şükela:  tümü | bugün
  • devlet bahçeli'nin aradan sıyırıp mafya ve suç örgütü liderini bir umut dışarı çıkarabilir miyiz diye sunduğu saçma teklife rte'nin verdiği cevap.

--- spoiler ---

bu işi oya tahvil etmek için af çıkaramayız. kimse bize farklı yaklaşım göstermesin.

--- spoiler ---
  • böyle dediğine göre kesin af gelecek.
  • çıkmayacağını düşünüyordum fakat şu an tereddüte düştüğüm açıklama. devlet bahçeli buna ne diyecek merak ediyoruz. çıkmaması siyasi ve ahlaki açıdan doğru bir karar olur bence.
  • mhp’nin anketlerdeki düşük getirisinin bir sonucudur. erdoğan bazı şeylerden rahatsız ki devlet bahçeli’nin bir dediğini 2 etmezken* bahçeli’nin bu kadar direttiği bir konuya karşı çıkması çatlakların başlangıcıdır. geçen gün de bahçeli akp milletvekillerine fırçayı basmıştı zaten. yükseliyor dip dalgası.
  • bahçeli'de çıkmasını istemiyor zaten oy oranı dibe vurdu bu yüzden belli bir grubun yani mahkum yakınlarının oyunu kazanmak için affı gündeme getirdi ve çakıcının ismini kullanarakta kendi tabanını ürkütmemeye çalışıyor.
  • danışıklı dövüş gibi görünen fakat olmayandır. bilemedim şimdi. devlet bahçeli'nin ittifakı bozma çabaları diyebiliriz bu çıkışlara. ak parti'ye "akepe" diye seslendi en son ve hiddetliydi. af içinse bir şey diyemem haksız yere yatanlara sabır diliyorum adalet arıyorlarsa eğer.
  • cumhur ittifakı çatlamıştır.
  • seçimden hemen önce anketlerin durumuna göre çıkacak gibi duruyor. mecliste çoğunluk gider gibi görünürse çıkaracaklar, kendilerini de affetmiş olacaklar.