şükela:  tümü | bugün
  • insanlara değer verip olduğu gibi kabul ettiğin yücelttiğin zaman seni severler bide kendine benziyorsa tadından yenmez biraz sert çıkışlar karşı tarafı aşşalamalar falan işte herkes mutlu formül budur bazen . kim ne derse desin türkiyede insanlar demokrasiye inanmaktan ziyade liderliğe inanıyor lider güçlü ise halka göre meclis bile gereksiz olabilir ve gündelik belediye ve ulaşım hizmetlerine önem veren bir yapı var bu gerçek . putlaştırma kadınlarda başlar onlar kendine hitap eden konuşma ve duruş şekline bakarlar . mitinglerde gördüğümüz efsanevi saçmalamalar oldu bu ülkede ve tayip erdoğan bu denklemin neresinde ?

    tayyip erdoğan türkiye istatistik kurumuna önem veren bir kişi sürekli toplumsal yapı analizleri yaptırıyor çoğunluk kitleyi hedef alıyor hedef kitlenin kişiliğine göre bir standart sunum hazırlıyor kalıplar sıradan oyuncular değişik olsa bile . siyasette ne kadar olmalı reklam ve yönlendirmenin yeri bunda bir sınır yok partinin gücüne bağlı reklam medya vs çok iyi kullanılıyor insanların pek fazla yapacağı bişey yok tamda onların kişiliğine özel uzmanlarca hazırlanmış bir denklem sunuluyor ve kimse zaten değişmek gelişmek istemiyor aslında tüm siyasi partiler böyle diyebiliriz akpartinin farklı hedef kitlesinin farklı seçilmesi ve sunumunu güzel yapması . bu ülkede atatürk ünde putlaştırıldığı olmuştur kitle nesil ne verilirse onu kabul eder , hedef kitle neslie tayyip erdoğan damga vurduysa bunun sonuçlarını yaşıyoruz , malesef siyasette söylem ile icraat arasında fark vardır geçmişten bugüne diğer siyasilere göre sanırım tayyip erdoğan daha fazla referans verebildi söylemlerini yenilerken buda ek avantaj sağladı ve en önemlisi bir kalıba kendini oturttu olumlu ve olumsuz manda bu durum iki zıt kutup oluşturdu bir tarafın güzel çalşması içinde zaten zıtlık gerekiyordu rakip rekabeti doğurdu buaçıdan sorun kutuplaşma değildi aksine bir rekabet ortamı bir hırs getirdi hedef kitle zaten seçilmişti dezavantaj avantaja döndü akp siyasetine bakarsak zaten hedef gösterme üzerine kurulu bir tablo vardır hep zaten sorun hiçbir zaman akpde olmaz insanlarda zaten inanmak istediklerine inanır onların bakış açısından 7 düvele savaş açmış bir recep tayyip erdoğan görmekteyiz lanse etme meselesi ve ilk bakış açısının sürekli kuvvetlendirilmesi sonucu nedeni budur sanırım
  • tayyip erdogana ait ozel bir durum degildir,

    abdulhamit yaraticinin bir golgesi olarak adlandiriliyordu son zamanlarinda,

    adnan menderes ucak kazasindan kurtuldugunda bir şeyh'ti.

    benim bildiklerim bunlar, maalesef bizim insanimiza ne kadar din ile giderseniz size o kadar din ile geliyorlar, bunun siniri yok. dogrulamasi yok, sorgulamasi yok.