şükela:  tümü | bugün
 • takva gazetesi editörü mehmet ali dibo'nun iddiası. kendisi bununla yetinmeyip bir de kast sistemi taslağı hazırlamıştır.

  www.gazetetakva.com.tr/tcyenianayasa/kastsistemi

  "bu sistemde herkes bir karma puanına sahiptir ve akp ailesine ne kadar yakınsa o kadar üst tabakada yer alır. akp ailesi'nin öğretisi kutsal bir metindir. sınıflandırmalar zenginlik ya da fakirlik durumuna göre değil akepeizm inancına göre yapılır. sisteme dahil edilmeyenler (diğerleri) parya statüsündedir ve insanlığın en aşağı tabakasında yer alırlar. ölmek dışında hiçbir hakları yoktur. (gömülmezler)

  toplumu oluşturan bireylerin ana görevi bu iman esaslarını öğrenmek ve öğretmektir. akepeizm'e göre; kozmik ve sosyal görevler ile (rte öğretisi) kast sistemi arasında bir bağlantı vardır. bir akepeist'in görevi topluma önderlik etmek ve onu korumaktır. nasıl koruyup kollayacağı ise fiiliyatta muğlaktır. her duruma göre değişiklik gösterebilir. hiçbir akepeist hiçbir durumda suçlu ya da kusurlu bulunamaz, sorgulanamaz ve yargılanamaz. (yalnızca kandırılabilirler)

  akepeizm felsefesinde sadece grup içi evlenmeler (endogami) söz konusudur. ayrı kast içindekiler birbirleriyle evlenemezler. kimin hangi mesleği yapacağını ise karma puanı belirler. ebedi, ezeli ve ölümsüz lideri tayiylama'dır.

  tayiylama, mevcut liderin ölümününün ardından reenkarnasyon ile yeniden dünyaya gelir. 3 yıllık bir bekleyişin ardından (bebek büyüsün diye) bir başkanlık heyeti kurulur ve yeni tayiylama'yı bulmak için kasımpaşa'ya gidilir. kapı kapı dolaşılarak 3 yaşını dolduran tüm çocuklar teste tabi tutulur.

  bu test süreci şu şekilde işler;

  çocuğun önüne bir bohça serilir. envai çeşit abur cubur ve türlü oyuncakların olduğu bir sergi açılır. tüm bu cazibeli objelerin arasına bir tane de 100'lük dolar destesi koyulur. bohça çocuğun önüne açılır rahat bırakılır. eline aldığı ilk nesne onun geleceğini tayin eder. oyuncaklara yüz çevirip dolar destesini eline alan ilk çocuk yeni tayiylama seçilir ve ülkenin başına geçer.

  bulaşıkçılık, berberlik ve çöp toplama gibi kirli işleri yapanlar “laik” olarak değerlendirilir. üst tabaka kendilerini mümkün olduğunca bu kirli insanlardan uzak tutmaya çalışır. bir akepeist ve laik asla aynı masada yemek yiyemez. laikler, akepeistler'in yemeği bitene dek ayakta bekler ve ona hizmet ederler.

  laik bir bireyin yaşamı boyunca yaptığı iyi ve kötü işler bir sonraki yaşamını da etkiler. örneğin ilk hayatında peynir çalan bir laik, bir sonraki hayatında fare olarak dünyaya gelir. yalnızca akepeistler bu durumdan münezzehtir. onlar her türlü, yer, içer, sıçar kimseye hesap vermezler. işçiler dünyadaki kastını değiştiremez. dolayısıyla sosyal statüsü, mesleği, yaşam standartı da değişemez. kendisi için yapabileceği en iyi şey içinde bulunduğu düzene itaat etmektir. ancak bu şekilde bir sonraki hayatında daha üst bir kast da yer alabilir."
 • (bkz: dolaylama)
 • ne hikmetse memeleketin en zengin semtlerinde oturanlar, tuzu kurular, ayrıcalıklılar, ensesi kalınlar akp den en nefret eden insanlardır. halk plaja koştu, vatandaş denize giremedi cümlesindeki "vatandaş"dırlar. halka genel itibarıyla "insancık" gözüyle bakarlar. ve de tüm bu adeta kut almış kitle, sistemin en altındaymış. ne güzel altmış o öyle demezler mi adama.