şükela:  tümü | bugün
  • 17 mayıs 2018 tarihinde 35 yaşındaki oktay alkaya isimli vatandaşın işsizlik yüzünden kendisini yakması olayıdır.

"işsizlik azalıyor", "her işveren 2 işçi aldı", "istihdam seferberliği ile 500 bin kişi iş buldu" yalanlarının gerçeklerden çok uzak olduğunu gösteren, işsizliğin ne boyutlara ulaştığını gösteren bir olaydır.

yazar kasa atmaktan çok daha vahim bir olay olmasına rağmen, onun kadar etki göstermeyeceğini düşündüğüm olaydır.

link veren arkadaşa teşekkürler

kaynak link
  • kaynaksız başlık açmayın bi zahmet. olay yerinden link
  • bir adet feröcü vatandaş barındırır! pkk lı da olabilir! chp’li de ama kesinlikle yerli ve milli değildir!
  • cezaevinden hangi suçtan çıktığını merak ettiğim şahıs. siz işe alır mıydınız acaba?

edit: cezaevinden çıkan insanların topluma kazandırılmasıyla ilgili mesajlar aldım. içeriden çıkıp çok başarılı olmuş yazarlar da mesaj attılar. yukarıda yazdığımdan da utandım açıkçası ancak benim gibi düşünenlere minik bir hatırlatma olsun diye silmiyorum.
  • --- spoiler ---

özel sektörde 50 ve üzeri işçi çalıştırdıkları takdirde bu rakamın %3’ü kadar özürlü personel, kamu iş yerlerin de ise yüzde dördü kadar özürlü ve yüzde ikisi kadar da eski hükümlü işçi çalıştırma zorunlulukları vardır.

--- spoiler ---

yukarıdaki soruya cevap vereyim. işe alırdım çünkü zorunlu. işe almıyor üstüne işçi çıkarıyorsam ekonomik olarak bitik olduğum için.

mal mal yorum yapıp adam cezaevinden çıktığı için önyargılı olacaklara baştan kanunu yazdım ki, cezaevinden çıkan adamı neden işe alsınlar demesinler.
  • cezaevinden sonrasını okumadığım haberdir.
  • umarım yara almadan kurtulur.

bir insanın damga yemesi yada fişlenmesi kadar kötü bir şey yok. suçu çok ağar değilse topluma kazandırılması için çaba gösterilmelidir.
  • her zaman ki gibi haberlere çıkmayacaktır.
  • muhtemelen medyada yer alamayacak haberdir