şükela:  tümü | bugün
 • bu zazalar da enteresan. adamlar sözde hdp karşıtı ama hdp'nin başında bir zaza var ve zaza vekiller dolu.

  kürtler zazaları resmen içinde eritti bitirdi halen daha bunların peşinden gidiyorlar haha.
 • o zazaca hassasiyetini önce aynı bölgede yaşadığı kürtlere kabul ettirsin bakalım. kürtçü cenaha zazalıktan bahsettiğinde al görmüş boğaya dönüyorlar, zazalar da kürtlerin dağ kürtleridir. zaz zoz diye ses çıkarıyorlarmış yürürken dağda. ben söyleyenlerin yalancısıyım.

  kürt hareketi de dostlar alışverişte görsün misali bugüne dek uygurlardan pomaklara kadar kimlik siyasetine destek verdi de zazaları hep arada kaynattılar. hatta kaynatmayı bırak, çıkan sesleri tehditle bastırdılar. aha yıllar önce dağıttıkları bir bildiri : “zazacılık adı altında nereden geldiği belli olmayan cahilane bir teori ile halkımızın kafası karıştırılarak, öz kimliğinin içi boşaltılarak, özgürlük hareketi aleyhine faaliyetler yürütülmektedir.” diye gidiyor.

  bunun daha van mı tuşba mı, sassoun mu sason mu, türkleri yenilgiye uğratırsak o topraklar kimin hakkı sorunsalı var ermenilerle.

  ama yanlış sularda yüzüyorlar, bir kürt atasözü ile bitireyim, mal lı ser malê nabe.
 • farklı dilde konuşularak ülkenin bölüneceğine inanmıyorum. ülkemizdeki farklı ırklar, diller olsa olsa zenginlik olabilir. ancak zazaca ülke genelinde fazla kişi tarafından bilinmediğinden anlatmak istenileni karşı tarafa iletme konusunda problem yaşanabilir.
 • zaten bir akp birde hdp her yerde mağduriyet peşinde ikisi de bu ülkenin başına bela
 • türkiye cumhuriyetinin resmi dili türkçedir. devletin en yüksek makamı olan meclisinde şayet bir yabancı ülke konuğu değilseniz başka bir dilde konuşamazsınız. etnik fantezilerinizi tatmin edeceğiniz ülke burası değil. kuzey ırak'a devam edin orda kanton mu manton mu ne var oralarda istediğiniz dilleri konuşabilirsiniz resmi olarak
 • anayasal suçtur
 • ingilizce veya türkçe konuşmaktan farksızdır?
 • şaşırtmamıştır. pkk'nın siyasi uzantısı hdp ve şovmen savunucuları pek sever yoktan gerginlik yaratıp mağdur edebiyatı yapmayı. adeta bundan beslenirler. açıklama yapmışlar bir de, diller zenginliktir diye. ulan, kimse aksini iddia etmiyor zaten. türkiye büyük milleti meclisi kürsüsünde konuşuyorsan türkçe konuşacaksın. meclis kürsüsünde zazaca konuşmasına alkış tutup "özgürlük abi, ayrıştırmayın milleti" diyenler de nasıl bir salak ki milleti ayrıştıran asıl eylemlerin bu ve minvalindaki eylemler olduğunu idrak edemiyor. konuş zaza kardeşim, sokakta konuş dilini, okulunda konuş, iş yerinde konuş, istediğin yerde konuş; sana kim ne diyebilir? ancak devletin dilinin türkçe olduğunu göz ardı etme gafletine düşer ve milletin kürsüsünde zazaca konuşup provakatif hareketler sergilersen işte o zaman karşında dururum.
 • ırkçılık da değildir,bölücülük de değildir,teröristlik de değildir,provokasyon da değildir.gayet normal;sıradan,insani bir eylemdir.olm siz kafayı mı kırdınız ya:)
  gidin de suçlamakta kullandığınız sıfatların kelime anlamını öğrenin.
 • şaşırtmamıştır. adamların yaptıkları ile söyledikleri arasında fark yok.

  tc harflerini kaldıranlara ne demeli peki?