şükela:  tümü | bugün
 • tayyip erdoğan tarafından kabul edilse, hatta hesap bakiyesinin milyarlarca dolar olduğu açıklansa dahi bizim milletimiz için hiçbir şey ifade etmeyecektir. kıçında don olmayan sefiller, "başbakanımıza helal olsun. olacak tabi" gibi tepkiler vereceklerdir. o yüzden zahmet olmuş wikileaks'e. bu millet yesin ama çalışsın da anlayışını benimsemiş bir millettir.
 • ilk iktidar olduğu zamanlar, rahmi koç 1 milyar doları olduğunu söylemişti erdoğan'ın. (resmi malvarlığı değil, tabiatıyla isviçre'de) sonrasında da benzer söylentiler çıkmıştı. wikileaks de bu hesapları ortaya dökerek parçaları birleştiriyor.

  erdoğan'ın açıklaması** sonrası edit: (bkz: #21024077)
 • "third is corruption. akp swept to power by promising to root out corruption. however, in increasing numbers akpers from ministers on down, and people close to the party, are telling us of conflicts of interest or serious corruption in the party at the national, provincial and local level and among close family members of ministers. we have heard from two contacts that erdogan has eight accounts in swiss banks; his explanations that his wealth comes from the wedding presents guests gave his son and that a turkish businessman is paying the educational expenses of all four erdogan children in the u.s. purely altruistically are lame."
  http://cablegate.wikileaks.org/…2/04ankara7211.html
 • in march 2009 switzerland agreed to renegotiate more effective tax cooperation with the united states and other countries.

  diyor wikipedia.

  yani 2009 yılında yapılan anlasmaya gore isvicre hesap bilgilerini amerika ile paylasıyor.dolayısı ile bizim icin gizli olan bu hesaplar amerika icin gizli degil.

  http://en.wikipedia.org/…n_switzerland#cite_note-32

  edit:

  http://www.msnbc.msn.com/…s/business-world_business
 • ulan 1-2 anlarım da sekiz tane nedir yahu? hesapçıklarında bulunan meblağ burada esas merak edilendir.
 • belki de çocuklarının yurtdışı eğitim masrafları için aldıkları burslardan kalanı biriktirmek için kullanıyodur. çünkü o bursları kim verdiyse baya bi cömertmiş; gemiler falan di mi??

  ya da hollywood aksiyon filmlerine özenmiştir. ''isviçredeki banka hesabıma pardon olmadı banka hesaplarımdan birine x milyon euro yatır'' demek için açtırmıştır.
 • (bkz: hesab veremedi)

  edit: harbi hesab veremedi lan adam. "bakalım hepsini açıklasın ondan sonra değerlendiririz" ne demek arkadaş? sana millet berlusconi'nin yatak odasını sormuyor. hakkındaki iddiaları yanıtlasana.
 • abi göz var izan var diyorum, "iki farklı kaynaktan duyduğumuz kadarıyla erdoğan'ın isviçre bankalarında sekiz hesabı var; kendisinin, servetinin kaynağının düğünde oğluna verilen hediyeler olduğu ve bir türk işadamının fedakarlık ederek erdoğan'ın dört çocuğunun birden eğitim masraflarını karşıladığı açıklamaları inandırıcı olmaktan uzak." açıklamasına bakıp bi yandan gülüyor bi yandan ağlıyorum.
  adamlar "inandırıcı olmaktan uzak" demiş ama aynı şey bizim insanlarımız için geçerli değil. en azından %60'ı için geçerli değil.
 • orjinal metinde anladığım kadarıyla yazan arkadaş; "erdoğan şöyle oldu böyle oldu dedi, bizde yedik." demek istemiş.