şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dünyaya kafa tutan biricik cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'ın söylemi. rakibini televizyon ekranlarında rencide etme imkanını elinin tersiyle itiyor:

''özellikle televizyondaki tartışma olaylarına kesinlikle girmek istemiyorum. çünkü üzerimizden kimsenin prim yapmasını istemiyoruz. ancak partimde kendilerini kabul edebilirim. çünkü burada kabul olayı farklı bir olay. şu anda bizler partilerin adayları olarak buna girmiş bulunuyoruz. hem partinin genel başkanı olarak, hem de partimde bu kabulün daha doğru olacağını düşünüyorum.

ve randevu talebinde bulundular. ve bu talebe de kısa zamanda cevap verir ve partimizde kendilerini kabul ederiz. partimize de ayakları alışmış olur."
  • çünkü televizyonda bütün halkın önünde rezil olabilirsin senden daha dolu biriyle konuşurken(olasılık bayağı yüksek yani). halkımız bunu ne kadar takar o ayrı da, durum böyle.

yani: tartışmaya gireceği kişiyi küçük düşürmemek için yapılmış çok düşünceli bir cumhurbaşkanı açıklamasıdır.
  • recep tayyip erdoğan, tüm dünyada yapılan televizyon açık oturumu davetini "televizyondaki tartışma olaylarına kesinlikle girmek istemiyorum, çünkü üzerimizden kimsenin prim yapmasını istemiyorum" diyerek reddetmiş.

beyefendi iktidar değilken çok sıcak bakıyordu. ne olduysa iktidardayken hoşuna gitmemeye başlamış. hangi duygularla reddettiğini hepimiz gayet iyi biliyoruz.

link

çağrı her gün tekrarlanmalı. mertlik, cesaret, dik duruş, asrın lideri, büyük hatip vs. konuşurken iyi. yiğit meydanda belli olur.

hayır iran'da bile yapılıyor. biz ileri demokrasi değil miyiz?

türkiye
    iran
    ingiltere
    amerika
    fransa
  • (bkz: tayyip erdoğan'ın tv'de tartışma çağrısına cevabı)

on tane başlık açmasak hayat bayram olsa...
  • meali: beni madara edecekler matmazel
  • "üzerimizden kimsenin prim yapmasını istemiyoruz" diyerek yenilgiyi baştan kabul etmiştir.

(bkz: korktun mu)
  • "biz" diyerek zaten katılacak olsa bile tek başına olmayacağını ima etmiştir.
  • tv ye çıkıp tartışmak bir yere,
    şu cevabı bile kendi vermemiştir.