şükela:  tümü | bugün
 • 15 temmuz 2016 cuma gecesi olan biteni araştıracak komisyon.

  "komisyon başkanlığına "gülen'e övgüleriyle" bilinen akp'li reşat petek getirildi. muhalefetin itirazına rağmen, başkanlık divanı tümüyle akp'lilerden oluşturuldu, davet edilecek kişi ve kurumları belirleme konusunda sadece başkan yetkili kılındı.

  kamuda ve özel sektörde fethullah gülen'le doğrudan ya da dolaylı bağlantısı olanları tasfiye gerekçesiyle yapılan operasyonların akp'ye uzanmasını önlemek için hedef şaşırtmaya çalışan ve muhaliflere yönelik "cadı avı"nı tüm hızıyla sürdüren iktidar partisi, tbmm'de kurulan araştırma komisyonun ilk toplantısında da bu yöndeki tavrını açıkça ortaya koydu.
  ...
  yönteme ilişkin 8 maddenin çoğuna itirazı olmayan muhalefet, "uzmanların görevlendirilmesi, yazışmaların yapılması, davet edilecek kişi ve kurumların tespiti konusunda başkanın yetkili kılınmasına" karşı çıktı. muhalefetin, davet edilecek isimlerin komisyon tarafından karara bağlanmasına ilişkin önerisi akp'lilerin oylarıyla reddedildi."

  http://www.birgun.net/…-diye-onlem-aldi-130414.html
 • --- spoiler ---

  bir sorunu çözmek istemiyorsanız komisyonlara havale ediniz.
  --- spoiler ---
 • "mehmet dişli, mehmet partigöç ve meclis’i bombalayan subayların dinlemesi talebi akp’li üyelerin oylarıyla reddedildi..."

  yanlış hatırlamıyorsam hulusi akar ve hakan fidan da dinlenilmeye değer bulunmadı...
 • aykut erdoğdu 16.11.2016 tarihli tarafsız bölge programında darbe kalkışması hakkında bilgilerine başvurulmak üzere kritik 3 isminin komisyona davet edilmiyor olmasından dolayı duyduğu rahatsızlığı defalarca dile getirmiştir.

  kaynak
 • epey zaman sonra bahsi geçerken "komisyonun başında reşat petek diye bi' adam vardı..." denilerek sohbeti yapılacak komisyondur.
 • https://mobile.twitter.com/…atus/801780899998269440

  --- spoiler ---

  darbe komisyonu'nun akp'li üyelerinin oyları ile dişli, partigöç, tbmm'yi bombalayan subayların dinlenmemesine karar verdi. bu korku neden?
  --- spoiler ---