şükela:  tümü | bugün
 • bugün saat 14:00 civarında başlayacak, royal bandits ve bahçeşehir supermassive takımları arasında geçecek espor karşılaşması, league of legends türkiye büyük finali.

  kazanan worlds 2018’de, kore’de dünyanın en iyi takımları içinde türkiye ligini temsil edecek. müsabakanın başlangıcında ferman akgül* ve fatma turgut* bu etkinlik için özel olarak yazdıkları şarkılarını seslendirecek. ki bence isimlerinin çok altında kalan bir şarkı.

  maç detayına gelirsek, ligde ilk sıranın sahibi rbe tüm yorumcuların favorisi olarak görünüyor. genel kanı %70-80 rbe’nin kazanacağı yönünde ama olay ülker arena’da kitlelerin önünde koptuğu zaman sup’un da çok altta kalacağını sanmıyorum. bana göre ihtimaller %51-49 olur ancak.
 • başlamasını sabırsızlıkla beklediğim league of legends türkiye büyük finali, çok çekişmeli bir seri bekliyorum ve aynı zamanda royal bandits takımını destekliyorum.
  iyi olan kazansın ve ülkemizi iyi bir şekilde temsil etsin.
  dumbledoge ve zeitnot'tan çok üst düzey performanslar bekliyorum (:

  kadrolar:
  supermassive takımı
  üst koridor : fabfabulous
  orman : stomaged
  orta koridor : gbm
  nişancı : zeitnot
  destek : snowflower

  royal bandits
  üst koridor : broken blade
  orman : closer
  orta koridor : abbedagge
  nişancı : freeze
  destek : dumbledoge
 • büyük üstad, kompetan, efsane yorumcu kaan kural ve onun barzo esprileri için izleyeceğim e-spor final organizasyonu. kim kazanır pek umrumda değil ama kaan kural için izlenir. hoş, organizasyonun ciddiyeti sebebiyle kasılıp samimi espriler gelmeyebilir ama olsun. heyecanı yeter.

  sadece league of legends ile ilgilenenler değil, eğlenmek isteyen herhangi birisi bile izleyebilir.

  bugün saat 13.45'ten itibaren;
  - digiturk kanal: 83
  - kablotv kanal: 223
  - uydu: turksat 4a 12379 mhz horizontal(yatay) dvb-s sembol oranı: 30000 fec 3/4
  - internet: twitch.tv/riotgamesturkish
 • sunucu masasında kürşat regarnur demirer ve yanında yorumcu olarak da kaan kural'ın olacağı league of legends organizasyonu.

  bu finale özel fatma turgut ve ferman akgül efsaneyiz şarkısını yorumladılar. bugünkü finalde sahnede onları da görürsek şaşırmamak gerek.

  final youtube kanalından da canlı yayınlanacak.
 • televizyonda izleyenler hakkında yorum yapmamız pek mümkün olmasa da twitch ve youtube üzerinden 70 bin kişi izliyor. hala e spor'un varlığını kabul etmeyenler bu durumu nasıl yorumlayacak merak ediyorum.
 • ilk maçı ezici bir üstünlükle 25 dakikada royal bandits kazandı. maçın yıldızı skor olarak closer olarak görünse de bana göre dumbledoge idi.
 • royal bandits takımının ilk maçı tokatlayarak kazandığı karşılaşma.

  royal bandits takım olarak iyi organize oluyorlar, köşeye sıkıştıklarında dahi çıkmayı başardılar.
 • ikinci maçı, ilk maçın aksine supermassive ezici üstünlükle kule vermeden aldı ve skor 1-1'e geldi.
 • 1.maç
  seçim yasaklama ekranında sup mavi taraftaydı. ilk yasaklama safhasında draven,morgana ve irelia'yı banladılar ve lck'de oynanan son maçlarda yasaklanmadığında ilk seçim önceliğini kazanan aatrox'u seçtiler. alt koridorda seçimlerini kaisa ve alistar'dan yana kullandılar. rb ; urgot,akali ve rakan banladı ve sion , varus ve graves seçimleriyle karşılık verdi. ikinci safhada leblanc , ryze banlarına karşı gragas ve kindred banlandı. sup'un ornn , xin zhao seçimlerine karşı tahm kench ve cassiopeia seçimleri yapan rb; kazanan koridor eşleşmeleri ve rakibinin güçlü savaş başlatma seçeneklerine karşı savaştan çıkma konusunda iyi kurduğu kompozisyonla seçim/yasaklama ekranından önde çıktı.

  ilk 15 dakika alt koridorda geçen 2 küçük çatışma dışında aksiyon görmediğimiz oyunda,5 dakika içinde çıkardığı çatışmalarla elde ettikleri küçük avantajları kartopu etkisiyle çığa dönüştürerek oyunu bitirmeyi başardı.
 • tv'de denk gelip birazını seyrettiğim turnuva, seyircilerin coşkusunu izlemek keyifliydi. kaan kural ve diğer yorumcular da eğlenceli bir program sunuyor.