şükela:  tümü | bugün
  • bayram ziyaretlerinde iyice kendini hissettiren durumdur.

tayyip öyle yaptı allah razı olsun, böyle yaptı şükürler olsun, köprü, yol...
    kılıçdaroğlu şöyle dedi, böyle kötü, şöyle bok....
    sen namaz kılıyorsun niye tayyip'i sevmiyorsun...
    tayyip olmasa ülkenin hali ne olurdu şuan...

bu ve benzeri saçmalıklar artık canıma tak etti. ne biçim ülke anasını satıyım. tamam senden müzik, sanat konuşmanı beklemiyoruz da arkadaş başka bildiğin bir şey yok mu?

senin gibi düşünmediğim için benim dinimi neye dayanarak sorguluyorsun?

adam öyle bir içimize işledi ki aileden akrabadan soğur olduk. bayramlarda sabahtan stresim başlıyor bugün bakalım neler dinleyeceğim diye.
  • cenazelerine büyük bir mutlulukla katılınacak akrabadır.
  • muhalif yönde fikir sunulmaması gereken akrabalardır. "haklısın" diyerek susmaları sağlanır. uzak akrabaları yakından görmeyi sevmeyenler olarak tek çözüm; haklısınız, valla ne iyi yaptılar, kıskanç almanya diyerek muhabbeti başlamadan bitirmektir.
  • ne yazikki ülke olarak iyice politize hâle gelinmesinden mütevellit yasanmakta olan durumdur.
  • dinin dünya üzerindeki temsilcisinin tayyip olduğunu zanneden salak akrabalar insanı hayattan soğutur
  • entry sahibimin eline saglik dedigim entry... efendim, kucuk bir ege kasabasinda yasayan ciftci bir sulaleden geliyorum.. sevgili annem cok kucuk yasta burslu olarak yatili okumak uzere cikmis.. unv lere gitmis, buyuk sehirlerde, rahmetli dedemin tabiri ile "anarsist" olmus, kendi gibi de bir koca bulmus.. annem demirel yuzunden mutemadiyen dedem tarafindan evlatliktan reddedilmis...ama her seye ragmen sulalemdeki insanlar bu hukumetten once ramazanda orucunu tutup, bayram namazina gidip aksam yemegine raki ile oturan ege muslumanlariydi..bi haci teyzem oole kafasina sembolik bi sey takardi ( ki su anda annemle beraber sulalemdeki en akp dusmani kendisi) amanin simdi duyuyorum ki, sulaleden birileri akp ilce baskani olmus, biri belediye baskani olmus, birileri meclis uyesi.. nasil dindarlar.. nasil dindarlar...lan ben bu adamlarin, kizlarin hepsi ile raki balik yaptim.. dugunlerde sarhos olup, masa tepelerinde costum.. su anda her bir araya gelisimizde annemin tansiyonu ciktigindan, annem en sonunda facebook ta, akp ye oy veren benle bayramlasmaya gelmesin diyerek olaya son noktayi koydu ( ki su anda sulalenin en buyuklerinden).. napiym kizim sagligimdan oluyorum diyo..

edit: annemin bayramini kutlayanlara cok tesekkurler...kendisinin gezi parkina sarma sarip goturmuslugu de vardir... gezideyken, hayirdir annem ceylan gibi sekiyosun dizlerin agrimiyo sanirim demistim...bana ters ters bakip biz denizler'den beri bugunu bekliyoruz, ne diyosun sen diyerek bana da ayar vermistir ayrica...
  • yandaşmış gibi konuşun. oğlunuzu damadınızı belediyelere, kitlere nasıl aldırdığınızı ballandıra ballandıra anlatın. falanca yerde tanıdık vardı, partili bir arkadaşın yakiniymiş diye girin cümleye. aldığınız ihalelerden, çok eski bi tanıdığınız, akp gençlik kolları bilmemnesi çocukluk arkadaşınızla ortak indirdiğiniz cukkalardan bahsedin.
    bir süre sonra kendilerini enayi gibi hissedecekler.
    senin gibi beynamaz zındık bu işleri nasıl alır lan diyen skeptik akrabanıza göstermelik kıldığınız namazların ve uygun yerlere yapılan makul bağışların yeterli olacağını söyleyin geçin.
    hardcore seviyorsanız imam nikahlı ikinci karınıza falanca lüks muhitte açtığınız evdeki mobilyalardan bahsedin. uu..
    iyicene göd olsunlar. . içleri gitsin. onlar sustukça siz anlatın. maden işine girin, halkla ilişkilere, emlak spekülatörlüğüne, yapı denetime vs.. sektörü seçip sallayın sallayın durun.
    gelecek seçimde akpye oy verseler bile sandıkta elleri titreyecektir.
  • bir tek bende oluyor yanılgısına düştüğüm hislerden birisi.

zaten bütün bir yıl sosyal medya üzerinden tayyip aşkını haykıran sevgili akrabalarım yetmezmiş gibi bir de bayram günleri de öve öve bitiremiyorlar duble yollarını, köprülerini.

sonra aynı akrabalarım bir süre sonra çocuklarının işsizliği konusunda veryansın edip, yaşadıkları ekonomik sıkıntıları dile getiriyorlar. ama bunları söylerken konunun tayyiple hiç alakası yokmuş gibi anlatıyorlar tabi. haşa haşmetlimize yamuk yapmaz tabi bizim ak kefenliler.
  • sanki sözlükte siyaset dışında bir şey konuşuluyor da akrabalardan bir de bunu bekliyorsun. aynı bokun farklı tonlarıyız.
  • akp'li akraba mi? nedir o? hayatimdan cikarali uzun zaman oldu. bir de bayram ziyaretine mi gidecegim. siz tayyibe kurban olun, amerika israil buyuk turkiye' yi istemiyor, eve paralari fakirlere yardim icin toplamis gibi laflari duymak istemiyorsaniz size de tavsiye ederim. evet bu onlarin sucu degil, evet durumu duzeltmek icin bir seyler yapmak lazim ama benim kafa artik kaldirmiyor.