şükela:  tümü | bugün
  • hala akıllanmadıklarını gösteren cemaat ziyaretidir. bu ülke 2. kandırılmayı, kaldıramaz.
  • suraya net olarak yazayim da belki 1-2 kisi gercekten okur.

arkadaslar siyaset boyle yapilir. kendinize bir taraf secer ve belirlersiniz. o tarafi arkaniza alarak kuvvetlenir ve siyasal gucu elde edersiniz. ulkeler boyle yonetilir. ornegin trump amerikali asiri dindar beyaz kesimi arkasina almistir. onlarin oylariyla basa gelir. bu trump'in asiri dindar bir beyaz oldugu anlamina gelmez. kendisi is adamidir. bu ayni zamanda recep tayyip erdogan'in bir tarikata bagli oldugu ya da o tarikat liderini dinledigi anlamina da gelmez.

su an turkiye'de siyaset yapabilmek icin 2 taraf var. o 2 taraftan birini secmeniz ve oyle davranmaniz gerekiyor. tarafini tuttugunuz insanlarin gonlunu hos tutmalisiniz ki size olan destekleri devam etsin. bu siyasetcilerin o tarafa yakin oldugu manasina gelmez aslinda. onlardan tiksiniyor bile olabilir ama kendinize bir taraf belirlemek zorundasiniz. onlar gibi gorunmek, onlarin destegini almak zorundasiniz. iki taraftan birini secmeniz gerekir. bunu defalarca belirtiyorum ki anlasilsin diye.

siyaset denen seyin temeli budur. gucu elde etmek icin ve kontrolu elinizde tutmak icin oyun oynarsiniz. siyasetcilerin yalanci olmalarinin sebebi budur. durust politika yapmanin ne kadar zor oldugunu anlamak zor degil. politikayi hala anlamamis olmaniz gercekten inanilmaz.
  • cübbeli nerede? kadro eksik. olmadı... tarikatları, hocaları, şeyhleri çok sever sayın cumhurumuz. hurma yemeyi de çok sever. zaten ikram etmişler ziyaret esnasında.

bilindiği üzere reis ve tayfasını desteklemeyenler cennete gidemeyecek. millet reise biat etsin, reis de başkalarına. menzili, gavsı unutma sayın cumhurbaşkanımız orada bitmeyen bi çorba varmış al gel o çorbayı mitinglerde dağıtırsın. işine yarar.
  • 12 ocak 2020 tarihli ziyareti kastedilmektedir. her seçim döneminde bir mahmutçulardan bir nurculardan şöyle bir uğranılır soluklanılır.

ismailağa şaşmaz, zira bunlar tam yanar döner sufi islamcılığının temsilcileridirler. nabza göre şerbet verirler. herşeye bir hadis bulabilirler.

ayrıca karadenizli olmaları ve istanbulda oturuyor olmaları itibariyle hiç bir sivrilikleri yoktur. siyasetçiler bunlara uğrar milliyetçi muhafazakar oyları son bir kere sıvazlamış olurlar.
  • çocuklarımıza ismail ismi vermeyelim o zaman.
    yarın darbe filan yapmaya kalkarlarsa iso terör örgütü olur. ısim değiştirmekle uğraşmayalım.
  • (bkz: büyük resmi görmek)
    (bkz: kandırıldım)

at fava bekle kardeşim.

not: ytd
  • fethullah tad vermediyse demek yeni heyecanlar aranıyor.

ilk kez olmayan ziyarettir. fethullah sonrası bu ve benzeri şeyhler, tarikatlar dönem dönem ziyaret edilmektedir. bakanlar akp'li vekiller çok daha sık ziyaret etmekte ama bu ziyaretler oldukça gizli şekilde yapılmakta. bu ziyaretler elbette ay sonunu getiremeyen vatandaş için yapılmıyor.
  • rezalettir. koca reisin vekile denk tutulduğu ya da küfreder gibi öyle servis edildiği olay * diplomaside bile kriz sebebidir, vekil ne lan?
  • erdoğan yakında emekli olacak. o gün tarikat liderliğine soyunmalı.

taş yerinde ağırdır.
  • erdoğan'ın senede en az 2 defa yaptığı ziyaret.
    ismailağacılarla sürekli karşılıklı ziyaretler yapılıyor.
    keza manzilcilerle de.
    bakın menzilcilerle daha mesafeli. böyle üst düzey bir buluşma olmadı hiç.
    umarım menzilciler bu durumu kıskanıp ismailağacılara saldırır da 2 cemaat birbirini yok eder.

ha yarın bir gün bunlarla ilgili bir şey ortaya çıktığında erdoğan'ın diyeceğini söyleyeyim ben.
    "ben zaten bunlardan değildim, iskenderpaşalıydım" der sıyrılır işin içinden.

zira erdoğan ve yakın çevresi iskenderpaşa cemaatine tabi.

bir cumhurbaşkanının, türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanının bir tarikat liderini ziyaret etmesi ne acı bir görüntü...

umarım bu dönemin artık sonuna gelmişizdir, bölüm sonundayızdır...