şükela:  tümü | bugün
  • özgürlüğün miting meydanlarında “ yasakları biz kaldırdık” demekle olmadığını bir kez daha görmemize vesile olan hede.

açtığım (bkz: geceye bir recep tayyip erdoğan yalanı bırak) başlığındaki tüm entry’ler maalesef bilmem kaçıncı sulh ceza hakimi kararıyla silinmiş.

hukukumuza göre kamu görevlisine bir suç vb bir ithamda bulunulduğu zaman bu isnatta bulunan kişiye ispat hakkı tanınır. kişi bu iddiasını ispat ettiği halde ceza almaz. bu başlıkta ise bahsettiğim duruma benzer bir hal bile yok. biz sadece recep tayyip erdoğan’ın söylediği yalanları yazdık buraya. durum tespiti yaptık. eğer erdoğan bunları söylemedim diyorsa ya da söylediklerim yalan değil diyorsa ispat da ederiz.
    bu resmen kendi söylediklerine sansür uygulamaktan başka bir şey değil.
    ne türk hukuku ne de türk halkı bunu haketmiyor.
    daha bugün (bkz: 10 haziran 2018 akp kocaeli mitingi) “uçak fabrikalarını chp kapattı” dedi. açıkça yalan söyledi. halkı yanlış bilgilendirdi. durumun aslını bilmeyenler de bu yalana inandı. chp’ye bir kez daha lanet etti. yuhladı. çok az kişi atatürk’ün gözbebeği olan uçak fabrikalarını demokrat parti, yani adnan menderes’in kapattığını biliyor. ve şimdi de hakimler insanların gerçekleri öğrenmesini engellemek için yazdıklarımızı siliyor.
    (bkz: beyaz zambaklar ülkesi) ‘ni yaşarken şimdi
    (bkz: 1984) romanını canlı canlı yaşıyoruz.

edit: bazı yazar arkadaşların hesabında, entry'lerinin mahkeme kararı ile kaldırıldığı yazmıyormuş. ekşi sözlük tarafından başlık altına mahkeme karar zaten yazılmış. yine de şu dursun burada. ekran görüntüsü için @faze ye teşekkürler.
  • şaşırmadığım durum. başlıkta benim de yazım vardı. ve herhangi bir suç unsuru olarak ifade edebileceğimiz bir yazı da yoktu. neye dayanarak silindi? sözlük bunu açıklamıyor ve silmeye devam ediyor. ama bu ülkenin kurucu liderine yapılan hakaretler hâlâ duruyor. sözlüğün geldiği nokta bu işte.

ayrıca geçmişini silemezsin tayyip.
  • sabire'den kurtulduk derken şimdi bu çıktı.
  • türkiye'de tweet atma rekorunun, twitter'ın yasaklandığı gün kırıldığını unutmuş sanırım.
  • mahkeme kararı ile silinebilir birde banko felan doğmaz, iki dürüm ile halledilecek mesele, daha olmadı tüm dürümlerini alırım diye bir mesaj atılır iş huzur içinde çözülür.
  • vay anasını sayın seyirciler.
    ben de o başlıktaki "formata uygun entry neden silindi" diye düşünüyordum.
    demek mahkeme kararıyla sildirmiş.
    hakim entryleri silerken cübbesinin önünü de iliklemiştir kesin.
  • silinmiş iki entry'le dahil olduğum mağduriyet...

dert değil gidince canlandırırız dediğim entry sildirme olayı...
  • sözlükte neden gündem olmadığını merak ettiğim başlık.