şükela:  tümü | bugün
  • az evvel benbirpipodegilim ile hayattan, dunyanin ibneliginden ve de "bos vakitlerimde sevk vermesi icin nutuk okur, duygulanirim" diyen tirt celik erisci suretlerinden konusuyorduk. konusma ozellikle bos vakitlerinde sevk almak icin da vinci kodu okur gibi nutuk okumanin imkansizligi, nutuk'un oldukca tutuk ve cogunlugunun rapor estetigi ile yazilmis bir metin oldugu musteregine gelince, dedik ki:

"lan bos vaktinde tbmm tutanaklari okuyup sevk alan adam varsa, o da vardir."

o an bir sey durttu dedim ki, su tbmm nin web sahifesine bir girsem su tutanaklari bir gorsem, alsi nedir astari nedir. sozluk sundca senenin hatrina tum samimiyetimle soyluyorum ki bu sayfayi actigim anda kapamayi umuyordum. oysa ki son gundemden okudugum ilk paragraf bana ekranin camini catkalatacak tiz kahkahalar attirdi. buyurun bakalim ne okudum:

"....

türkiye büyük millet meclisi
    genel kurul tutanağı
    22. dönem 3. yasama yılı
    74. birleşim 23/mart /2005 çarşamba

tutanak toplam 84 sayfadır.

birinci oturum

açılma saati: 14.00

23 mart 2005 çarşamba

başkan: başkanvekili ali dinçer

kâtip üyeler: harun tüfekci (konya), ahmet küçük (çanakkale)

------ 0 ------

başkan - sayın milletvekilleri, türkiye büyük millet meclisinin 74 üncü birleşimini açıyorum.

toplantı yetersayısı vardır; görüşmelere başlıyoruz.

halil tiryaki (kırıkkale) - sayın başkan, nerede yetersayı var da "var" diyorsun; şu düğmeye bas bir!.. senin de adaletine inanmıyorum artık. "

ah be abi? ah be abiler abisi? bu nasil bir diyalogdur? bu nasil bir bbg evi lehcesi, yoresel agzidir?

halil tiryaki'nin senin de adaletine inanmıyorum artık i bir `hulusi, sen haksizsin ibne ve sana laflar hazirladim` kivaminda, gucunde degildir de nedir? halil tiryaki nasil bir duygu ve dusunce adamidir ki oturum baskanina aralarinda bir "yasanmislik" varmiscasina, eski sevgiliye unler gibi sesleniyor?

bunun uzerine ayrintiya girecek degilim. bu gece cok onemli bir ders aldim, insan meclis tutanagi deyip gecmemeli, okumali, okumaktan geri durmamaliymis. af edersin celik erisci.
  • zamaninda kamer genc formunun ust seviyelerindeyken (bkz: anlayana sivrisinek az anlamayana davul zurna saz) (bkz: anlayana sivrisinek az anlamayana davul zurna cok) tutanaklarin okunmasi daha zevkli olan web sitesi.
  • meclisin internet sitesi.
    başlığında aynen şöyle yazıyor :
    "türkiye büyük millet meclisi internet sitesi"
    biz de çiğköfte sanmıştık...
  • bu siteden vekillerinizin mail adreslerini bulup, onlara mail atabilirsiniz. ancak size cevaben şöyle bir mesaj gelebilir:

--- ---

delivery has failed to these recipients or distribution lists:

qwertyu@basbakanlik.gov.tr
    the recipient's mailbox is full and can't accept messages now. microsoft exchange will not try to redeliver this message for you. please try resending this message later, or contact the recipient directly.

--- ---

hamiş: qwertyu isminde bir milletvekili yok. sonra başımız ağrımasın.
  • bu siteye girdiğinizde (daha doğrusu www.tbmm.gov.tr) sizi , tüylerinizi diken diken eden , şahane müzik karşılamaktadır.lakin tekrar girdiğimizde çıkmıyor.
    edit.-bonkor banker- uyardı.90. yıl müziğimiş,sağ taraftaki linkten tekrar dinlenilebilir.
    (bkz: tbmm 90. yıl marşı)
  • bu sitede ctrl - a yaptığınızda flash ile hazırlanmış 100 tane çöpten adam birbirine laf sokup kavga ediyor.

bir şey mi anlatmaya çalışıyorlar bilemiyorum ama çok zevkli lan.
  • an itibari ile girilememektedir.

(bkz: anonymous)
  • an itibariyle girmeye çalışınca şu adrese yönlendiriyor: http://www.tbmm.gov.tr/…/owa/tbmm_internet.anasayfa

ve o adres de açılmıyor: http://i.imgur.com/cpipefr.png