• dış güçler dostum dış güçler. yoksa var yaaa pihuuu
  • (bkz: başkan) diyeceksin.
  • son yıllar da mı? ekonomiyi falan geçtim. her şeyi geçtim hatta. tek bir şeye baksan hiç yönetemediğini anlardın. insanları kin ve düşmanlığa tahrik ederek ülke yönetilmez.
  • yeni rejimde kararlar daha hizli alinacakti, ulkenin onundeki engeller daha hizli asilacakti.

adim bekliyoruz, bu tablo izlenemez.

not: chpliyim ama goreve kim geldiyse ondan performans beklemek hakkim. secimden once kendisi hakkinda dusmanca laflar ettim ama artik calismasini ve ekonomiyi hic degilse rayina sokmasini bekliyorum.
  • adam yönetiyor da, hedefi farklı. doların artması falan erdoğan’ın istemediği bir şey değil ki. bu kabülünüz neye dayanıyor anlamıyorum. erdoğan ülkeyi yönetiyor ama kendi hedeflerine göre yönetiyor. siz de bunu fark edip, kendi önleminizi alın. mesela dövize geçin. gerçi artık dövize geçecek para da kalmadı millette.
  • son yıllar? hafiften? lider? hahahahaha!
  • halife olamadığı içindir.
  • ülkenin başında bulunduğu dönem içinde;

-orduya kumpas kurulmuş ve bizzat kendisi "bu davanın* savcısı benim" demiş

-darbe girişimi yapılmış ve bundan kendi deyimiyle son ana kadar haberi bile olmamış

-iş kazaları tavan yapmış ve tek bir iş kazasında 301 kişi yaşamını yitirmiş

-eğitim çökme noktasına gelmiş

-dolar 5,50 seviyelerini aşarak tarihi rekor kırmış

-ülkeye, net sayısı bilinmemekle beraber milyonlarca suriyeli ve afgan kontrolsüzce alınmış ve suç oranları artmış

-ülke toprak kaybetmiş *

-basın yayın organlarının çok büyük bir kısmı yandaş hale getirilmiş, ses çıkaranlar hapse atılmıştır

bunun gibi daha onlarca madde ile örenklendirilebilecek gerçek. sonuç olarak tayyip erdoğan'ın ülkeyi yönetemediği yıllardır bu kadar açık ve net olduğu halde bu gerçeği kabul etmeyen veya ısrarla göremeyen süper zeki vatandaşlarımızın sayısı çok fazladır.
  • son seçimlerdeki kampanyada her eve buzdolabo girmesi gibi savları akla getiren durum. bir sıkıntı var gibi.
  • halkı hakkı ve allahı var kendisinin... en azından seküler azınlıklara özgürlük verse... bizim hayatımızı kendileri tayin etmese ne güzel olurdu.

yoksa onlar yine papaz eriğinden imam eriğine onlarca çılgın proje üzerine yoğunlaşsın...
hesabın var mı? giriş yap