şükela:  tümü | bugün
 • tophane'nin (sözümona) ağır abilerinin 6 temmuz 2013 taksim olaylarıyla ilgili kendileriyle yapılan röportajda söyledikleri iştah açıcı (!) sözlerden bir tanesi. röportajdan diğer satır başları ise şöyle;

  - biz allah’a inandığımız gibi bu davaya (akp’ye) inanıyoruz. burada kendimizi zor tutuyoruz. gençleri zor tutuyoruz. tayyip bir desin ki “çıkın” var ya taksim’i dağıtırız. biz ona biat ettik. tayyip bizim “emir ül müminin”imiz.

  -erdoğan’ın geri adım atmaması doğruydu. sonuna kadar destekliyorum. bundan sonra da geri adım atmasın, biz ondan memnunuz.”

  -türkiye’deki yabancı şirketlerin genç ve güzel kızlarına talimat verilmiş, ‘yanınıza türk erkeği alın, eylemlere onlarla katılın’ diye. çok sayıda yabancı kadının, türk erkekleriyle el ele eylemde gördük.

  aynı zaman diliminde yaşadığıma lanet ettiğim bu insanların röportajının tamamı için

  http://t24.com.tr/…n-desin-taksimi-dagitiriz/233843
 • tehditvari biat cümlesi.

  fotoğrafta bulunanlar anca piştide kağıt, okeyde de taş dağıtır.
 • taksim ruhu tophane'yi dağıtsa iyi olacak, onu anlamamızı sağlamış beyan. şöyle uygar semtlere üçer beşer aile olarak tanzim edilirlerse onlar da serpilip gelişir.

  tehlikeli bir yığınlaşma olmuş orada.
 • " top " hanenin, " ağır " abilerinin tiplerine bakınca;
  " dağıtan dağıttı, siz bir ara gider toplarsınız babam " şeklinde yorum yapılabilir...
  (bkz: deh de gidelim, çüş de duralım...)
 • insanı bu ülkede yaşamaktan soğutan beyanatlardan yalnızca birisi.

  gezi olayları boyunca 'şu adamları da bir dinleyelim' fikrini hep canlı tutmaya çalıştım. yayabildiğim kadar herkese yaydım. taksicilerle sohbet ettim, esnafla muhabbet ettim. onları dinledim, gerçekte olanları anlattım bir çocuğa anlatır gibi. ama şu tip adamları gördükçe hayattan soğuyorum resmen. bu tip adamlarla sağlıklı bir iletişim kurmak imkansız.

  yazık.
 • tayyibin isteğinin ne gadden möhüm olduğunun altını çizer.

  ancak, tayyip istemese de dağıtıldığı vakidir.
 • tophane denilen semtin sözde temsilcilerinin maksadını aşan atarlanmaları.

  delikanlılıkları kızlara arkadan uçan tekme atmakla sınırlı bu kifayetsiz elemanlar, palasız höt deyince al sana göt diyecek yaradılışta olduklarından kendilerini fazla siklememek gerekir. az siklemek gerekir.
 • karincayi incitmeyiz bizden dagitiriz var ya ya hizlica tirmanan vahsetin roportaji.
 • "cumhuriyet'in ilk yıllarına kadar ermeni, rum ve levanten azınlığın yaşadığı bir semt olan tophane, özellikle 6-7 eylül olayları sonrasında azınlıkların bölgeyi terk etmesi ve siirt ve bitlis'ten aldığı göç sonrasında daha muhafazakâr bir çerçeveye büründü"

  yazının tamamını okumaya gerek yok cnm; bu kısmını al, granite döktür, duvarına sabitlet, sonra tophanelilerden her dayak yiyişinde kafanı çotank çotank diye vurursun. öpüorum kib.
hesabın var mı? giriş yap