne bir bardak soğuk su içer artık.

terörist başı dedim ama umarım bu sıfat nedeni ile başım derde girmez.
    yoksa imralı paşası ya da barış süreci mimarı mı deseydim, bilemedim şimdi.
  • öcalan'ın üç vakte kadar çıkacağının işareti olan açıklama.
  • bok boku helada bulur ya, işte o cinsten bir açıklama. geçen gün soyadından türk kelimesinin geçmesinden hicap duyduğum mümtaz bir numune, apoyu paşa ilan etmişti, işte bunlar o paşalığın yankılarıdır.
  • tayyip bey tarafından "uyy, senin canını yerim" şeklinde karşılanacak sevgi! sözü.
  • -tayyipçiğimin başkanlığını destekleriz.
    -ama o bir başbakan ve siz de pek bir partici değilsiniz hani, tayyipçiğim falan nedir?
    -oo siz bilmiyorsunuz, aramızda su sızmaz. canım o benim.
    -haha, ne güzel ya.
    -tayyocan.
    -hehehe...
  • belgelenemeyen bir ifade. uydurma gibi duruyor.