şükela:  tümü | bugün
  • bir gerizekali muhalif beyani. ayni salaklar sehit verilince de tayyip'e kufrediyorlar:)
  • işin savaş kayıp bölümünü burada değerlendirecek değilim.

ancak rusya gazı bir keserse yemin ediyorum taşaklarımız donar. mart 20 den önce kıpırdanırsak sonumuz son değil. sonra ne destek istiyorsanız tartışalım ama şuan evde bebek var.
  • gece gece ne sıçsam da insanların huzurunu kaçırsam diye düşünüp nihayetinde bunu sıçmışsınız, bravo.

doğru planlanan, yerinde olan ve layığıyla yönetilen bir operasyon olduğunda; bu operasyonun olası sonuçları üzerinden bir kere bile iktidara yüklenmedim.

(bkz: barış pınarı harekatı)
    (bkz: fırat kalkanı harekatı)
    (bkz: zeytin dalı operasyonu)

iktidara yüklenip itham ettiğimiz nokta, yanlış politikalar sonucu doğan olumsuz sonuçlardır; tıpkı şu an idlib'te olduğu gibi. suriye politikasının geneline bakıldığında zaten kaybetmekte olan bir türkiye var; ancak idlib'teki statükonun lehimize değişmesi açısından yapılacak bir operasyon, oldukça yerinde olacaktır.

ve evet, bu sebeple idlib operasyonunu destekliyor hatta geç bile kalındığını düşünüyorum. bir muhalefet anlayışı var sizlerde akıllara zarar. zihniyet şu: muhalif adam, iktidarın attığı her adıma karşı çıkacak; söz konusu milli güvenlik dahi olsa. zihniyetinizi güncellemenizi tavsiye ediyorum.

hayatında akp'ye oy vermemiş, yedi göbek chp'li, hardcore bir muhalif olarak da sana diyorum ki; puştluğun lüzumu yok. geri zekalı da babandır; zira pek iyi şartlarda yetiştiğini sanmıyorum.

ne tayyip'i seviyorum ne de sizin gibi canı sıkıldığında nereye saldıracağını şaşıran trolleri.

t: şahsımın şu anki düşüncesidir.

e: çok merak ediyorum; allah'ın amerikasından, rusyasından gelen adamlar necilik oynuyor suriye'de? herkesin o bölgeden kendine göre bir çıkarı var, türkiye'nin neden olmasın? her zaman demiyor muyuz ülkenin refahı ve sınırların güvenliği ülke sınırlarının dışında başlar diye? meseleyi siyasal değil stratejik bir gözle değerlendirdiğiniz takdirde suriye'ye girmek ve suriye'deki cihatçı militanları paralı asker gibi kullanıp ön saflarda ölüme yollamak zaten en doğru seçenek olarak çarpar gözünüze. eleştirdiğimiz nokta hiçbir zaman neden suriye'de olduğumuz olmadı. eleştirdiğimiz şey, suriye'de izlenen politikaların neden bu kadar yanlış olduğuydu hep. neden o bölgede kaybetmekte olan bir türkiye var, neden iktidarın bu iş bilmezliğinin bedelini bizim askerlerimiz ödüyor diye sorduk hep. yoksa yemişim osmanlicilik hayallerini, yemişim siyasal islamlarini, yemişim sokuk zihniyetlerini. zaten ilk seçimde gidecekler, bana mı düştü dalyarakların saçma sapan hesaplarını düşünmek?

ayrıca yaptığım yapacağım işlerde de, zamanı geldiğinde gerektiği yerde de ülkeme hizmet etmekten gocunmam. hizmet etmekten gocunacağım tek şey bu iktidar olabilir. tanımadığınız insanları genel bir tanıma oturtup saçma sapan şeylerle itham etmekten vazgeçin artık.

e2: iktidar yanlış yapıyor diye, ülkenin milli güvenliği tehdit altında kalmaya devam mı etsin? yanlış yapıyorlar. üzerine basa basa söylüyorum: yanlış yapıyorlar. yanlış yaptıklarında, düzeltmek için doğru adımı da atıyorlarsa ve söz konusu milli güvenlikse, bu adımları desteklememek muhalefetten ve siyasi görüşten öteye geçip aymazlığa girer. söz konusu akp'nin bekası, erdoğan'ın itibarı değil; ülkenin milli güvenliği. en anlam veremediğim ve sinirimi bozan şey, muhalif vatandaşlarımızda gelişmemiş olan milli bilinç.

e3: mayınlar konusunda; haklısınız zaten, aksini iddia ettiğimi gördünüz mü? bas bas bağırıyorum senelerdir bu iktidar bu ülkenin her alanda fişini çekmiştir diye, mayınlar da onlardan biridir. akp iktidarının acilen bulunduğu mevkiden düşmesi ve her birinin teker teker yargılanması gerekliliği var ortada. zaten zaten zaten, zaten böyle. e ne yapalım şimdi? zamanında yapılan yanlışlardan ötürü bugün milli güvenliğimizi sağlamak amacıyla bazı adımların atılması zaruriyeti oluşmuş, ne yapalım "atılmasın" mı diyelim? bırakalım suriye'nin kuzeyinde bir federe terör devleti kurulsun, bırakalım bu kadar seneden ve zahmetten sonra bizim gevşettiğimiz kavanozun kapağını başkaları mı açsın? biraz akıl izan.
  • (bkz: suriye sınırındaki mayınların temizlenmesi)

adam halen operasyonlarin basarisindan bahsediyor. operasyonlara hic gerek bile kalmayacakti, osmanlicilik oynamasalardi buralarda. kendisi bedelli yapmis askerligi geliyor burada sehitlere uzuluyormus gibi kendi vicdanini rahatlatiyor. nedense kafasinda mesrulastirmis, benim ailem var ben askere gidemem, benim isim var birakip askere gidemem.

klavye basinda operasyonu desteklemek daha kolay tabii. operasyonu destekliyorsan git savas, tutan mi var?
  • yıl 2030 birleşmiş milletler türkiye de hayatta kalanlara uçakla üzerinde un yazan yardım kolisi atmaya başlamıştır, o sırada malum haber kanalları son dakika bilgisi geçmektedirler:"son dakika birleşmiş milletlerin attığı yardım kolisndeki etler islâmî usullere uygun kesilmemiş” artık malum partiden olmadığını idda eden kimse:" yuav gardaşım şimdi aslında oy vermeyecektim ama kafirin ettiyi oyna bağk son kez oyum ağp ye”

böyle bi başlık işte
  • (bkz: 24 şubat 2020 sgk'nın yeni tasarruf tedbirleri)

ulkede savas var savas edebiyati yaparak, ulkeyi kolelestirdiler iyice.
  • (bkz: 27 şubat 2020 idlib'de 22 askerimizin şehit olması)

simdi de tayyip'e kufrediyorlar sigir sikleri.
  • simdi de neden coronavirus icin devlet ekonomik yardimda bulunmuyor diye agliyor bu sigirlar :)
  • (bkz: türkiye'deki pahalılığın artık cana tak etmesi)

simdi de tayyip'e kufrediyorlar.

twitter'da boburlenerek paylastiginiz sihalar su yakmiyor, cicek atmiyor.