• yılın çok kısa bir dönemi bulabileceğiniz, fena halde bağımlılık yaratan, kabuğunun rengi çingene pembesi olan yemiş
  • her sene ağustos-eylül ayımı şenlendiren meyve. söylemesi ayıp dıştaki pembe-yeşil kabuğu bile yiyorum. konuyu böyle güzel başlatıp sonra sapıtsın istemezdim lakin bu fıstığın şöyle bir özelliği var, yedikten yaklaşık yarım saat sonra bağırsak maksimum hızla çalışmaya başlıyor. varsa kabızlıkla sorunu olan gayet tavsiye edebilirim. taze olmayan antep fıstığından daha lezzetli olması da cabası.
    ha bi de bakımlı kadınlarda manikür yalan olur, demedi demeyin.
  • bundan bir kilo yedikten sonra soğuk su içip betona oturun. yerinizde duramayacağınız bir enerji veriyor...
  • yıllar yıllar once okul arkadaslarıma hediye olarak getirdigim ben fistiklari kabuklariyla agzina atan zonguldak'li, bursa'li, ve aydin'li kardeslerime buradan selam sarkitiyorum.

bir de cok yemeyin ishal olursunuz.
  • acilen temin etmem gereken...
  • geçen sene kilosu 10 tl iken aldığım, ama bu sene 17 tl olunca, o paraya öküz pardon ceviz alırım omega 3ü de var deyip tercih etmediğim kuruyemiş. tuzsuz ve daha hafif olduğu için insan kontrolü kaybedip abartı yiyebiliyor.
  • kavrulmamış, tuzlanmamış, saf fıstık tadının kaynağı. dışındaki yumuşak, pembe kabuk kına işlevi görebilir dikkat edilmezse. taze fındık, taze ceviz de benzer şekilde işlenmişlerine oranla çok çok daha lezzetlidir. ulaşılabilirlikleri işlenmişlerine göre azdır, ömürleri de kısadır.
  • pastası harikadır. hayatımda bir kere, o da kıytırık bir pastaneden aldım antep fıstıklı pasta. ciddi anlamda yediğim en güzel pastalar listesi yapsam kafadan ilk üçe girer. o fıstıklar nasıl çıtır çıtır. o krema nasıl hafif ve güzel! allahım şu an çok canım istedi işte. lanet!
  • bunun için yılın ağustos ayını beklediğim ve öğrencilik yaptığım ilden, bir göçmen kuş misali, 1 aylığına göçmek istediğim olmuştur. yine geliyor zamanı.
hesabın var mı? giriş yap