şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün vefat eden kamil insan salih mirzabeyoğlu’na yapılanları hatırladığımda, gerçekleşeceğine kanaat getirdiğim olay.

  işte bir kitap yazdı diye salih mirzabeyoğlu’na atatürkçülerin, cehape zihniyetinin yaptığı işkenceler. yanlış duymadınız yirmi seneden fazla hapiste yatmasını bir tarafa koyuyorum. bir de bu süreçte işkenceden geçirdiler.

  https://twitter.com/…status/993578985090142209?s=21

  bütün bu işkencelerin tek bir sebebi vardı: bir kitap yazması. içinde hiçbir suç unsuru bulundurmayan bir kitap yazması.

  işte böyle bir işkenceciler ülkesini tayyip erdoğan aldı bugünkü özgürlükler ülkesi haline getirdi. cumhurbaşkanına diktatör diyorsun, annesine eşine küfrediyorsun ama ceza almıyorsun.

  eğer tayyip erdoğan iktidardan düşerse olacak budur. işkenceler ülkesi geri döner. dindarsın diye alırlar içeriye, dışarıya cesedin çıkar, onu da ailene vermezler dipsiz bir kuyuya gömerler.

  aynı şey kürt kardeşler için de geçerli. herkes aklını başına toplamalı.
 • bir sağcı olarak normalde "yok artık" diyeceğim ama şu başlıkta yazılanları görünce lan acaba dediğim hadisedir.

  (bkz: muharrem ince tek adam olduğunda olacaklar)
 • yukarda paylaşılan gazete manşetinden, evet bir de alay edercesine ve pervasızca manşete çekilen işkence haberinden de anlaşılacağı üzere gayet mümkün olabilecek durum. salih mirzabeyoğluna, sırf sakalını kesmiyor diye hunharca işkence edilmiş bu da yetmemiş fotoğrafları en aşağılık şekilde alaylı cümlelerle manşete çekilmiş. bu işi yapan da bugünün güya über aydın muhaliflerinden kronik kesimin prensi yozdil denilen kişinin genel yayın yönetmeni olduğu gazete. ak parti öncesi türkiye’sinin en net fotoğrafı, bu başlığın ilk entrysinde verilen linkteki fotoğraf.
 • işkence vs öldürme al birini vur ötekine

  (bkz: ali ismail korkmaz)
 • mirzabeyoğlu 'nun hapis yattığı en uzun dönem islamcı akp iktidarı dönemidir. otu boku affeden şartla salıverenlerin mirzabeyoğlunu neredeyse iktidarları dönemince yatırmaları ilginçtir.