şükela:  tümü | bugün
 • penguen dergisinin kendilerini politik olmamakla eleştirenlere verdiği cesur bir yanıttır kanımca.
 • penguen dergisi tarafindan cizilmis alem.

  http://www.penguen.com/kapak.asp?gun=20050307
 • hakaret sınırları zorlayan ancak tam olarak kufur de etmeyen yine mukemmel bi penguen kapağı. bu arada bir sonraki hafta penguen "kendi tekzibini" yayınlayarak (yine penguen kapağına yakışır bir espiri) rte nin aslında belirtildigi gibi hayvanlarla alakası olmadığı kendisinin "sahsen insan" oldugunu yine kapaktan duyurmustur.
 • penguen'in pek güzel verdiği ayarlardan sonuncusu.
 • çok uzun zamandır penguende gördüğüm en sıkı karikatürlerden biri... çizerlere helal olsun... seçilen hayvanların da çok yerinde olduğunu düşünüyorum, bence kedi uygun bir hayvan değildi örneğin. bu karikatürdeki hayvanlar daha şık olmuş. maymun, deve, fil, yılan falan...
 • erdoğan'dan 'tayyipler alemi'ne dava

  başbakan recep tayyip erdoğan, kendisini, fil, zürafa, maymun, deve, kurbağa, yılan, inek ve ördek şeklinde betimleyen karikatürleri “tayyipler alemi” başlığıyla kapak yapan mizah dergisi penguen aleyhine 40 bin ytl'lik manevi tazminat davası açtı.

  başbakan erdoğan'ın avukatı fatih şahin, bugün ankara adalet sarayı'na gelerek dava açtı.

  fatih şahin'in açtığı dava, ankara 1. asliye hukuk mahkemesi'ne düştü.

  dilekçede, penguen adlı haftalık mizah dergisinin 24 şubat 2005 tarih ve 127 nolu sayısının kapağında, “karikatürist musa kart, 'tayyip erdoğan kafalı kedi' çizdiği için ceza aldı” üst başlıklı ve ”tayyipler alemi” konulu karikatürlere yer verildiği belirtildi.

  karikatürlerin, başbakan erdoğan'ın kişilik haklarına saldırı içerdiği ifade edilen dilekçede, penguen dergisi'nin sahibi erdil yaşaroğlu ile pak yayıncılık'tan 40 bin ytl manevi tazminat talep edildi.

  penguen dergisi'nin 127. sayısında, 8 karikatürist, meslektaşları musa kart'ın tazminata mahkum edilmesini ortak çizimleri ile protesto etmişti.

  başbakan erdoğan, dava önce, kendisini kedi olarak betimleyen cumhuriyet gazetesi çizeri musa kart'tan 5 bin ytl, başka bir karikatür nedeniyle evrensel gazetesi aleyhine açtığı davada ise 10 bin ytl manevi tazminat kazanmıştı.

  kaynak: http://www.hurriyetim.com.tr/…~2@nvid~553532,00.asp
 • rte sansürüne uğraması için hakkında dava açılan karikatür.hayvan adamlar ne olacak.
  (bkz: tayyip erdoğan kafalı kedi)
 • bahsi gecene kapak olan kapak