şükela:  tümü | bugün
  • yılın çok kısa bir dönemi bulabileceğiniz, fena halde bağımlılık yaratan, kabuğunun rengi çingene pembesi olan yemiş
  • her sene ağustos-eylül ayımı şenlendiren meyve. söylemesi ayıp dıştaki pembe-yeşil kabuğu bile yiyorum. konuyu böyle güzel başlatıp sonra sapıtsın istemezdim lakin bu fıstığın şöyle bir özelliği var, yedikten yaklaşık yarım saat sonra bağırsak maksimum hızla çalışmaya başlıyor. varsa kabızlıkla sorunu olan gayet tavsiye edebilirim. taze olmayan antep fıstığından daha lezzetli olması da cabası.
    ha bi de bakımlı kadınlarda manikür yalan olur, demedi demeyin.
  • buzdolabında saklanmazsa pembemsi kabukları 3-4 günde kararır, tüketirken tırnak aralarına girip kötü görüntülere sebep olur.
  • bundan bir kilo yedikten sonra soğuk su içip betona oturun. yerinizde duramayacağınız bir enerji veriyor...
  • yıllar yıllar once okul arkadaslarıma hediye olarak getirdigim ben fistiklari kabuklariyla agzina atan zonguldak'li, bursa'li, ve aydin'li kardeslerime buradan selam sarkitiyorum.

bir de cok yemeyin ishal olursunuz.
  • acilen temin etmem gereken...
  • bu dünyanın en güzel 2-3 tadından biri.

yalnız fazla tüketmeniz halinde iki kaşınızın tam ortasında hintli sivilcesi çıkartabiliyor.
    olsun.
    değil hintli sivilcesi, izzet altınmeşe sivilcesi çıkartsa yine yirim yine yirim.
  • geçen sene kilosu 10 tl iken aldığım, ama bu sene 17 tl olunca, o paraya öküz pardon ceviz alırım omega 3ü de var deyip tercih etmediğim kuruyemiş. tuzsuz ve daha hafif olduğu için insan kontrolü kaybedip abartı yiyebiliyor.